Konkursą dėl skalūnų dujų būtų galima skelbti jau pavasarį

Be komentarų.

* * *

Jevgenijus Bardauskas, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Seimas imasi svarstyti Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo pataisas, kurios palengvina sąlygas investuotojams, ketinantiems Lietuvoje žvalgyti ir išgauti skalūnų dujas. Premjeras sako, kad, jei pataisos būtų priimtos dar šiemet, tai jau pavasarį būtų galima skelbti naują tarptautinį konkursą.

Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo pataisos Seimą pasiekė pakoreguotos. Pirminiame variante Vyriausybė siūlė investuotojus, ieškančius ir išgaunančius skalūnų dujas, trejiems metams atleisti nuo mokesčių, tačiau suabejojus Konkurencijos tarybai, kad EK tokį Lietuvos veiksmą galėtų pripažinti kaip valstybės pagalbą, nuspręsta šią nuostatą pakeisti simboliniu vieno proc. mokesčiu, o po trejų metų taikyti fiksuotą 15 proc. tarifą, tradicinei naftai – 12 proc.

10 proc. nuo išteklių mokesčio bus skiriama ir į savivaldybių, kurių teritorijoje bus rasta skalūnų, biudžetus. Tačiau ši suma, pasak premjero, ateityje galėtų didėti ir iki 20 ar 30 proc.

Investuotojus Vyriausybė bandys pritraukti ir keisdama skalūnų žvalgybos konkurso nuostatus – nugalėtojai būtų atrenkami pagal planuojamas investicijas, o ne pagal įmokos dydį, kaip buvo anksčiau. Seime didelių diskusijų pateiktos pataisos nesukėlė.

„Ar jums žinoma EK nuomonė, kad skalūninių dujų revoliucijos Europoje apskritai nebus. Tai ar verta tada skubinti šį įstatymo projektą?“ – klausė Seimo narė Birutė Vėsaitė.

Jai atsakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas: „Filosofinis klausimas. Yra labai daug nuomonių: nesutaria ir politikai, ir mokslininkai. Nei čia labai jį skubinti reikėtų, nei stabdyti, bet reikėtų pažiūrėti realiai, ką mes turime.“

Seimas po pateikimo pataisoms pritarė.

Būtent dėl neaiškių įstatymų ir mokesčių sužlugo ankstesnis skalūnų žvalgybos konkursas, kai iš jo pasitraukė vienintelė amerikiečių kompanija „Chevron“. Algirdas Butkevičius sako, kad šiemet priėmus pataisas, pavasarį jau būtų galima skelbti naują konkursą, nes investuotojų susidomėjimas skalūnų dujų paieškomis Lietuvoje – nemažas.

„Kai lankiausi JAV ir susitikinėjau skalūnų klausimais su mokslininkais, su kuriais vyko išsami diskusija, jie sakė, kai bus priimta visa įstatyminė bazė, tada yra pagrindas skelbti konkursą“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Skalūnų klodų ketinama ieškoti pietvakarių Lietuvoje – Šilutės ir Tauragės rajonuose.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Apuokiukas

Citata: ,,Yra labai daug nuomonių: nesutaria ir politikai, ir mokslininkai”. Bet užtai ,,Tiesos” portalo lankytojai žino, kad skalūninių dujų jokiu būdu negalima išgavinėti, nes matė ,,Gazpromo” pafinansuotą filmuką apie degantį vandenį…

premjeras meluoja-

jis nuvyko i Pensylvania, kur pries ji lankesi Mazuronis – otkatai tokie patys, stumimas del to paties. Kokie mokslininkai, jei pacioje JAV zmones masiskai protstuoja. Greitai nebeliks Lietuveles- uztersta, apiplesta, puseles aplink laikinos prezidentes iskirstos, o ju net 160 iskirto! Tai musu oras, musu plauciai. Sitiems laikiniesiems neberupi Lietuva, o tik ju paciu narciziskumas ima virsu. Baisu, kas valdo Lietuva!

ruta

Kadangi Lietuva pirmauja ES pagal korupcija , tai svarbiu sprendimu priemimas turi buti pagal Konstutucija , tai yra per Referenduma .Nei vienas projektas Lietuvoje nebuvo skaidrus ! Net panaikinta prokuraturos pareigybe , kuri gina viesa interesa .Ar ‘Mazeikiu naftos’ ,Butinges terminalo , LEO aferos ir mazesnes zulikystes nedave signalo dundukams , kad i valdzia taip brutaliai ir spraudziasi politikai , nes visas geris ir sukasi aplink ES pinigu ir dideliu , mazu projektu .

Net ir Vėsaitė skeptiška,nes

Europa nesiruošia skalūnų revoliucijai.Mūsų pavyzdingi pionieriai išduoda tautą.

Skalūnus

Butkevičius parvežė iš Amerikos. Juk ne dovanai jis ten važinėjo? A ne butkevičiau? Grybauskaitė ruošia referendumą dėl dvigubos pilietybės, tai tegul Butkevičius surengia kartu referendumą dėl skalųnų.

rasi

jokiu skalunu duju isgavimo grieztai neturi buti . ar kas nores gerti uztersta vandeni stipraus benzino skonio , praryti nuodinga vandeni , nenores . ko tie vadinami verslininkai nori nuo musu sventos zemes . tegu vaziuoja kur tusti plotai , o ne ten kur gyvena zmones . niekas jiems neleis draskyti , niokoti sventa lietuvio rankomis isdirbta zeme . gal juos kas apsedo , kad taip verziasi , nepalieka ramybeje , daro gamtos katastrofa tie verslininkai . visos dodziosios salys pasisake pries gamtos , zemes niokojima ir turi buti sventa .

tai tik suvienys tauta

skalunai- ne vien zemaiciu reikalas. Visa Lietuva turi petys i peti stoti su jais ir stabdyti korumpuotu valdziazmogiu savivale.

remiux

Štai ir šiandien, buvau prie Svilės šaltinių, atsigėriau, net ne virinto šio vandens ir dar parsivežiau. O ar manote, kad ir po sprogdinimų galėsime tą daryti? Aš manau, NE.

nekilo

tauta prieš mažo vaiko grobimą,tai gal dabar atsitokės,kai palies jų gyvenimo kokybę asmeniškai?Jokia valdžia tokiu svarbiu klausimu neturi viena spręsti apie jokias dujas,naftas ir t.t.Gana jau prisivogė!!!Tas su trilitriais ant blakstienų,visai apnaglėjo.Taigi jis pirmas po damutės į teisiamųjų suolą už tautos išdavimą

rasi

nuodai pilami i zeme ne tik palies zigaicius , bet uzters visur . nuodai sklis , plis po visa zeme ir uzters viska . turejome skanu vandeni , ryskiai zaliai , sveikai atrodancia gamta , atsirado vadinami verslininkai ir siekia is zmoniu atimti ju brangiausia turta , prabangia seneliu , tevu dovana , zeme , gamta , vandeni .reikia graziai prasytis pas verslininkus , kad paliktu si grazu gamtos lopineli ramybeje ?.

Klausimas

Ar ne dėl tų skalūnų ir referendumas buvo blokuojamas?
Žemės tai supirktos, gal sąmoningai neviešina kas nupirko? O kas nupirko, tas ir savininkas … o savininkas su savo nuosavybe ką nori tą daro. Liūdna mūsų ateitis broliai ir sesės.

nereikia   net spelioti

buuuuutent ….

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top