Kodėl Rusija taip bijo Boingo bylos nagrinėjimo tribunole?

Andrejus Piontkovskis

Nyderlandai žino Boingo katastrofos vykdytojų, organizatorių ir užsakovų vardus. Ir ta grandinė veda iki Putino.

Rusija neseniai pareiškė, kad jai iš principo nepriimtina idėja sukurti tribunolą kriminaliniam asmenų, atsakingų už Malaizijos Boingo 777 žūtį, persekiojimui. Tai reiškia, kad Vakarų šalys negalės pasiekti, kad sprendimas įsteigti tarptautinį tribunolą reiso MH17 bylai ištirti būtų priimtas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje: Rusijos Federacija turi veto teisę ir per pastaruosius septyniasdešimt metų neretai ta teise piktnaudžiavo. Bet specialus tribunolas gali būti įsteigtas Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos nutarimu. Manau, jei įvykiai klostysis pagal Nyderlandų vyriausybės scenarijų, taip ir įvyks – nutarimas gali būti priimtas jau rugsėjį Generalinės asamblėjos sesijoje.

Dėl kaltinimų esmės – Nyderlandai jau praktiškai nieko neslepia. Paskutiniame pranešime buvo kalbama apie tai, kad šios šalies pareigūnams žinomi vykdytojų, organizatorių ir užsakovų vardai. Jie šią informaciją surado per internetą ir socialinius tinklus – tas uždavinys nebuvo toks jau ir sunkus. Pirmosiomis dienomis buvo paskelbta gausybė pranešimų, separatistų vadeivų Bieso ir Girkino pokalbis su pareiškimais „mes numušėme paukštelį“ ir panašiai.

Olandai, kaip aš suprantu, nustatė zenitinės raketų sistemos „BUK“ numerį – ji priklauso Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, atvykusi į Ukrainos teritoriją ir įvykdžiusi šitą nusikaltimą, vėliau ji buvo išsiųsta atgal į Rusijos Federaciją. Jiems žinomi viso ekipažo vardai, o taip pat – ir jų viršininkų vardai. Faktiškai, jiems žinoma viskas.

Neatsitiktinai Maskva, taip aistringai kaltinanti Ukrainą šituo nusikaltimu, protestuoja prieš tribunolo sušaukimą. Oficialiu lygmeniu viskas aišku: tai – nusikaltimas, kurį įvykdė Rusija. Raketų sistemą aptarnaujantis profesionalų ekipažas suklysti negalėjo – jis negalėjo supainioti 10 000 metrų aukštyje skrendančio Boingo su ukrainiečių lėktuvu AN, kurio maksimalus skrydžio aukštis yra 5000 metrų.

Klausimas: kam Rusija išvis numušė tą lėktuvą? Mano versija – kariškiai ketino numušti lygiai tokį pat Boingą, tik rusišką, skridusį maršrutu Milanas–Maskva, ir sukurti pretekstą plataus masto kariniam įsiveržimui į Ukrainą. Žinoma, galutinę išvadą padarys tarptautinis tribunolas.

Olandai žino, kas vadovavo raketų sistemos ekipažui, kas vadovavo oro gynybos pulkui – visą vadovybės grandinę. Na, o vyriausiasis karo vadas yra Putinas, ir sunku įsivaizduoti, kad tokios politinės reikšmės įsakymas galėjo būti duotas be jo žinios.

Iš rusų kalbos vertė Laisvūnas Šopauskas

Šaltinis: nv.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top