Konservatoriai ragina „visus Lietuvos žmones“ atsisakyti konstitucinių teisių ir nedalyvauti referendume. Dočio atsakymas

„Lietuvos žmogaus“ Dočio raginimas konservatoriams, socdemams beigi liberalams

Tiesos.lt redakcija

Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius ketvirtadienį žiniasklaidai dar kartą priminė konservatorių partijos tarybos priimtą rezoliuciją, griežtai smerkiančią piliečių iniciatyvą surengti Tautos referendumą.

Andrius Kubilius ir jo vadovaujami konservatoriai pasisako prieš tai, kad Lietuvos visuomenė pati, be partijos leidimo, svarstytų „populistinio pobūdžio klausimus“. Toks neatsakingas ir su partija nesuderintas piliečių elgesys, konservatorių teigimu, „pakirstų teisinio aiškumo ir tikrumo principų teisinėje valstybėje laikymąsi“, „erzintų ir kiršintų visuomenę, o ne ją telktų tikram darbui“.

Pasak konservatorių, lietuviai, norėdami išvengti erzinimų, kiršinimų ir susitelkti „tikram darbui“, privalo atsisakyti jų Konstitucijoje neatsakingai paskelbtų politinių teisių – inicijuoti referendumus ir juose balsuoti, kitaip dalyvauti savo valstybės valdyme. Tėvynės sąjungos taryba „ragina visus Lietuvos žmones nedalyvauti balsavime, jeigu šis referendumas būtų rengiamas“.

Tiesos.lt redakcija šiandien pakalbino vieną iš „visų Lietuvos žmonių“ – visuomenei neblogai pažįstamą pilietį Dočį ir drįso jam iškelti štai tokį „populistinio pobūdžio klausimą“: Ar Tamsta, Pilieti Dočy, paklusite Partijos ir Vyriausybės raginimui ir boikotuosite visuomenę kiršinantį referendumą?

Į užduotą populistinį klausimą redakcija sulaukė dar labiau populistinio Dočio atsakymo:

„Susipažinęs su Andriaus Kubiliaus, Vytauto Landsbergio, Algirdo Butkevičiaus, Eligijaus Masiulio, LRT, VSD, LTV, Lryto, VRK, DELFI bei kitų autoritetingų institutų raginimais Lietuvos žmonėms, norėčiau iš gimtųjų Alksnynų perduoti per Tiesos.lt malonę visiems šiems institutams štai tokį mano paraginimą – susimeskite, mano brangieji, visi į didelę krūvą, pasitelkite visus administracinius, propagandinius ir slaptųjų tarnybų resursus, pasikvieskite į pagalbą prezidentę Grybauskaitę, patarėją Ulbinaitę, direktorių Siaurusevičių, žurnalistus Valatką, Pancerovą, Laučių, Miliūtę ir Čekuolį, prokurorą Valį, teisėją Urbelį, saugumietį Griną, pasiimkite 10 milijonų iš ES struktūrinių fondų ir pamėginkite surinkti 320 000 piliečių parašų už tai, kad Lietuvos žemė būtų parduodama užsieniečiams, kad žemės gelmės būtų siurbiamos be tautos žinios ir sutikimo, kad Lietuvoje referendumai vyktų tik konservatoriams pritarus, prezidentei leidus ir vyriausybei įsakius. Padarykite tai. Tada ir pasikalbėsime.“

Po ilgų dvejonių ir svarstymų Tiesos.lt redakcija vis dėlto ryžosi šį piliečio Dočio raginimą perduoti ponams Kubiliui, Landsbergiui, Butkevičiui, Masiuliui bei kitiems reikšmingiesiems valstybės institutams ir skelbia jį savo skaitytojams.

* * *

TĖVYNĖS SĄJUNGOS-LIETUVOS KRIKŠČIONIŲ DEMOKRATŲ TARYBA

REZOLIUCIJA

2014-01-25

Dėl referendumo, kuriuo siūloma drausti parduoti žemę ES piliečiams ir sumažinti reikalavimus referendumui sušaukti

Praėjusios kadencijos LR Seimas ir Vyriausybė, atsižvelgdami į Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį ir joje numatytas galimybes, derybose su ES komisija pasiekė, kad pagal ES teisę būtų pratęstas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo ES piliečiams atidėjimo terminas. Tuo tarpu šiandieninė referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių narių piliečiams. Tokia piliečius klaidinanti iniciatyva ir nekvalifikuotai parengta referendumo sprendimo formuluotė šiurkščiai prieštarauja buvusio referendumo dėl Sutarties dėl Lietuvos narystės ES sprendimui, ignoruoja Konstitucijoje įtvirtintą tarptautinės sutarties viršenybės principą ir kėsinasi į Konstitucijos vientisumą. Referendumui siūloma Konstitucijos pataisų formuluotė kelia grėsmę, kad siūlomas sprendimas būtų priimtas, jis būtų įvertintas kaip sutarties dėl Lietuvos narystės ES nevykdymas ir, kol Lietuva tokio sprendimo neatšauktų, būtų nutrauktas ES tiesioginių išmokų mokėjimas ir sustabdyta ES 2014–2020 m. laikotarpio parama Lietuvai.

Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kuri sumažintų referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamą 300 000 iniciatyvą remiančių piliečių skaičių iki 100 000. TS-LKD Taryba mano, kad toks sumažinimas atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, keltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją, užuot ją stiprinus ir skaidrinus. Palengvintomis sąlygomis būtų inicijuojama daugybė po keliolika milijonų litų kainuojančių referendumų, ypač populistinio pobūdžio klausimais. Tai pakirstų teisinio aiškumo ir tikrumo principų teisinėje valstybėje laikymąsi Lietuvoje, veikiau erzintų ir kiršintų visuomenę, o ne ją telktų tikram darbui.

Negalima atverti galimybės lengvai inicijuoti referendumų, kuriais būtų neatsakingai keičiami Konstitucijos straipsniai dėl Lietuvos konstitucinės santvarkos ir valstybės saugumo, ypač euroatlantinės integracijos. Todėl ir referendumo inicijavimui reikalingo piliečių parašų skaičiaus sumažinimas yra žalingas ir galintis kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

TS-LKD Taryba pasisako PRIEŠ referendumo su minėtais pasiūlymais rengimą ir ragina TS-LKD narius bei visus Lietuvos žmones nedalyvauti balsavime, jeigu šis referendumas būtų rengiamas.

TS-LKD nuosekliai pasisako už teisėtais būdais ribojamą žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą ir naudojimą apribojant galimybes žeme spekuliuoti ir ją monopolizuoti. Dar praėjusios kadencijos Seime buvo priimti teisės aktai, ribojantys fizinio ar juridinio asmens turimos žemės ūkio paskirties žemės koncentravimą vienose rankose, nustatantys apleistos, žemės ūkio gamybai nenaudojamos žemės savininkams mokestines priemones. Deja, po 2012 metų Seimo rinkimų mūsų pradėti darbai nebuvo tęsiami. Todėl mes suprantame neišspręstų problemų paskatintą žmonių susirūpinimą ir matome, kad juo piktnaudžiauja politikuojantys populistai, organizuojantys Konstitucijoje įtvirtintai ES narystei prieštaraujantį referendumą.

TS-LKD tvirtai remia ir skatina žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ir efektyvaus naudojimo teisinės bazės sugriežtinimą. Reikalausime, kad Vyriausybė Seimo 2014 m. pavasario sesijai pateiktų projektus įstatymų, senųjų ES valstybių (Vokietijos, Danijos, Austrijos) pavyzdžiu nustatančių griežtus saugiklius įsigyjantiems žemės ūkio paskirties žemę asmenims, užtikrinančius žemės fondo valdymo skaidrumo ir žemės įsigijimo sandorių viešumą, užkardančius neteisėtą žemės valdų koncentraciją ir spekuliaciją, parengtų žemės ūko paskirties žemės įsigijimo ir naudojimo taisyklės, kad žemės ūkio paskirties žemė Lietuvoje būtų įsigyjama ir naudojama pagal tiesioginę paskirtį, t.y. žemės ūkio produktų gamybai. TS-LKD frakcijai priklausantys Seimo nariai teiks pasiūlymus ir dalykiškai prisidės prie efektyvų žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reglamentavimą įtvirtinančių įstatymų parengimo ir priėmimo.

TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius

Šaltinis: tsajunga.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
65 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
65
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top