Kodėl prezidentė keturis mėnesius delsė pasirašyti Konvenciją dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo?

Kaip praneša BNS, Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei pasirašius ratifikacinius raštus Lietuva prisijungė prie Europos Tarybos konvencijos dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos.

Konvencija yra viena iš priemonių užkirsti kelią seksualiniam vaikų išnaudojimui ir seksualinei prievartai – kad ją įgyvendintų, Lietuva privalės priimti papildomus kovai su mažamečių seksualiniu išnaudojimu būtinus teisės aktus bei įsipareigoti imtis kitų veiksmingų priemonių. Taip pat Konvencija paskatins intensyvesnį tarptautinį bendradarbiavimą kovojant su seksualiniu vaikų išnaudojimu ir prievarta.

Konvencija įsigaliojo 2010 metų liepos 1 dieną, kai ją ratifikavo pirmosios penkios ją pasirašiusios šalys. Lietuva konvenciją pasirašė 2007 metų spalio 25 dieną, tačiau patį Įstatymą dėl Europos Tarybos konvencijos dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos 2008–2012 metų kadencijos Seimas ratifikavo tik paskutinėmis savo darbo dienomis – 2012 m. lapkričio 6 d. kad jį pasirašytų prezidentė, prireikė dar keturių mėnesių.

Žinant, kad šios konvencijos ratifikavimas Lietuvos Respublikos Seime buvo atidėliojamas metų metus, akivaizdu: dabar jau nesužinosime, kuo būtų pasibaigusi vadinamoji Kauno pedofilijos byla, jei Lietuva nebūtų vilkinusi šios procedūros.

Bet piliečiai vis dar nori sužinoti:

• kas, kokios jėgos trukdė praėjusiam Seimui ratifikuoti konvenciją dar kadencijos pradžioje?
• kodėl Seimas buvo „užmiršęs“ šią konvenciją per visą Garliavos istoriją?
• kodėl BNS, DELFI, skelbdami apie prezidentės pasirašytą konvenciją, nutylėjo, kad Seimas ją ratifikavo dar pernai lapkritį?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top