Konstitucinis Teismas verčia Lietuvos Respubliką prezidentės viešpatyste

Šiandien Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimas negali iš generalinio prokuroro reikalauti ataskaitos, kuriai reikėtų parlamento ar Vyriausybės pritarimo, nes tai prieštarauja prokuroro nepriklausomumui.

Skelbiame KT spaudos pranešimą be komentarų.


* * *

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS TEISMAS

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2014 m. sausio 16 d.

PASKELBTAS SPRENDIMAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖS PRAŠYMO IŠAIŠKINTI KONSTITUCINIO TEISMO NUTARIMŲ NUOSTATAS, SUSIJUSIAS SU PROKURORŲ NEPRIKLAUSOMUMU IR GENERALINIO PROKURORO ATLEIDIMU IŠ PAREIGŲ

Konstitucinis Teismas šiandien paskelbė sprendimą dėl pareiškėjos – Lietuvos Respublikos Prezidentės prašymo išaiškinti Konstitucinio Teismo 2000 m. kovo 30 d., 2003 m. sausio 24 d., 2004 m. gegužės 13 d., 2006 m. sausio 16 d. nutarimų nuostatas, susijusias su prokurorų nepriklausomumu ir generalinio prokuroro atleidimo iš pareigų pagrindais ir tvarka.

Konstitucinis Teismas išaiškino, jog pagal Konstituciją Seimas negali nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį prokurorai būtų įpareigoti įstatymų leidžiamajai ar vykdomajai valdžiai teikti ataskaitas apie savo konstitucinių funkcijų vykdymą, inter alia kad generalinis prokuroras būtų įpareigotas teikti tokias ataskaitas apie Lietuvos Respublikos prokuratūros veiklą, kurioms Seimas, Respublikos Prezidentas ar Vyriausybė turėtų pritarti. Tokios pareigos nustatymas reikštų kišimąsi į prokurorų, vykdančių Konstitucijoje nustatytas funkcijas, veiklą, prokurorų nepriklausomumo vykdant Konstitucijoje nustatytas funkcijas varžymą. Sprendime Konstitucinis Teismas pažymėjo, jog įstatymų leidėjas turi suderinti konstitucinę nuostatą, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, ir konstitucinį prokurorų nepriklausomumo principą. Šių konstitucinių vertybių suderinamumas būtų užtikrintas, jeigu generalinis prokuroras įstatymu būtų įpareigotas teikti visuomenei, dalyvaujantiems generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo procese Seimui, Respublikos Prezidentui informaciją (viešus pranešimus) apie baudžiamosios politikos prioritetų įgyvendinimą, viešojo intereso gynimą, prokuratūros darbo organizavimą, prokuratūros veiklos kryptis, bendradarbiavimo su Lietuvos ir užsienio ikiteisminio tyrimo įstaigomis organizavimą, kitomis institucijomis, nusikalstamų veikų tyrimo terminus, prokuratūros darbe kylančias problemas ir kt.

Konstitucinis Teismas taip pat išaiškino, kad pagal Konstituciją generalinio prokuroro atleidimo pagrindai ir tvarka turi būti nustatyti tik įstatyme. Seimo statute gali būti nustatyta inter alia tai, kokia tvarka Seimas priima sprendimą dėl pritarimo Respublikos Prezidento siūlymui skirti ar atleisti generalinį prokurorą.

Visas sprendimo tekstas skelbiamas Konstitucinio Teismo svetainėje lrkt.lt (žr. Teisės aktai / Nutarimai, sprendimai ir išvados).

Daugiau naujienų galima rasti svetainėje lrkt.lt, žr. Dienos aktualijos/Daugiau naujienų.

Pirmininko sekretoriato vyr. specialistė Vaiva Minkevičienė

lrkt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vilniete

Vis daugiau salygu revoliucijai subresti.

rITA

Kam reikalingas tas konstitucinin teismas .Naikinkite ta sutve .

komuniagos valdo

kaip tarybiniais metais part.komitetas įsakinėdavo prokurorams, teisėjams – tas ir pasiliko. negali šuniukai gyventi ir dirbti sąžiningai – būtinai jiems reikalingas šeimininkas

reikia begti is cia

arba eieti ir kovoti visiems.Tai baisi vergove ir melas ir sielgrobyste.Tai tokia baisi laisve, kad daugelis nori atsibust po 24 m. trunkancio kosmaro.j.e. gerai isisavino pacias blogiausias tu laiku praktikas ir puikiai jomis manipuliuoja.zmones reikia keltis pries visa sita korumpuota valdzia.socdemai pasirodo bestuburiniai.

prezidentes

kiseninio prokuroro savivales iteisinimas.

Viskas aisku.

Neklausinekit prokuroru, kur pradingo Medininku zudyniu bylos pagrindiniai irodymai, irasai, video.
Neklausinekit prokuroru, kur nukistos dvi mergytes.
Neklausinekit prokuroru, kas atskleide pazymos paslaptis.
Neklausinekit prokuroru, kodel neiesko Venckienes.
Nieko neklausinekit, nes jus nei prie ko.
Mes avinu banda, kuriuos prisimins geguzio rinkimuose.
O avinu bandos isrinktieji, tai tik aviganiai – vienas kitas dar saugo avinus, bet dauguma( 80) yra savo paciu bosu pridengejai, isivaizduodami, kad atlieka didziuli nepakeiciama darba, nes retkarciais pakeliami partiju sarasuose ar koki padekos zenkliuka gauna uzkabinti ant pasiputusios krutines.
DIRBKIT MIELIEJI, nes biudzetas turi pasipildyti. Juk programoms vykdyti reikia daug pinigu ISISAVINTI.

arvydas damijonaitis

Uspaskichų marionetinių graužikų svajonė „centralizuotai” valdyti teismus, prokuratūrą žlunga. Pats faktas, kad graužikai nesuvokia konstitucinių valstybės pagrindų, yra pavojaus signalas. Deja, konstitucinis teismas negali piktavalių izoliuoti ,neraštingi graužikai, toliau atkakliai stengsis „pragraužti“ LR Konstituciją.
Karjeriste J.Sabatauskai – kas esi? Nesugraibai valdžių atskyrimo principų, įtvirtintų LR Konstitucijoje? Esi Kremliaus klapčiukas? Putino doktrina – Kremlius viską privalo kontroliuoti. Kodėl eini šituo keliu?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top