Konservatorių pergalė Portugalijos rinkimuose

Po įtemptos kovos su socialistais liberalioji ir konservatyvioji partija Demokratinis aljansas (Aliança Democrática, AD) tapo didžiausia partija šį savaitgalį Portugalijoje vykusiuose rinkimuose. Tuo pat metu nacionalkonservatyvioji Chega pasiekė didelę pergalę, kelis kartus padidinusi rėmėjų skaičių.

Panašu, kad AD gaus 79 iš 230 vietų parlamente, o socialistai – 77. Pastaruosius 50 metų Portugalijoje dominavo socialdemokratai, dabar priklausantys Demokratiniam aljansui, ir socialistai, o tai baigėsi sėkmės sulaukus Chegai.

Turėdama 48 vietas, Chega įgijo lemiančios sprendimą partijos poziciją parlamente – ji turi keturis kartus daugiau vietų nei ankstesniame parlamente.

Vengia bendradarbiavimo

AD ir socialistai tvirtina, kad jie atsisako bendradarbiauti su Chega ir, kaip manoma, bandys sudaryti mažumos vyriausybę. Tačiau valdyti be Chega paramos gali būti sunku.

Praėjusį rudenį dėl vyriausybei mestų kaltinimų korupcija atsistatydinus socialdemokratų ministrui pirmininkui Antonijui Kostai (António Costa), buvo paskelbti nauji rinkimai.

Šaltinis: samnytt.se

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top