Klimato aktyvistai sutrikdė arkivyskupo Mišias Turino katedroje

laikmetis.lt

Savaitgalį Italijoje klimato aktyvistai sutrikdė Turino arkivyskupo Roberto Repole (Roberto Repolės) laikytas Mišias. Jų metu demonstrantai nusprendė skaityti popiežiaus Pranciškaus darbus apie aplinką.

Aktyvistai, priklausantys klimato grupei „Extinction Rebellion”, sekmadienį pasirodė Turino katedroje per ten vykusias arkivyskupo Mišias, rašo Italijos laikraštis „la Republicca”.

Protestuotojai nutraukė arkivyskupo švęstas Mišias ir skaitė ištraukas iš popiežiaus Pranciškaus enciklikos „Laudato Si’” bei jo apaštališkojo paraginimo „Laudate Deum”.

Abiejuose šiuose dokumentuose kalbama apie klimato kaitą ir apie tai, ką popiežius Pranciškus laiko žmonijos, kaip Dievo kūrinijos valdytojos, atsakomybe.

Pranešama, kad incidentas įvyko „likus kelioms akimirkoms iki homilijos”, – teigė laikraštis, – kai „aktyvistai atsistojo po vieną ir garsiai skaitė abu dokumentus”.

Pirmadienį „Extinction Rebellion” atstovas spaudai CNA teigė, kad organizacija „[neturi] būstinės ir centrinio sprendimų priėmimo organo. Grupės pačios sprendžia, kokių veiksmų imsis, „priklausomai nuo vietos aplinkybių”.

„Kadangi grupėms nereikia prašyti „leidimo” rengti protestus, labai dažnai nežinome, kokių veiksmų imamasi pasauliniu mastu”, – sakė atstovas spaudai.

Savo interneto svetainėje paskelbtame grupės Italijos skyriaus pareiškime teigiama, kad aktyvistai „trumpam nutraukė Mišias Duomo katedroje”, skaitydami ištraukas iš dokumentų, „kad atkreiptų tikinčiųjų dėmesį į pontifiko žodžius apie klimato krizę”.

Turino arkivyskupija iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti incidentą. Po incidento paskelbtame pareiškime arkivyskupas sakė, kad „labai vertina tuos, kurie mobilizuojasi ginti kūriniją ir priima popiežiaus Pranciškaus raginimus”, ir kad „vertina „Extinction Rebellion” aktyvistų įsipareigojimą šia prasme”.

Tačiau „apgailestauju, kad jie nusprendė pasireikšti Duomo katedroje, prieš tai nepanorę su manimi pasikalbėti ir paklausti, ar galėtų pertraukti”, – sakė jis.

„Būčiau atsakęs, kad per Mišias dažnai meldžiamės už taiką ir kūrinijos išsaugojimą, tačiau Eucharistijos šventimas nėra tinkamas metas viešoms intervencijoms rengti”, – kalbėjo Turino arkivyskupas.

„Iš pradžių leidau aktyvistams kalbėti; tada paprašiau jų užbaigti, nes Mišios yra maldos momentas ir kaip toks turi būti gerbiamas”, – pridūrė jis.

ŠaltinisCNA

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
"veiskitės ir dauginkitės"

…iki pripildysite Žemę. Taip yra pasakyta, tai Dievo žodžiai. Tačiau šiais laikais žmonės nebeklauso Dievo, dauginasi ir po Žemės pripildymo, dėl ko turi problemų su klimatu. Ir tai tik pradžia. Dievo kantrybė ne begalinė, Antarktidos ledai jau tirpsta , iki tvano beliko suskaičiuoti metai.

blue yellow zov marinie

…to,isgalvoto Dievo zodziai yra taip pat isgalvoti….kas mate,girdejo ir uzfiksavo tuos,neva,zodzius….girtas moise ar mistinis sv.petras su povilu…..kaip tom pasakom galima tiketi….sveikas protas neisnesa.

Palata

Būtent,kad to sveiko proto niekada ir neturėjai,o iki kokio lygio tavo nesveikas protas tave išnešiojo,tai matyti… jau pralenkei ir bet kokį pasakų personažą…,čipoliną,karabasą,nu zajec pagadi ir oželį iš balutės geriantį.

blue yellow zov marinie

…negi kalbet su zommmmbiu.Tau tik drebulinis kuolas tegali padet….

blue yellow zov marinie

.kliba ta krikscionybe visur ir visaip,pradedant nuo galvos…..ir issirink tu man toki durniu ir bezpridelscika papa….vietoj to,kad burtu ir vienytu nelaiminguosius krikscionis,jis juos skaldo kvailu poziuriu i pederastus,inveiderius negritiatas,kacapus,zydus.Tai tik patvirtina,kad krikscionybe yra blogas,kruvinas ismislas.Palyginkit musu azuola su kardo formos kryzium…

Anglų kalbos mokytojas

„Aktyvistai, priklausantys klimato grupei „Extinction Rebellion”, sekmadienį pasirodė Turino katedroje“

Matot, anglų kalba ir ten. Ta gauja vadinasi ne kaip nors „Ribellione dell’estinzione“, o va kaip. Tai ko stebėtis, kad pas mus visokie „Hobiverse“ ar „Vilnius Go“, ar „Do Architects“ veisiasi? Beje, pastaruosius tiksliau būtų vadinti pseudoangliškais, nes jie reiškia „Žaislinio arkliuko eilėraštis“ (maždaug), „Vilnius eik“ ir „Daryk architektus“.

geriau būtų esperanto

Pasaulinė kalba naudingas dalykas, bet geresnė būtų esperanto, lengviau išmokti

Health Massive

Awesome! It is an excellent piece; reading it has given me a lot of clarity.

blue yellow zov marinie

… i don’t like english i love russian! fuck you! i mean, fuck me! my ass is lubricated and i want you inside me! i will be your whore! xa xa xa…

Massive Health

Well done, administrator. I appreciate your thoughts.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top