Komisaras S. Skvernelis neigia, kad su A. Matoniu susidorojo „VSD žiurke“ laikomas jo pavaduotojas A. Roginskis

Portalui lrytas.lt Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis neigė, kad su Kriminalinės policijos biuro (KPB) vadovu Algirdu Matoniu susidorojo jo pavaduotojas Andžejus Roginskis, tarp kolegų minimas kaip uolus paslaugų Valstybės saugumo departamentui teikėjas. Ir, tikėtina, naujasis KPB viršininkas.

Klausiamas, kas po skandalingo Algirdo Matonio pašalinimo iš pareigų užims A. Matonio vietą, generalinis komisaras S.Skvernelis „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė, kad šiose pareigose norėtų matyti ką nors iš teritorinių policijos įstaigų.

Tačiau labai tikėtina, kad šioms pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas, todėl į vadovo vietą galės pretenduoti ir trys buvę A.Matonio pavaduotojai – Andžejus Roginskis, Artūras Bazys ir Edvardas Šileris.

Kalbas, kad A.Roginskis jau seniai buvo nužiūrėjęs KPB vadovo vietą, S.Skvernelis leido sau pavadinti kvailystėmis. Dar daugiau – generalinis komisaras tikino „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus, jog būtent A.Roginskis yra auka: „Aš manau, kad A.Roginskio atžvilgiu yra žaidžiamas labai nešvarus žaidimas. Ir jis visiškai nesusijęs su šita istorija. Tai yra kitos istorijos, kuriose bandoma pakenkti šiam pareigūnai dėl jo kitokios veiklos“.

Laidos vedėjos paprašytas pasitikslinti, ką jis turi omeny, S.Skvernelis ėmė kalbėti itin abstrakčiai: „Turiu mintyje tam tikrus tyrimus.“ Ir tvirtino, kad A.Roginskiui pakenkti bando neva nusikalstamo pasaulio asmenys.

Analogišką versiją – ir su A.Matoniu susidorojo nusikaltėliai – S.Skvernelis neva įtikinamai paneigė: „Šiuo atveju mes patikrinome versiją, ar nėra tas žmogus susijęs (su nusikalstamu pasauliu. – red.). Galima visiškai atmesti, kad tai nebuvo jo atžvilgiu padaryta provokacija ar susidorojimas ar dar kokia istorija, kuri apauginta gandais, prasimanymais ir šmeižtu“.

Kaip jau skelbta, apie įtartinai manevruojantį A.Matonio „Škoda Superb“ pranešė paprastas pilietis, generalinio komisaro tvirtinimu, neturintis nieko bendro su kriminaliniu pasauliu.

Tą faktą, kad vairuotojas sekė A.Matonio automobilį ir sakė, kur jis važiuoja, S.Skvernelis aiškino paprastai: tai nutiko dėl to, kad jis tiesiog vykdė policijos budėtojo nurodymus. Toks „paprastų piliečių“ piliečių elgesys, jo teigimu, yra įprastas.

KPB vadovo automobilį sustabdžiusių patrulių veiksmus generalinis komisaras įvertino vienareikšmiškai: „Patruliai sustabdė ir padarė tai, ką turėjo padaryti. Jeigu būtų pasielgę kitaip, visiems būtų buvusios didelės problemos“.

S. Skvernelis buvo tikras: jeigu A.Matonio kelionė būtų susijusi su neatidėliotinais tarnybiniais reikalais, jis galėjo apie tai pranešti savo kolegoms ir šie būtų pasirūpinę, kad patyręs kriminalistas reikiamą vietą pasiektų saugiai.

„Jeigu tai susiję su tarnyba, galėjo paskambinti bet kam – ar man, ar pavaduotojui, ar bet kurio komisariato vadovui ir pasakyti, kad jam reikia padėti parvažiuoti. Bet kokiu atveju, jam būtų suteikta tokia galimybė. Jis būtų saugiai ir greitai atvežtas ten, kur jam reikia atsidurti. Be to, Algirdas turėjo savo vairuotoją“, – sakė generalinis komisaras.

Siūlome „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ įrašą:

S.Skvernelis apie A.Matonį: „Jaučiuosi praradęs bendražygį“ (I)

S.Skvernelis: A.Matonio sėdimas už vairo – žmogiška klaida (II)

Policijos atstovai neigia, kad su A.Matoniu buvo susidorota

Lrytas.lt

* * *

Daugiau informacijos apie Andžejaus Roginskio „valstybinę veiklą“ galima atrasti čia:

Piliečius pro VU Filosofijos fakulteto langą sekė Aidis Meželis?

Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (I)

Valstybės užvaldymas: apsigink, Lietuva (V)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top