Kiek Lietuvos žemės priklauso Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, – Seimo klausia Nevyriausybinės organizacijos

Lietuvos Respublikos Seimo nacionalinio saugumo komitetui

LR Vidaus reikalų ministerijai

2014 m. sausio 14 d.

Dėl nekilnojamojo turto pardavimo užsienio šalių piliečiams

Žmogaus teisių ir kitos nevyriausybinės organizacijos (NVO) mano, jog Lietuvos piliečiai pagrįstai nerimauja dėl to, kad nevaržomai yra išparduodama Lietuvos valstybės žemė ir kitoks nekilnojamasis turtas piliečiams netgi tų užsienio valstybių, kurios nėra ES narės ar net priešiškos Lietuvos Respublikai. NVO turi duomenų, jog Vilniaus senamiestyje nuosavybės teise turi įsigiję nekilnojamąją nuosavybę netgi Baltarusijos vadovai.

Viešai prieinamų duomenų apie tai, kiek žemės ir apskritai nekilnojamo turto yra parduota ne Lietuvos piliečiams, nėra. Kadangi visuomenė privalo nuolat rūpintis ir saugoti Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklausančias žemės gelmes, valstybinės reikšmės vidaus vandenis, miškus, parkus, kelius, istorijos, archeologijos ir kultūros objektus (Konstitucijos 47 str.), o realiai padaryti valstybės teisės aktai jai to neleidžia, manome, jog tuo yra ne tik pažeidžiamos konstitucinės piliečių teisės, bet ir kenkiama Lietuvos valstybei. Taigi NVO turi pagrindą manyti, kad šiuo požiūriu neteisėtai yra išparduodamas Lietuvos nacionalinis turtas, t.y. galimai daroma nusikalstama veika prieš Lietuvos valstybę.

Atsižvelgdami į tai prašome per atitinkamas institucijas gauti šią informaciją:

1. Kokia žemės plotų dalis šiuo metu nuosavybės teise priklauso akcinėms bendrovėms, Nevyriausybinėms organizacijoms ir kitiems juridiniams asmenims, kurių steigėjai yra Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Kinijos ir kitų šalių piliečiai.

2. Kokia žemės plotų dalis šiuo metu nuosavybės teise priklauso akcinėms bendrovėms, Nevyriausybinėms organizacijoms ir kitiems juridiniams asmenims, kurių steigėjai yra ES piliečiai ?

3. Kokia žemės plotų dalis šiuo metu nuosavybės teise priklauso akcinėms bendrovėms, Nevyriausybinėms organizacijoms ir kitiems juridiniams asmenims, kurių steigėjai yra užsienio piliečiai kartu suLietuvos Respublikos piliečiais ?

4. Kiek nekilnojamo turto Lietuvoje (Vilniaus, Kauno senamiestyje ir pajūryje) priklauso užsienio šalių piliečiams?

5. Kokios nekilnojamo turto pardavimo-įsigijimo Lietuvoje tendencijos per pastaruosius dešimt metų ?

Piliečių gynybos paramos fondo direktorius Stasys Kaušinis
Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top