Kokių klausimų vengia prezidentė?

Alfa.lt

Antradienį, sausio 7 d., naujienų portalas Alfa.lt Respublikos Prezidento kanceliarijai išsiuntė klausimus, į kuriuos atsakymai pagal Visuomenės informavimo įstatymą viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams turi būti pateikiami ne vėliau kaip per vieną darbo dieną. Trečiadienį, sausio 8 d., atsakymų nebuvo. Susisiekus su prezidentūra, jos atstovai patvirtino, kad faksą su klausimais gavo, tačiau atsakymas dėl informacijos suteikimo nuskambėjo prieštaringai. Supratę, kad atsakymų nebus, skelbiame klausimus, kurie suglumino šalies vadovę Dalią Grybauskaitę.

Respublikos Prezidentei

Vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymo 6 str. prašau atsakyti:

1. Ar Respublikos prezidentė gavo Generalinės prokuratūros pakartotinį prašymą liudyti ikiteisminiame tyrime dėl valstybės paslapties neteisėto atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnyba?

2. Kada gautas pakartotinis Generalinės prokuratūros prašymas liudyti ikiteisminiame tyrime dėl valstybės paslapties neteisėto atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnyba?

3. Jei pakartotinis Generalinės prokuratūros prašymas gautas, ar Respublikos prezidentė ketina liudyti ikiteisminiame tyrime dėl valstybės paslapties neteisėto atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnyba?

4. „Respublikos Prezidento apklausa yra perteklinis veiksmas, kurio tikslai šiuo konkrečiu atveju, akivaizdu, nėra niekaip susiję su ikiteisminio tyrimo ir baudžiamojo proceso paskirtimi. Iškilus poreikiui atlikti šiuos procesinius veiksmus bylos nagrinėjimo teisme metu, jei byla būtų perduota teismui ir teismas nematytų kliūčių jos nagrinėjimui iš esmės, šis klausimas gali būti sprendžiamas iš naujo, teismui įvertinus jo būtinumą, pagrįstumą ir proporcingumą“, – teigiama Respublikos Prezidento kanceliarijos praeitos savaitės pareiškime.

Tačiau paaiškėjo, kad Baudžiamojo proceso kodeksas (BPK) ir konkrečiai BPK 82 straipsnis teigia, kad „Respublikos Prezidentą jo sutikimu apklausia ikiteisminio tyrimo teisėjas Respublikos Prezidento rezidencijoje. Į teismo posėdį Respublikos Prezidentas nešaukiamas“. Ar atsižvelgiant į tai, kad į teismo posėdį Respublikos prezidentė negali būti šaukiama, ji ketina liudyti ikiteisminiame tyrime?

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top