laikmetis.lt
Savaitgalį Italijoje klimato aktyvistai sutrikdė Turino arkivyskupo Roberto Repole (Roberto Repolės) laikytas Mišias. Jų metu demonstrantai nusprendė skaityti popiežiaus Pranciškaus darbus apie aplinką.
Aktyvistai, priklausantys klimato grupei „Extinction Rebellion”, sekmadienį pasirodė Turino katedroje per ten vykusias arkivyskupo Mišias, rašo Italijos laikraštis „la Republicca”.
Protestuotojai nutraukė arkivyskupo švęstas Mišias ir skaitė ištraukas iš popiežiaus Pranciškaus enciklikos „Laudato Si’” bei jo apaštališkojo paraginimo „Laudate Deum”.
Abiejuose šiuose dokumentuose kalbama apie klimato kaitą ir apie tai, ką popiežius Pranciškus laiko žmonijos, kaip Dievo kūrinijos valdytojos, atsakomybe.
Pranešama, kad incidentas įvyko „likus kelioms akimirkoms iki homilijos”, – teigė laikraštis, – kai „aktyvistai atsistojo po vieną ir garsiai skaitė abu dokumentus”.
Pirmadienį „Extinction Rebellion” atstovas spaudai CNA teigė, kad organizacija „[neturi] būstinės ir centrinio sprendimų priėmimo organo. Grupės pačios sprendžia, kokių veiksmų imsis, „priklausomai nuo vietos aplinkybių”.
„Kadangi grupėms nereikia prašyti „leidimo” rengti protestus, labai dažnai nežinome, kokių veiksmų imamasi pasauliniu mastu”, – sakė atstovas spaudai.
Savo interneto svetainėje paskelbtame grupės Italijos skyriaus pareiškime teigiama, kad aktyvistai „trumpam nutraukė Mišias Duomo katedroje”, skaitydami ištraukas iš dokumentų, „kad atkreiptų tikinčiųjų dėmesį į pontifiko žodžius apie klimato krizę”.
Turino arkivyskupija iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti incidentą. Po incidento paskelbtame pareiškime arkivyskupas sakė, kad „labai vertina tuos, kurie mobilizuojasi ginti kūriniją ir priima popiežiaus Pranciškaus raginimus”, ir kad „vertina „Extinction Rebellion” aktyvistų įsipareigojimą šia prasme”.
Tačiau „apgailestauju, kad jie nusprendė pasireikšti Duomo katedroje, prieš tai nepanorę su manimi pasikalbėti ir paklausti, ar galėtų pertraukti”, – sakė jis.
„Būčiau atsakęs, kad per Mišias dažnai meldžiamės už taiką ir kūrinijos išsaugojimą, tačiau Eucharistijos šventimas nėra tinkamas metas viešoms intervencijoms rengti”, – kalbėjo Turino arkivyskupas.
„Iš pradžių leidau aktyvistams kalbėti; tada paprašiau jų užbaigti, nes Mišios yra maldos momentas ir kaip toks turi būti gerbiamas”, – pridūrė jis.
ŠaltinisCNA