Kibernetinio saugumo įstatymas saugumo negarantuos

Žinių radijas

Bene svarbiausia praėjusios savaitės tema informacinių technologijų pasaulyje – Seimo priimtas Nacionalinis kibernetinio saugumo įstatymas. Numatyta įkurti Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą, įteisinama galimybė, kilus įtarimams dėl neteisėtos veiklos, 48 valandoms be teismo sankcijos vartotojams atjungti internetą.

Informacinių technologijų ekspertas Džiugas Paršonis „Žinių radijo“ laidoje „Tinklas“ teigė, kad toks įstatymas yra visiškai nereikalingas:

„Individualus vartotojas beveik niekada nesukelia grėsmės nei valstybės institucijoms, nei, sakykim, verslui ar panašiai. Jo kompiuteris, jeigu ten ir yra koks nors virusas, nekelia tokios grėsmės, dėl kurios reikėtų uždrausti juo naudotis. Tuo metu mūsų kaimynai juda link elektroninės pilietybės. Galbūt mes taip pat paseksime jų pavyzdžiu. Tai įsivaizduokime, ką reiškia žmogui atimti dvi dienas jo pilietybę. Mes internete darom daugybę dalykų – atsiskaitom su bankais, apmokam sąskaitas, perkam ir pan. Dabar gi visa tai be jokio pagrindo ir net neieškant jo galima atjungti. Tiesiog kilo įtarimas ar kažkokia baimė, ir be jokio svarstymo, be jokio sprendimo internetas atjungiamas“.

Gal ir Lietuvoje, kaip Rusijoje, siekiama cenzūros ar vartotojų sekimo? D. Paršonio manymu, su Rusija lyginti nederėtų:

„Ten kiti tikslai. Ten norima sekti, kontroliuoti, valdyti, užkirsti kelią, trukdyti kitaip mąstantiems. Aš esu linkęs tikėti, kad Lietuvoje tokie įstatymai gimsta ne iš kažkokios blogos valios, o iš nežinojimo. Šitas įstatymas man asocijuojasi su baime. Esą dėl viso pikto geriau uždrausti, kad vėliau nebūtų kokios nors bėdos“.

Ko turėtų imtis Lietuvos valdžia, kad būtų kuo mažiau tų kibernetinių atakų? Anot pašnekovo, pirmiausia – visų Lietuvos kompiuterių higiena, priežiūra:

„Pirmiausia reikia, kad žmonės žinotų – sveikas ar sergantis jo kompiuteris. Ar jame nėra kažkokių virusų. Šitai galima padaryti, tai nėra labai sudėtinga. Tik niekas to nesiima. Galbūt to imsis kažkas iš šalies, jeigu valdžiai tai nerūpi. Jeigu žmonės savo iniciatyva ar paskatinti pasidomėtų šitais dalykais, pasirūpintų savo kompiuterių saugumu, tokios problemos išnyktų. O konkrečius mazgus, kurie piktybiškai kažką organizuoja labai nesunku identifikuoti. Dabar gi akivaizdu, kad priimtu kibernetinio saugumo įstatymu bus piktnaudžiaujama taip pat, kaip NSA (JAV Nacionalinio saugumo agentūra – Ž.R. red.) piktnaudžiavo savo prieiga prie žmonių asmeninių duomenų internete“, – kalbėjo D. Paršonis.

Viso laidos įrašo klausykite ČIA.

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
šilta vieta ir baimė reikalinga

komunistams reikia įdarbinti jų debiliukus vaikučius ir kad jų visi bijotų.
Kaip jūs iki šiol nesuprantate komunistų partijos politikos?

VaidasVDS

„Taigisai” prikiaulino visiems.
Ir, kas įdomiausia, jie patys neįklius. Turi gerų ryšių…
Šiais laikais ryšiai lemia viską…

Liepa

Taip gyrėsi valdžia, taip reklamavosi, kad įdiegtas visiems prieinamas spartusis internetas!!..// Dabar reikia nepaliaujamai girtis, kad įvykdytas dar vienas”pažangos” punktas – spartusis atjungimas.//
Žodžiu, naudokitės, „drąsiosios šalies” baudžiauninkai,internete el.bankininkyste, dirbkite, bendraukite,mokykitės, švieskitės,-prisijunkite visaip kaip, bet neturėkite minčių purkštaut ir čiaudėt ant savo ponų, nes išjungs ir atskirs nuo globalaus pasaulio „ein moment”: ir piššš kokios firmos deryboms su partneriais,piššš darbo reikalams didžiulei įmonei ar individualiam asmeniui,piššš galimybei pasinaudot savo pačių pinigėliais”saugioj” internetinėj bankininkystėj,pišš galimybei pasiskaipint seneliams su anūkėliais iš už atlanto ar išsiųst elektroninę „telegramą”mylimam Vadui.// LT seimo palaimintą Nacionalinį kibernetinio saugumo įstatymą galima vertinti kaip paminklą A.Orvelo romanui”1984″.// Ryt poryt Seimas nepasikuklins priimt ir visuotinį čypavimo įstatymą – motyvuojant tuo pačiu”apsisaugojimu” nuo priešiškų mūsų šaliai jėgų.

Vaidui

tas, taigis’is juozapu,raigerdu,liepu saikos.jo darbas kirsinti violetinius su tais,kuriu rusai nepuola.nepagalvojai ?

Raigerdas VaiduiVDS

Šį kartą turiu su VaiduVDS sutinku, kad “Taigisai” prikiaulino visiems. Tačiau yra vienas „bet”. Tie internetiniai portalai ir visa Lietuvos žiniasklaida yra užkrėsta Murdocho ideologiniu virusu. Yra teigiama, kad žmonės skaitytų ir domėtųsi, reikia savo portaluose ir laikraščiuose spausdinti kuo daugiau baisenybių, baubų, kraujo, sekso ir t.t. Tada žmonės skaito. Tokiu būdu, visuomenėje yra stimuliuojami patys žemiausi jausmai, pačios žemiausios emocijos, ir bendravimas vyksta vos ne insktinktų lygyje. Deja, pas mus per 20 metų neatsirado nei vieno laikraščio, nei vieno portalo, kuris aprašytų tą Murdocho žemų jausmų stimuliavimo techniką, kurios dėka jis uždirbo milijardus. Šitų dalykų, deja, moko Lietuvoje ir Vilniaus Universitetas. Todėl mūsų visuomenė tapo žiniasklaidai patyčių objektu, iš kurios galima ne tik tyčiotis, bet dar ir pinigus uždirbti.… Skaityti daugiau »

tuoj KAM'as atjungs 48 val

kiek olekas gauna otkatų iš nereikalingos ginkluotės pirkimų?

ha ha

Rado „ekspertą” KGB kadrinio karininko D. Orlausko vadovaujamas radijas.

Džiugas Paršonis – siaurai žinomas siauruose ratuose, rašo apie kompiuterius, bendrauja su kompiuteriais, ima interviu iš kompiuterių, draugauja su kompiuteriais, yra kompiuteris. Plačiai žinomas plačiuose ratuose, nes garsėja, kaip tikrasai lietuviškos blogosferos tėvas… Neturintis savo blogo. Todėl ner ką apie jį rašyti.

Tad visiškai abejotinu atrodo nerišlūs gandai, esą būtent šiąjam priklauso vienas populiariausių Lietuvos blogų Nezinau.lt. Elektrokompulsinio sindromo apraiškos matomos iš jo parašymų ten… Prognozė bloga, gydymas, sako, beprasmiškas.

Orwell'o šmėkla

ponas VIENASTOKS Džugas gal ir neblogas blogų rašytojas buvęs jau uždarė savo blogą nežinau, peršoko į FWD, bet ir tą blogą uždarė, nes įkūrė kitą su mokesčiu už 5 lt… tad taip ir neaišku ar jo blogai blogi buvo, ar tik autorinių teisių užigeidė… O tos autorinės teisės rods tik pretekstu tapo ir laisvai wikipedijai administruot. Dabar ją administruoja WIKIMEDIJA, kurios direktore paskirta anokia Dimitrijeva ar pan. dabar, už poros dienų organizuoja Rytų Europos wikipedų suvažiavimą Ukrainoje… prieš tai Izraelyje, Haifoje pasitarę… Tai lietuvių wikipedas -adminas Snukeris, kuris irgi turi teisę trint wikipedijos įrašus, jei jie neatitinka kokio tai neobolševizmo reikalavimų, irgi buvo pakviestas… kažin ar važiuos… gal važiuos koks Mykolas OK? kitaip dar Okulič Khazarinas? Ogi kova prieš Putino… Skaityti daugiau »

rename

kibenimatinis saugumo įstatymas

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top