Kodėl lietuviai Baltijos šalyse uždirba mažiausiai?

15min.lt

Lietuviai Baltijos šalyse uždirba mažiausiai. Mus jau aplenkė net ir anksčiau atsilikę bei per krizę labiau kentėję latviai. Bedarbių Lietuvoje taip pat daugiau nei Estijoje, o prasiskolinę esame taip pat labiausiai iš visų trijų Baltijos šalių, praneša TV3 žinios.

Dalis pramonės sektoriuje dirbančių lietuvių dirba už minimalų 300 eurų siekiantį atlygį. Estijoje jis 90 eurų didesnis ir čia tik kalbant apie minimalią algą. Naujausi tyrimai rodo, kad vidutinis esto atlyginimas už lietuvio yra didesnis trečdaliu, arba net 270 eurų.

Vidutinis latvis uždirba 20 eurų daugiau nei lietuvis. Ekonomikos ekspertai sako, kad didžiausią įtaką tam turi Estijos vyriausybės sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų.

„Estijoje yra žymiai daugiau užsienio kapitalo įmonių – Švedijos, Suomijos, kurios nemoka atlyginimų vokeliuose. Antras dalykas – jie moka didesnį darbo užmokestį“, – sakė ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Be to, estams labai padeda Suomijos kaimynystė, mat suomiai ieško pigesnių estų darbuotojų.

„Darbo rinka Suomijoje su aukštais atlyginimais yra žymiai arčiau estų nei lietuvių. Kitaip tariant, gyvendamas Estijoje tu gali dirbti Suomijoje. Ir dėl to tau nebūtina emigruoti“, – pastebėjo Laisvosios rinkos instituto vadovas Žilvinas Šilėnas.

Finansų ekspertai teigia, kad algų dydžiui didelės įtakos turi nedarbo lygis. Lietuvoje verslininkai gali sau leisti nekelti algų nesibaimindami, kad darbuotojas išeis į kitą įmonę. Estijoje darbdaviai su darbuotojais privalo skaitytis labiau.

„Ten darbdaviai, norėdami pritraukti darbuotojų arba išlaikyti kolektyvą, privalo pasiūlyti kažką geriau. Šiuo atveju Estijoje algų klausimas yra geresnėje padėtyje“, – kalbėjo „Synergy Finance“ fondų valdytojas Lukas Macijauskas.

Tačiau algų statistikoje lietuvius aplenkė ne tik estai, bet ir latviai. Dar visai neseniai kaimynai atsilikdavo nuo lietuvių daugeliu ekonominių rodiklių. O dabar kaimynus lenkiame net skolomis. Tyrimai rodo, kad lietuviai yra ir labiausiai prasiskolinę Baltijos šalyse: valstybės skola vienam gyventojui Lietuvoje siekė 4851 eurą, Latvijoje – 4834 eurus, o Estijoje – 1533 eurus.

Ekonomistai tvirtina, kad dėl to turėtų prisiimti kaltę verslininkai, ypač eksportuojantys į užsienį.

„Tuo metu mūsų verslininkai įnirtingai stumdėsi pečiais su užsienio konkurentais. Jie stengėsi dirbtinai pristabdyti sąnaudų didėjimą, atlyginimų augimą – tam, kad būtų konkurencingi užsienio rinkose.

Štai kodėl 2010–2012 metais atlyginimai Lietuvoje augo gerokai lėčiau nei Latvijoje ar Estijoje“, – sakė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Kol Vyriausybė, stebėdama ekonomikos kilimą, nesiėmė veiksmų didinti minimalią algą, pakėlus ją 150 litų verslininkai į tai net nesureagavo.

„Vadinasi dirbtinis minimalios mėnesio algos stabdymas taip pat turėjo įtakos lėtesniam vidutinio darbo užmokesčio augimui Lietuvoje, palyginti su Latvija ir Estija“, – sakė G.Nausėda.

Vis dėlto, anot L.Macijausko, brangiau gyventi Latvijoje ir Estijoje: „Tų pačių paslaugų, tokių kaip restoranai ir taksi, kainos tarp Lietuvos ir Latvijos mažiau skiriasi. Tačiau tarp mūsų ir Estijos – jau ženklus skirtumas. Bendras kainų lygis net penktadaliu didesnis Estijoje nei Lietuvoje“.

Ekonomistai teigia, kad lietuvių algos iš tikrųjų yra didesnės. Tik bendroje statistikoje tai neatsispindi.

„Lietuvoje, palyginus su kitomis Baltijos šalimis, labiau paplitusi šešėlinė ekonomika. Ypač kalbant apie darbo užmokestį vokeliuose. Įvairiais skaičiavimais Lietuvoje iki 30 proc. darbo užmokesčio yra neapskaitoma. Jeigu jį pridėtume prie oficialių skaičių, pasivytume Estiją“, – pastebėjo Ž.Mauricas.

Visi ekonomistai tvirtina, kad Vyriausybė turėtų siekti į Lietuvą pritraukti daugiau investicijų. Kol kas užsienio šalys į Lietuvą investuoja mažiau: mūsų šalis sulaukė 11,8 mlrd. eurų, kai tuo metu Estija pernai gavo net 15,8 mlrd. eurų užsienio investicijų.

Vyriausybė taip pat kuria verslui geras sąlygas, o šis moka didesnius atlyginimus žmonėms. Dėl to visi ekonomikos ekspertai sutaria, kad Lietuvos valdžiai iki Estijos dar labai toli. Estų dabartinį lygį greičiausiai pavysime tik po kelerių metų.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Kodėl? Todėl, kad labiausiai suburliokėjo. Burliokų Ordai yra būdinga atvira panieka asmenybei, žmogaus paniekinimas panaudojant valstybinį smurtą ir šantažą, įžūlus azijatinis grobimas ir kyšininkavimas. Visa tai ir stebime Lietuvoje.

Jurgis

noras gyventi kito sąskaita vis dar laikomas šaunumu, protingumu…

Sta.

Tikriausiai, kad jie neturėjo nei AMB su jo „vsio zakonno”,su savo bičiuliais, matomai, sukūręs kažkokią tai „stribyninę” mafijinę ložę, nei adamkaus …, o pirmasis atkurtos valstybės vadovas netreptelėjo kojele, nesurengė visokių kom. sekretorių, kgbistų, „rezervistų” liustracijos, o buvo susirūpinęs , kaip čia kuo daugiau mėlynos spalvos Lietuvos herban įmontuoti ir uodegą pakelti ….., o dar pilietybės įstatymas, supykdęs „braliukus” ir estukus. Taigi, taigi, kaipgis. Dabar turime, ką turime. Neveltui, berods, esam vadinami avinų ar veršių šalimi.
Tą patvirtino ir paskutiniai balsavimai …..

gdfg

Typically the Dior handbag is extremely revered because of its good not to mention form. Typically the handbag reflects typically the tag heuer replica sale commitments towards good showcased from exactly what takes typically the Dior designate. And then the type every different handbag wil attract not to mention specific. Even if you absolutely need a particular event pouch to complement some formalized garments, and / or carry-all pouch on a holiday weekend separate, typically the Dior handbag definitely will elegant with the help of chanel 1118 replica form, style, not to mention good. Such better wholesale handbags are in high-end malls not to mention outstanding stores : or maybe even required over the internet. Keep in mind, some trendy… Skaityti daugiau »

Ale

mėto problemą kaip teniso kamuoliuką; kol dirbantieji tyli, tol taip ir bus… O atsakymo nesitikėkime, kas atsisakys turto?

Aišku kaip 2x2

Sėditys vyriausybėje ir seime nuo mažiausio klerko iki didžiausio ir prezidentūra ne išimtis, otkatų reikia – reikia, o darbdaviai ir nori turėti milijonus darbuotojų sąskaita, be to dar reikia ir valdžiagyviams nenasytnoms mordoms duoti otkatų įkišti prieš rinkimus ne vieną dešimtuką tūkstančių ir už naudingus įstatymus. Tai iš ko mokėti darbuotojams, pinigų nelieka. Užtat valdžiagyviai punta, pagurkliai jau su pilvais susilygino.

burliokai, komunistai

teisus Letas Palmaitis:
– arba burliokų mentaliteto konservatoriai valdo,
– arba korumpuoti kolaborantai komunistai.
protingų, katalikiškų žmonių raudonoji mafija nei per patrankos šūvį neprisileidžia – o stengiasi išvaryti į emigraciją, kaip geriausius išvarė.

VaidasVDS

Iš Ševčiuko kūrybos, sukurta rusams, bet tinka ir mums: „Но если страну проиграли в джекпот — Пустим ненависть по голодной вене! «Сильная власть — сильный народ», Провыл с трибуны один немец. Но, чтобы было легко и всласть, Придумаем коррупционную схему. «Слабый народ — слабая власть», Хватай что можешь, руби тему! Да ещё можно решиться на переворот, Устроить системе перезагрузку. «Слабая власть — сильный народ», Скартавил однажды весьма нерусский. Господин президент, что Вам снится ночами В нашей дикой стране в сей тревожный момент? Господин президент, что они Вам кричали, Эти сто несогласных? Может быть, комплимент!? Башню свернуло от этих проблем, Зачем нужны нам слабость и сила? Что ты бесишься дурик, раб теорем, Какая собака тебя укусила? Ты жаждешь империи — закрой… Skaityti daugiau »

vai me

Latviai vilkosi uodegoje,kol nesudorojo pedofilinį-kgbistinį tinklą,su ministru pirmininku Škele priešakyje.Lietuvos išsigimę,bailiai inteligentai ir antros kartos „elitas” iš tvarto, to padaryti nesugebėjo,todėl Lietuvos ateitis niūri ir beviltiška.

TODEL

kad neturime teisingo saziningo GENERALINIO PROKURORO . Visa teisesauga korumpuota ,nei vienas elitinis vagis nepasodintas i kalejima . Zmonems juokinta ,veda su antrankiais ,po to byla nutraukta ,truksta irodymu ,nors isvogta visa Lietuva . Otkatai ,seryklos ir visokie tokie dalykai dedasi ir musu seime . Bet prokuratura TYLI ,uzmerktos akys visiems ,nes jie gauna tuos vadinamus otkatus .Prokurorai vaisinamimafijozu ,ir nieko . PREZIDENTE ,ko tylite ,jus atsakinga uz teisesauga ,zadejote kad nebebus valstybes valstybeje ,kad nebebus vogimu ,daug zadejote …o pastatete i postus galima sakyti nusikaltelius . LIETUVA ISVOGTA PRASKOLINTA ,va kodel mes esame vergai .

Mažiausiai uždirba

užtyat kad didžiausi nevykėliai. Lietuvis žiūri ne kaip jam daugiau uždirbt bet kad kitas daug neuždirbtų ir dar kad tik kaip nors atimt iš tų, kurie daugiau uždirba ir daugiau turi.

įdomu tai,

kad ir kiek bedirbtum,niekaip negali sutaupyti,o kai tik ateina į seimą ar savivaldybę,iškart tampa milijonieriais.Sąžiningu darbu nepraturtėsi,tik vagys bagoti.Ir lai neprieštarauja,nes uždirbdami milijonus vistiek apeina mokesčius.O paprasta moterytė,pardavinėdama savo surinktas žoleles turguje,sumušama iki komos.Baisu,iki ko nusirito valdžios išsidirbinėjimas iš mokesčių mokėtojų.Kai kažkada nors vienas seimo narys,teisėjas ar iš prezidentūros tūps už grotų,tada suprasim,kad viskas keičiasi,o kol vagys sėdės dešimtmečiais seime,tol nieko nebus.Kai kolchoznykas pripuola prie valdžios lovio,gali iš laimės išprotėti,tai tokius įstatymus ir leidžia

Vsio ZAKONNO

Kaip pradėjo AMB- taip ir tęsiasi vagių orgija VSIO ZAKONNO.
O KIAULIŲ ŪKIS NE PRIE KO.Tik plirpalai runkeliams.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top