Kęstutis Girnius: „Politinė klasė pasimylėjo“

Politikos apžvalgininkas, filosofas Kęstutis Girnius, komentuodamas vasario 16-ąją prezidentės Dalios Grybauskaitės skirtą ordiną Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkui Romualdui Kęstučiui Urbaičiui, DELFI portalui sakė:

„Aš tikrai nematau KT nuopelnų. Aš manau, kad KT yra priėmęs labai daug blogų sprendimų, nepagrįstų sprendimų, sprendimų, kurie turi neigiamą poveikį šalies ūkiui ir t.t. Dėl algų, dėl pensijos, dėl dvigubos pilietybės. Yra įvairiausių dalykų. (…) Aš jam neduočiau. Bet aš nesu prezidentas“, – sakė K. Girnius.

Tačiau paklaustas, ar tai, jo manymu, negalėtų būti savotiška padėka KT pirmininkui už D.Grybauskaitės politiką įtvirtinančius sprendimus, TSPMI dėstytojas teigė taip nemanantis.

„Nei sąmokslo, nei kokios nors didesnės misterijos neįžvelgčiau. Manyčiau, kad tiktai aukšti pareigūnai, kaip visada, pagerbia, palepina kitus aukštus pareigūnus. Čia yra elitinės klasės tarpusavio „pasimylėjimas“, jei galima taip sakyti“, – svarstė K. Girnius.

Pasak jo, valstybiniai apdovanojimai dažnai tenka politinei grietinėlei ar dalijami kaip dovanos įtakingiems užsienio veikėjams, kurie ypatingais nuopelnais Lietuvai esą nepasižymėjo. Vienas to pavyzdžių, politologo nuomone, yra NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, kuriam D. Grybauskaitė skyrė Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

„Gaila, kad labai daug apdovanojimų (paskirstoma – DELFI red. past.) tarp politinio elito. Vienas kitam visą laiką duoda, nors, sakyčiau, nuopelnai yra riboti. Reikia pastebėti, kad aukščiausi apdovanojimai dažnai yra duodami užsienio pareigūnams, kurie gal vieną kartą apsilanko Lietuvoje arba pamini Lietuvą savo kalboje ir nieko kito nepadaro. Aš manau, kad (apdovanojimo – DELFI red. past.) paskyrimas A. F. Rasmussenui yra toks trafaretinis atvejis“, – sakė politologas.

* * *

Daugiau apie šį prezidentės sprendimą siūlome skaityti kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Rinkimų naujienos: D. Grybauskaitė atsidėkojo Konstituciniam Teismui

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top