Korupcinės VRM schemos: 300 tūkst. Lt kas mėnesį ir pirkimai už dešimtis milijonų

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdyba smogė tiesiai į ne vienerius metus veikiančias neskaidrias ir, įtariama, stambios korupcijos lydimas viešųjų pirkimų schemas Vidaus reikalų ministerijoje (VRM). Milijoninė korupcija – informacinių technologijų srityje. Galimas atlygis politikams ir aukščiausiems VRM valdininkams tik iš vienos veikiančių schemų gali viršyti 300 tūkst. Lt per mėnesį.

Aferas pradėjo ministras R. Palaitis…

Dar ministru buvus Raimondui Palaičiui,VRM ir jos reguliavimo srityje esančios įstaigos ir valstybės įmonės neskaidriai pirko milijonines paslaugas iš tuomečio ministro patarėjo Giedriaus Rakausko ir jo verslo partnerio Peisacho Kačerginskio, žinomo kaip Paulius, įmonių. Tarp jų – valstybės įmonė „Infostruktūra“ ir dabar įtariamuoju tapusio P. Kačerginskio įmonės „NT Service“, kuri yra oficiali „Motorola“ atstovė Lietuvoje.

VRM IR LIBERALCENTRISTAI: ATSISAKYTI NEĮMANOMA

VRM. BRANGAKMENIS LIBERALCENTRISTŲ KARŪNOJE

Valstybės kontrolė ne kartą konstatavo, kad tai daroma šiurkščiai pažeidžiant įstatymus.

„Buvo nustatyta, kad, įsigyjant šias paslaugas, suteikiamos sąlygos laimėti vieninteliam tiekėjui VĮ „Infostruktūrai“. Pirkimai svyravo 14–21 mln. Lt, ir vėlgi buvo nustatyta, kad tiekėjui buvo nepagrįstai perduodama įslaptinta informacija, kas leido netaikyti Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytų procedūrų. Buvo taikomas tvarkos aprašas, kuris reglamentuoja su valstybės ar tarnybos paslaptimi susijusius pirkimus, jisai nėra toks griežtas kaip Viešųjų pirkimų įstatymas. Na, ir to vienintelio tiekėjo pateiktas pasiūlymas – jis buvo neatitinkantis pirkimo sąlygų, bet jo neatmetė, leido patikslinti ir pasiūlymą padarė galiojančiu“, – sakė Valstybės kontrolės IV departamento direktoriaus pavaduotoja Jurgita Lizūnaitė.

…pratęsė ministras D. A. Barakauskas

Rolando Pakso vadovaujamai partijai „Tvarka ir teisingumas“ vidaus reikalų ministru delegavus partietį Dailį Alfonsą Barakauską, schemos ne tik nebuvo sutraukytos, bet ir toliau buvo puoselėjamos.

„Tai, kas vyko praėjusios kadencijos VRM korupcinėse schemose, tas vyksta ir dabar“, – piktinosi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Pasak ilgamečio asociacijos „Infobalt“ vadovo Vytauto Vitkausko, įtariamojo P. Kačerginskio verslas ganosi visame Vidaus reikalų ministerijos ūkyje.

GAILIUS: NUSIKALTIMAI VRM VYKO KELETĄ METŲ, BARAKAUSKAS BUVO ĮSPĖTAS

„Vienas iš skandalingiausių projektų yra tas visuotinės nelaimės pranešimo sistema trumposiomis žinutėmis, kuri kainavo 15 mln. Lt. ir kuri ir po šiai dienai pusei Lietuvos gyventojų neprieinama. O, nežiūrint to, sistemos priežiūrai toliau normaliai skiriama 1,5 mln. Lt. į metus, tai čia labai geras biznelis sakyčiau už nieko nedarymą ir gavimą tokių pinigų“, – sakė ilgametis „Infobalt“ vadovas V. Vitkauskas

Įstatymų pažeidimus konstatavo ir Valstybės kontrolė.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

„Lietuvos problema – kaip partijos veikia. O veikia – nebūtinai pozityviai. Valstybė akivaizdžiai nesugeba tvarkytis su žmonių sambūriais, vadinančiais save partijomis. Jos siekia valdžios, paskui išdarinėja pakankamai įtartinus darbelius. Ir valstybė nesugeba su tuo susidoroti. Pradėtų ir neužbaigtų bylų gausa rodo, kad valstybė nepajėgia atsilaikyti prieš tokių sambūrių veržlumą abejotinais būdais prasimanyti pinigų, vėliau – daryti įtaką teisėsaugai. Kyla daug klausimų. Funkcionuojanti valstybė privalo rasti formų, kaip sudrausminti tokius susivienijimus, kurie godūs pinigams, siekia valdžios, statuso, galios.” / Vytautas Dumbliauskas/

aferas pradėjo komunistai

AMB paskirtas Bulovas jau stambiai vogė pirkdamas kompiuterius.
O velniava VRM dar nuo Misiukonio laikų – stribynas ir kgbistynas.

Pasodint į cypę

Palaitį ir Barakauską ir baigsis pinigų švaistymas.

ES milijonai

tokia pagunda,kuri gali sužlugdyti moraliai silpnas valstybes.Iškreiptas valstybės vystymasis.Turėtų būti kitaip.

Kažkaip santūriau

turėtų būti pasitinkamas tas Nepriklausomybės laivas.Juolab,kad ten Skardžiaus komisija rado labai daug nešvaraus.

Diedukas

Ir ne tik VRM. Bet kokią M… STT gali užsimerkę keliauti į bet kurią ministeriją, garantuotai turės darbo…

pensininke

kada nors viena balvona pasodins

Kritikas Pikčiurna

Mes visi seniai žinome apie skandalus VRM. Tai ir prekyba pilietybe bei pasais ir informacinių technologijų aferos, Valstybės kontrolės išvados ir t.t., bet kaip gerai prisimename „Palaitis – ne prie ko!”.
Klausimas kitas, kodėl atėjo laikas pajudinti VRM būtent dabar? Ar ne todėl, kad Paksas nuosekliai kala į vieną tašką ir tai pradeda kelti pavojų? Juk ir Uspaskichas ne visada buvo blogas, kai buvo reikalingi jo partijos balsai.
Laikas įsisąmoninti, kad Lietuvos politikoje jau seniai „katilas juokiasi, kad puodas juodas – abu labu tokiu”.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top