Kodėl „Baltosios pirštinės“ delsia įvertinti sąžiningumo deklaraciją pamynusius D. Grybauskaitės ir LRT veiksmus?

Kaip jau skelbėme, gegužės 7-ąją kandidato į LR prezidentus Naglio Puteikio štabas kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską, LRT direktorių Audrių Siaurusevičių ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ iniciatorių Tadą Langaitį prašydamas įvertinti, ar D. Grybauskaitė nepažeidė visų kandidatų pasirašytos deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų.

Primename, kad Dalia Grybauskaitė, gegužės 7 d. 11 val. turėjusi dalyvauti Lietuvos radijo debatų laidoje kartu su kitais dviem kandidatais Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope, pasirinko ne diskusiją dėl savo programinių nuostatų, bet monologą žurnalistės pasiūlytomis temomis.

Gegužės 8-ąją N.Puteikio štabas tiems patiems adresatams nusiuntė ir skundą, kuriame buvo prašoma paneigti LRT rinkimų debatų laidos vedėjo E. Jakilaičio paskleistą melą apie neva dvigubai išaugusį visuomenės pasitikėjimą teismais ir įvertinti šališką žurnalisto elgesį.

Iki šiol gautas tik LRT Radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės pasirašytas laiškas, kuriame tvirtinama, kad kandidatas, siekiantis valdyti valstybę dar penkerius metus, turi teisę vengti debatų su savo politiniais oponentais.

Tačiau LRT iki šiol nepaneigė E. Jakilaičio paskleistų melagingų teiginių, neatsiprašė visuomenės ir dėl negarbingo E. Jakilaičio elgesio.

Atsakymo negauta ir iš VRK bei iniciatyvos „Baltosios pirštinės“.

N.Puteikio štabui priminus šiuos pareiškimus, VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė pažadėjo atsiųsti atsakymą „vėliausiai“ gegužės 15-osios rytą:

Deja, nei 15-ąją, nei 16-ąją, nei ryte, nei po pietų jokio atsakymo taip ir nesulaukta.

„Baltosios pirštinės“, deklaruojančios, jog rūpinasi rinkimų skaidrumu ir sąžiningumu, į priminimą sureagavo atsiųsdamos štai tokį nepasirašytą laiškelį:

Pranešame ir mes – visuomenė laukia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top