Kodėl Rusijos propaganda naudoja akivaizdžias klastotes

Vadim Fulmacht | hvylya.net

Jeigu paklaustume bet kurio ukrainiečio, kodėl Rusijos propaganda taip svaiginamai meluoja apie Ukrainą, būtinai sulauktume atsakymo: Rusijos televizija kuria dirbtinę tikrovę, zombina savus gyventojus ir kursto juos prieš ukrainiečius, kurie neva yra banderovcai ir fašistai.

Tuo tarpu dešimtys tūkstančių „susivokusių“ Rusijos žmonių ironizuoja: atseit, mes propaganda netikime, Kiseliovo nežiūrime, o apie „nukryžiuotus berniukus“ ir kitokius perlus sužinome tik iš ukrainiečių. Ir dar, tęsia jie, mes regime ukrainiečių propagandą ir esame įsitikinę, jog ukrainiečiai nekritiškai vertina bet kokią propagandą apie tai, kad „dėl visko kalti „moskaliai“. Tad kurie čia zombinami?“ – nusistebi Rusijos gyventojai. Paprastai toliau kalbama apie tai, jog „meluoja visi“ ir „visi siekia savų interesų“, todėl nesuprantamos ukrainiečių pretenzijos Putinui, kuris „tik gina Rusijos interesus“.

Greičiausiai, jūs ne sykį girdėjote panašius pareiškimus ir galbūt buvote nustebinti tokio paradokso: kodėl žmonės, neva netikintys savąja siaubinga propaganda, tuo pat metu neįžvelgia nieko smerktino Kremliaus veiksmuose?

Tai štai – rusiškosios propagandos efektyvumas reiškiasi ne tik tuo, jog gyventojai patiki „nukryžiuotais berniukais“ ir „nacionalinės gvardijos vergais“. Paradoksaliu būdu toks nepasitikėjimas savais televizijos kanalais yra naudingas ir Kremliui.

Rusijos gyventojai niekuo nesiskiria nuo kitų Žemėje gyvenančių žmonių. Tarp jų yra ir patiklių kvailių, ir nepatiklių skeptikų. Televizijos kanalų be paliovos skleidžiamas melas priverčia skeptikus padaryti kelias išvadas:

1. Meluoja visi, niekuo negalima tikėti.

2. Ukrainiečių televizija taip pat meluoja (nesvarbu, kaip ji meluoja ir kodėl meluoja kitaip, tačiau vis tiek meluoja).

3. Tiesos apskritai nėra – yra tik užsakovo interesus ginanti informacinė politika.

Ir kas nutinka toliau? Melo išvarginti Rusijos žmonės apskritai liaujasi vertinti tikrovę moralės požiūriu. Jeigu jau visi paiso tik savų interesų ir visi meluoja, tuomet kuo mes esame blogesni už kitus, kai giname savo interesus Donbase? Juo labiau, kad ir ukrainiečiai nėra idealūs – jie ten taip pat tikriausiai bombarduoja savo taikius miestus. Blogi yra visi, ne vien tik mes. Galiausiai Rusijos žmonės nusiramina ir atsipalaiduoja: tai ne mes esame tokie – tai gyvenimas yra toks.

Kitaip sakant, neįtikėtinas rusiškosios televizijos kanalų melas net ir susivokiančią Rusijos gyventojų dalį priverčia nepaisyti moralės nuostatų. Žmonės banaliai apsipranta su „vergais“, „nukryžiavimais“, „taikių miestų bombardavimais“ ir pan. Visa tai jau nesukelia audringų emocijų: „Ką? Vėl subombardavo? Kiek vaikų žuvo? Siaubas. O už kiek šiandien doleris? Ir kaip ten sužaidė „Spartakas“, ar per televiziją nepasakė?“

Kitas efektas yra tas, jog kai Rusijos žmonės išgirsta informaciją apie sukilėlių „žygdarbius“ ir rusiškuosius samdinius, jie visa tai jau vertina lygiai taip pat, kaip kad ir klastotes apie tariamus nukryžiuotus berniukus ir vergus. Kitaip tariant – niekaip. Nepriimtinų dalykų suvokimas sparčiai nuvertinamas. Nebėra nepriimtinų dalykų. Taip, žmonių gaila, tačiau juk karas yra nežmoniškas iš abiejų pusių, tad kuo mes blogesni už kitus?

Šioje schemoje nebeliko vietos tam faktui, jog jei Rusijai nebūtų pradėjusi karo, nieko ir nebūtų atsitikę – apie ką šiomis dienomis, beje, pareiškė ir I. Girkinas: „Bet karo mechanizmo gaiduką vis dėlto nuspaudžiau aš. Jeigu mūsų būrys nebūtų perėjęs sienos, galiausiai visa būtų pasibaigę kaip Charkove, kaip Odesoje. Būtų buvę kelios dešimtys užmuštų, apdegusių, suimtų. Ir tuo būtų pasibaigę. O iki šiol besitęsiančio karo smagratį praktiškai įsuko mūsų būrys“.

Tačiau mes jau žinome, kad „visi pasaulyje vien tik gina savus interesus – kodėl visiems galima, o mums ne?“ Tad galime daryti išvadą: precedento neturinti melaginga Rusijos televizijos propaganda paradoksaliu būdu apsaugo Putiną nuo šalies gyventojų kritikos už jo „taikingąją išorės politiką“, nes Rusijos žmonės savo politinės vadovybės karo nusikaltimuose neįžvelgia nieko smerktino. Visa tai jie vertina tik kaip informacinės politikos priemonę, ir ne daugiau.

O kad Rusijos dėka Donbasas pavirto pragaru, tai… kam šiais laikais lengva? Tai tiesiog gamybinės išlaidos.

hvylya.net

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
neįdomu

tos propagandos ar iš vienur ar iš kitur.Skaudu,kad lietuviai pjudomi ir vieni rėkia į vieną pusę,kiti į kitą,prasivardžiuodami.Noris santaikos ir supratimo Lietuvoje.

Taigi

Jeigu jau Prūsas išvertė, tai aišku, kad straipsnis berečių auditorijai skirtas.

Juozapas

Pritariu Autoriui, tuo pačiu norėčiau pridurti, kad Lietuvoje veikiantis režimas vadovaujamas Ponios veikia tais pačiais metodais kurių buvo išmokta kgb „kailių lupimo akademijoje” leningrade .
Kaip pavyzdys – pedofilijos bylos marginalizavimo propaganda.
Viskas sumalta, suvelta.
Liumpenai nebesusigaudo kas teisus o kas ne, todėl nusikaltėliai sėdintys valdžioje gali būti ramūs.
Vienžo putleris ir jo bendramokslė nėra labai išradingi.
Abu režimai yra labai panašūs, nes „škola” ta pati.

analogijos

Labai daug bendra tarp putininkiškos propagandos ir lietuviškos pedofilų-teisėjų-lietrytininkų šutvės veiklos. Tos pačios šaknys, tie patys metodai, ta pati propaganda įtikėjusi lietuvių liaudis. Tai nelabai čia Putino Rusiją yra dėl ko kritikuoti, kai patys tame pačiame mėšle maudomės.

analogijoms

mano galva, teksto tikslas – ne tiek kritikuoti, kiek suprasti, kaip veikia ta propagandos mėsmalė. Juolab kad nėra kito būdo jai pasipriešinti, kaip tik apie tai kalbėti, analizuoti, šviesti…

Nu as ir ka....

KADA Ukrainieciai patys skundziasi, kaip elgiamasi Dabartines valdzios SUJAIS- kaip su patranku mesa, kokios JUS DAR dezinformacijos tikites…. kada i Cernobilio tankus sodina patrijotiskiausius ukrainiecius, kokios jus propogandos dar tikites? Kada jeigu nenusaus – tai isvirsi gyvas ? Uztenka cia TOESOS.lt nesamones pliurpti… dar tiesos pasivadino…

Taigi

Dmitrijus Kiseliovas gražiai pasakė: “Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją pavadino teroristine organizacija. Juokas tame, kad jeigu tokį pareiškimą daro šalies pirmasis asmuo, tai pagal logiką tą pačią dieną reikia nutraukti diplomatinius ryšius. Juk ir Lietuvai reikia būti išrankiai ryšiuose, o diplomatiniai ryšiai su teroristinėmis valstybėmis niekam garbės nedaro. Tačiau ambasados Maskvoje Vilnius neuždarė. Iš čia dvi išvados: arba tai tas atvejis, kai blondinė kalba tai, kam ir pati nepritaria, arba ji plastiška savo reputacijai ir ryšiams“.

gudi giria

Jus geriau paziurekit,kaip Lietuvoje zombinami.Tie zombintojai,lai nepamirsta,kad ir ju vaikai vaikscios tarp beprociu ir paciam zombitojui gali kaulus sulauzyti.Nebent zombintojai gyvens rezervatuose.Priskreto prie tos rusijos,kas mums darbo,kaip ta rusija elgesi diziojoje politikoje bendraukim su kaimynais protingai ir nebus problemu,bet zombintojai,jas jau sukure,be atsako,taip ramiai nepraeis,o,kad Rusija Lietuvai porcija paruos,tai tikrai,tik reikes kenteti Tautai.

Jezusas

Kur Ukrainai orientuotis i rytus ar i vakarus? Aisku i vakarus kadangi ten vartojimas geresnis. Va cia ir slypi apgaule. Gerio pasaulyje yra ribotas kiekis ir visiems neuzteks. Vakarai nenori kad Rusija, Ukraina ar dar kas virstu vakarais, kadangi visiems neuzteks. Is cia yra geopolitinis konfliktas. O propaganda tai masiniu informaciniu priemoniu produktas. Visada. MIP taikimys yra liaudis kuri is principo nesusigaudo kas vyksta pasaulyje, kadangi tuom jie neturi laiko dometis, o ir jei baige kokius mokslus – niekas to nemokina, mokina tik buti paklusniais vykdytojais. Nesurasi tokios motinos kuri noretu kad jos sunus eitu kariauti, taciau pakanka siektiek pasaku – ir pats sunus versis pakariauti. Pratybos smegenims pamankstinti – Jus esate Rusijos prezidentas. Kokia idealogija, kokia strategija ir taktika… Skaityti daugiau »

Lietuvis

Jei putinui nebus galo, tai galas bus mums. Jis kaip napoleonas , hitleris, stalinas is tu zmoniu kurie po kelnemis nesioja paaukstinta kulna. Ju visu atveju ir aisku putino tai daktaru konpetencijoje. Rusijai turi buti parodyta jos vieta, kad ta putina jie patys sudraskytu po siuleli. Ileisk kiaule I baznycia ji uzlips ant altoriaus.Kai uz savo agresija rusai sedes savo motuleje rosijoje, bet ne menesi, ne metus….Kol jiems „dales” ka reiskia buti vieniems, tada gal ivyks rusijoje tikras demokratinis perversmas ir tai vargu ?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top