Kiek Lietuvai kainuos skalūnai? arba Ar lietuviai ir vėl parduos Žemaitiją?

Pastarosiomis dienomis kaip iš gausybės rago pasipylė įvairūs pranešimai ir komentarai skalūninių dujų paieškos Lietuvoje tema.

Pateikiame tik keletą publikacijų, kuriomis išsakomi ir argumentai už, ir prieš (pateikimo principas – chronologinis).

Jas beskaitant smalsiems, bet ir nesupratingiems piliečiams kyla įvairių klausimų:

• Ar jau užpatentuotas vienas mėgstamiausių visų Lietuvos vyriausybių verslo planas, kurį būtų galima populiariai įvardyti taip: kam patiems investuoti ir turėti naudos, jei gali atiduoti užsienio investuotojams?..

• Kodėl tie, nuo kurių priklauso, kokių naujų investicinių projektų bus imamasi Lietuvos vardu ir jos vardan, nieko nauja nesugalvoja, kaip tik kažkur pradanginti Strateginio poveikio aplinkai vertinimo ataskaitas ar iki šiol vienaip interpretuotus teisės aktus staiga imti lankstyti „ypatingu“ būdu?

• Kodėl tai, kas visame pasaulyje jau kelia daugybę aistrų bei ginčų ir jau yra tapę rimtų mokslininkų diskusijų objektu bei atsakingų vyriausybių rimtais sprendimais, Lietuvoje į viešumą „nuteka“ labai atsitiktinai – visuomenė tokia „gerąja naujiena“ – laime išsivaduoti nuo Gazpromo priklausomybės – užklumpama kone iš vakaro, kai ryt poryt jau žadama pasirašyti valstybinius įsipareigojimus?

• Kodėl pagrindiniai visa ko išmanytojai ir vienintelės teisingos nuomonės formuotojai, užuot atlikę rimtus žurnalistinius tyrimus ir apie problemas kalbėję faktų kalba, ima arogantiškai pajuokti patį piliečių egzistavimą ir jų egzistencinį rūpestį savo žeme, Lietuvos ateitimi?

• Kodėl net tarp konservatorių randasi tokių politikų, kurie imasi, matyt, iš paiko jaunumo raginti Lietuvą žūtbūt sudalyvauti bent paskutinėje (?) „pasaulinėje revoliucijoje“, kurią Prancūzija, rodos, viena revoliucingiausių pasaulio šalių, be jokio apsimestinio drovumo ima ir uždraudžia?

• Kodėl šiame proskalūniniame chore dominuoja kone vienos partijos atstovai, dar visai neseniai kalbėję, jog vertingiausi Lietuvos resursai – jos išsilavinę, gabūs, kūrybingi žmonės, taip ir nepastebėję, kaip šie vertingiausi ištekliai atsidūrė užsieniuose?

• …

Kaip matote, ir publikacijų, ir klausimų sąrašas tikrai atviras, nebaigtinis, tad Tiesos.lt redakcija kviečia savo skaitytojus pasidalyti ir nuorodomis, ir mintimis.

Rūta Janutienė. Kubilius: patriotinis turinys korupcinėje formoje

Rimvydas Valatka: Skalūnų dujos ar Žygaičių trobos ir tvarteliai?

Dainius Kreivys. Skalūnai: „Gazpromas“ nervinasi
 
Stasys Šedbaras. Žygaičių pavojai skalūnų dujų beieškant
 
Aplinkosaugos koalicija. Dėl pavojų siekiant žvalgyti ir eksploatuoti molio skalūnuose esančius angliavandenilius

Linas Balsys. Atsargiai, piktas eko-profanas!

Paulius Saudargas. Kuo kvepia skalūnų dujos?

Ramūnas Karbauskis. Chevron gauna už dyką Vakarų Lietuvos žemes

Liutauras Stoškus: Skalūninės veidmainystės

Agnė Bilotaitė. Skalūnų dujos: pasaulinė revoliucija baimės ir mitų nelaisvėje

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top