Keturiasdešimt procentų Brauno universiteto studentų teigia esantys LGBT, o tai verčia manyti apie socialinį užkratą

Nauji Brauno universiteto studentų laikraščio apklausos duomenys dar kartą įrodo, kad LGBT tapatybių dažnėjimą lemia socialinis spaudimas.

Naujausi duomenys rodo, kad nuo 2010 iki 2023 metų tapatinimasis su LGBTQ+ tarp Brauno universiteto studentų beveik patrigubėjo (nuo 14 proc. 2010 m. teigusių, kad jie nėra heteroseksualūs, iki 38 proc. dabar). The Herald 2023 m. pavasario apklausa parodė, kad 38 % studentų nepriskiria savęs heteroseksualams – daugiau nei penkis kartus dažniau nei visoje šalyje,“ – pranešė The Brown Daily Herald. „Per pastarąjį dešimtmetį tapatinimasis su LGBTQ+ išaugo visoje šalyje, o Brauno universitete jis išplito ypač smarkiai“.

Labai padaugėjo kitų seksualinių orientacijų atstovų. „Nuo 2010 m. rudens Brauno LGBTQ+ populiacija gerokai padidėjo. Gėjų ir lesbiečių dalis išaugo iki 26 %, o studentų, priskiriančių save biseksualiems, padaugėjo 232 %,“ – rašė studentų laikraštis. „Studentų, LGBTQ+ bendruomenėje priskiriančių save kitoms seksualinėms orientacijoms, skaičius išaugo 793 %“.

LGBT tapatybės kaip socialinio užkrato idėja vis dar susilaukia akademinių darbuotojų kritikos. Pavyzdžiui, vieno akademinio žurnalo, kuriame buvo paskelbtas straipsnis, pagrindžiantis Greitai prasidedančios lytinės disforijos teoriją, vadovas ir straipsnį parašęs Šiaurės vakarų universiteto profesorius susidūrė su socialine cenzūra.

Sutapimas, kad daktarė Liza Litman (Lisa Littman), išpopuliarinusi Greitai prasidedančios lytinės disforijos idėją, kadaise dėstė Brauno universitete, kol buvo priversta pasitraukti dėl šios kontroversijos.

Dr. Litman teigė, kad kai kurios mergaitės, save tapatinančios su translyčiais, tai darė dėl bendraamžių iš savo socialinės aplinkos spaudimo. Ši 38 procentų identifikacija siejasi su Partizaniškumo ir ideologijos tyrimų centro tyrimais, kurie parodė, kad panašūs rodikliai yra ir elitiniuose koledžuose. Šio projekto tyrėjas Erikas Kaufmanas (Eric Kaufmann) konservatyvios naujienų svetainės the College Fix komentaruose pažymėjo, kad jo atliktas tyrimas atskleidė, jog tapatinimosi neatitiko seksualinis elgesys.

Kitaip tariant, biseksuali identifikacija viršija biseksualų seksualinį aktyvumą.

„Jei tai buvo susiję su tuo, kad žmonės jaučiasi galintys atsiskleisti, tuomet turėjome matyti, kad šios dvi tendencijos auga kartu“, – sakė jis svetainei the College Fix. „Vietoj to pastebime, kad tapatybė auga daug greičiau nei elgsena, o tai rodo, kad žmonės, kurie jaučia atsitiktinį, o ne ilgalaikį potraukį priešingai lyčiai, vis dažniau tapatinasi su LGBT“.

Prisipažinti, kad nesi heteroseksualus, yra madinga ir pelno socialinį pripažinimą. Bet mintis, kad socialinis spaudimas yra svarbus LGBT identifikacijai, yra kontroversiška tik todėl, kad ši grupė yra šventa karvė. Tačiau mintis, kad bendraamžių spaudimas turi įtakos mūsų elgesiui ir gyvenimo būdui, pripažįstama ir kitose, ne tokiose prieštaringose srityse. Vadinasi, jei paaugliai gali daryti spaudimą vieni kitiems, kad jie dalyvautų tam tikruose veiksmuose, jie gali paskatinti juos ir tapatintis su LGBT.

Pavyzdžiui, Amerikos plaučių asociacija tvirtina, kad prie dažnesnio rūkymo prisideda rinkodara, draugų spaudimas ir tai, kad rūko tėvai. „Santykiai du bendraamžiais“ taip pat susiję su piktnaudžiavimu alkoholiu bei narkotikų vartojimu. Kita vertus, bendraamžių paramos grupės gali būti naudingos metant svorį ir grąžinant skolas.

Socialinis spaudimas skatina bent jau kai kuriuos žmones tapatintis su gėjais, biseksualais ar translyčiais, o Brauno universiteto apklausa yra dar vienas šios teorijos įrodymas.

Šaltinis: washingtonexaminer.com

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top