Kovo 17-ąją Simono Daukanto aikštėje rengiama akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

Kovo 17-ąją, sekmadienį, 13 valandą Tiesos judėjimas ir laisvieji menininkai kviečia piliečius Vilniaus Simono Daukanto aikštėje paminėti praėjusių metų gegužės 17 dieną Garliavoje valdžios surengtą masinio smurto aktą.

Tądien 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“. Kaip tvirtina Lietuvos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas, tądien buvo šiurkščiai pasikėsinta į konstitucinę šalies santvarką, paniekintos piliečių teisės ir laisvės.

Gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo to pareiškimo jau praėjo 305 dienos. Deja, iki šiol tai nėra padaryta, neigiamas net pats smurto faktas: tokius gėdingus sprendimus priėmė ir Klaipėdos prokurorai, ir Klaipėdos apygardos teismas.

Pilietine-menine akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus išsakytas protestas prieš valdžios savivalę, smurtą ir melą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top