Koks Valstybės saugumo departamento vaidmuo Lietuvos ambasadorių sekimo skandale?

Alfa.lt

Liepą internete neteisėtai paviešinus diplomatų telefoninius pokalbius ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška atšaukti iš pareigų. Kas įrašė jų pokalbius, iki šiol nežinia, tačiau dabar Užsienio reikalų ministerijos (URM) ambasadoriumi ypatingiems pavedimams dirbantis R. Juška įtaria, kad tai galėjo būti Lietuvos žvalgybos institucijos.

„Buvo tuo metu įtarimų, kad tai galbūt užsienio specialiųjų žvalgybų darbas, bet krenta šešėlis ir ant Lietuvos. Ir ne aš taip sugalvojau. Tik ištyrus viską deramai Lietuvoj galima bus grįžti prie užsienio valstybių vaidmens šioje istorijoje“, – teigia URM ambasadorius ypatingiems pavedimams R. Juška.

PROKURORAI PRADĖJO TYRIMĄ DĖL ĮSLAPTINTOS URM INFORMACIJOS PAVIEŠINIMO PORTALE ALFA.LT

„ALFA.LT TAIKIKLYJE“. SAUGUMIEČIAI ĮSIUTĘ: IŠDRĮSUSIAM ATSKLEISTI TIKRĄJĮ JŲ VEIDĄ IR DEMASKUOTI VEIKLĄ NAUJIENŲ PORTALUI ALFA.LT – IKITEISMINIS TYRIMAS

PREZIDENTĖ IGNORAVO ANTRĄJĮ PROKURORŲ PRAŠYMĄ LIUDYTI SLAPTOS VSD INFORMACIJOS NUTEKINIMO TYRIME

PREZIDENTĖS VYRIAUSIOJI PATARĖJA DEMASKAVO VALSTYBĖS SAUGUMO DEPARTAMENTĄ

Neoficialiomis žiniomis, informaciją, kad įrašų originalus turi Valstybės saugumo departamentas (VSD), ambasadoriui R. Juškai pateikė prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Pranevičiūtė-Neliupšienė. Vyriausioji patarėja esą apie tai informavo ir aukštus Užsienio reikalų ministerijos diplomatus. Tačiau pati J. Neliupšienė atsisakė patvirtinti šį faktą, o prezidentūra teigia panašios informacijos neturinti. Valstybės saugumo departamentas tai neigia.

„Tai yra gandai ir Saugumo departamentas tokių gandų nekomentuoja“, – pareiškė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.

Tirs Seimo komitetas

Koks Valstybės saugumo departamento vaidmuo Lietuvos ambasadorių sekimo skandale, aiškinsis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Sausio pabaigoje žadama išsikviesti tiek URM ambasadorių ypatingiems pavedimams Renatą Jušką, tiek ir prezidentės vyriausiąją patarėją. Tyrimas bus atliekamas, kadangi jau buvo atvejų, kai ant VSD krito šešėlis ir dėl to neteisėtai atleisti pareigūnai.

„Šiandien mes gaunam papildomą, nežinau, kiek ta informacija yra patikima, bet informaciją, kad prezidentės patarėja kažkokiam susitikime diplomatui pasako, kad VSD turi originalus šitų pokalbių, galima tokią prielaidą daryti, kad gal VSD ir įrašė šiuos pokalbius“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

VSD ir užsienio reikalų ministras bijo ikiteisminio tyrimo

Diplomatų sekimu domisi ir teisėsaugos institucijos. Spalį Generalinė prokuratūra nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto slapto aukštų šalies diplomatų sekimo bei nusikalstamai internete paviešintų jų pokalbių telefonu. Jį atlieka Kriminalinės policijos biuras. Paradoksalu, kad tyrimo imtasi ne užsienio reikalų ministro ar Valstybės saugumo departamento, o tik paties iš pareigų atšaukto ambasadoriaus R. Juškos prašymu. Kodėl delsiama, generalinio prokuroro Dariaus Valio Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje klausė šio komiteto narys Vitalijus Gailius. Atsakymas parlamentarus pribloškė.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top