Krašto apsaugos ministerija stabdo piliečių paramą Ukrainai. J. Ohmanas: „Čia pasityčiojimas“

Liepa Želnienė | 15min.lt, BNS

Judėjimo „Blue/Yellow“ surinkti daiktai antradienį kariniu lėktuvu „Spartan“ turėjo būti gabenami į Kijevą, o iš ten paskirstyti tiems, kam jos labiausiai reikia. Paramos organizatoriai džiaugėsi, kad surinko beveik 7 tonas būtiniausių daiktų: batų, drabužių, medikamentų, šiltų drabužių. Tačiau pirmadienį atvežus krovinį į Zoknius paaiškėjo, kad į lėktuvą nebus leidžiama pakrauti nė anksčiau žadėtų 2 tonų daiktų.

„Informacijos kol kas neturime daug. Jonas Ohmanas pats šiuo metu yra Zokniuose ir aiškinasi plačiau, bet kol kas galiu pasakyti, kad gabenamo krovinio kiekis sumažintas iki 500 kilogramų“, – sakė judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ vadovas Šarūnas Matulevičius.

Anot jo, daugiausia problemų kilo dėl to, kad „Spartanu“ į Ukrainą norėta siųsti 18 NATO standartus atitinkančių šalmų ir keturias neperšaunamas liemenes.

„Buvo aiškinama, kad tokie daiktai lyg skatintų konfliktą. Tuo tarpu mes manome, kad šių daiktų tikrai neįmanoma laikyti karine ginkluote, nes liemenės ir šalmai skirti tik gynybai, apsaugai – jų niekaip nepanaudosi puolimui“, – aiškino jis.

Pasak Š.Matulevečiaus problemą bandoma išspręsti Zokniuose.

J.Ohmanas 15min.lt tvirtino, kad siunčiamo krovinio svorį Jungtinis štabas pradėjo mažinti vos atvykus į Zoknius.

„Iš pradžių patys pasiūlė dvi tonas, viską suderinome, jie žinojo, ką vežame, o čia atvažiavus pradėjo mažinti kas pusvalandį po 500 kilogramų. Dabar nusprendėme, kad vešime viską vilkikais, nes čia kažkoks pasityčiojimas“, – pirmadienio popietę sakė J.Ohmanas.

Primename, kad iš pradžių paramos rinkimo organizatoriai iš KAM prašė nuskraidinti 500 kilogramų krovinį į Ukrainą, tačiau ministerija pati pasiūlė gabenti visas 2 tonas daiktų. Lietuvos žmonės ir verslas per keturias dienas į paramos rinkimo punktus tuo tarpu sunešė net 6 tonas daiktų.

Papildyta 19.26 val. KAM: buvo sutarta tik dėl 500 kg

Su humanitarinę pagalbą ukrainiečiams rinkusiais visuomenininkais prieš savaitę buvo suderinta, kad Lietuvos kariuomenės transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ į Kijevą būtų nugabenta 500 kilogramų žmonių paaukotų daiktų ir maisto, teigia kariuomenės vado atstovas spaudai Mindaugas Neimontas.

KAM išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio „Spartan“ skrydis yra užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl kariuomenė karinės paskirties priemonių į lėktuvą priimti negali. Dėl kito paramos Ukrainai krovinio esą bus tariamasi vėliau.

„Paskutiniais duomenimis, bus paimta tiek, kiek ir buvo suderinta – 500 kilogramų“, – BNS sakė M.Neimontas, aiškinęs, kad kalbėdami apie neva suderintas 2 tonas krovinio visuomenininkai kalba netiksliai. Jo teigimu, prašymą paimti iš žmonių surinktą siuntą visuomenininkai pateikė rugpjūčio 20 dieną, o jo preliminarus svoris suderintas rugpjūčio 25-ąją.

Lėktuvas „Spartan“ bus pakrautas ankstų antradienio rytą, o išskristi turėtų vėliau antradienį. Juo į Kijevą bus skraidinama Lietuvos paramos Ukrainos kariuomenei siunta: sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės, kuriuos skiria Krašto apsaugos ministerija.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Lietuvoje nėra Lietuvos. Viskas „neaiškių žmogeliukų” rankose.

Canada

Stai ir zenklas, kad valdzia ant Lietuvos ne jusu, bet rusu.

TAI YRA PILIETINE INICIATYVA

Jei negali siuo reisu-reikia iskart sekancio.Nesuniekinkite pilieciu geros valios ir pastangu.

Taigi

Tegul tas Ohmanas grįžta į savo tėvynę, Lietuvoje ir savų idiotų per akis.

Kartojasi 1940 metų scenarijus -

negalima iššauti net šūvio, nes tai bus palaikyta provokacija. Už tokią „strategiją” tūkstančiai vyrų iš Lietuvos kariuomenės likučių kartu su neapmokytais kaimo bernais keliolika metų miškuose liejo kraują, o moterys, seniai ir vaikai savo kaulais tręšė Sibiro žemę prie Laptevų jūros ir kitur.
Tik „nesusipratėliai”, o gal „provokatoriai” suomiai statė ir gynė Manerheimo gynybinę liniją.
Štai ką reiškia turėti samdinių kariuomenę ir būti ES nariu! Kokia pažanga nuo Miuncheno suokalbio laikų!

Taigi

kremliaus agentas, vagis-komunistas ir KAM’o sugriovėjas Olekas tik komunistei Grybauskaitei tinkamas.

Kantrybės.Juk pasaulį užgrobė nusikaltėlų

saugumiečių gaujos.Ir kariauja tarpusavyje saugumiečių gaujos.Todėl nereikia tikėtis iš jų ko nors žmoniško.Atrodytų,prie ko čia mes?…Tik gaila eilinių,todėl eiliniai padeda eiliniams ir pagalbą reikia perduoti tiesiai vieni kitiems.Tokie sunkumai nemalonūs,bet vis dar esame ne karo zonoje.Ištversime,ar ne?

Gal gana karo?

Didžiausias informacinis karas vyksta Lietuvoj. Kiekvieną dieną kalte kalama į galvą – karas karas karas karas!!! Privalome ginkluotis, gintis ir t.t. Mes gyvenam Lietuvoj, ir rūpinkimės savo žmonėmis. Ir nustokim varyti karo propagandą, nes jau ir mažiems vaikams separatistai vaidenasi.

Tadas

Ukrainai reikia, ne Oleko teftelių ir vaistų nuo dantų skausmo,o šiuolaikinių prieštankinių ginklų,baikim vieną kartą durniais apsimetinėt .

Mix

Štai ir paaiškėjo, kad visi valdžiažmogių plepalai ir susirūpinimai yra tik akių dūmimas piliečiams, arba tiesiai sakant -eilinis melas.

ruta

Ka matome is Lietuvos valdzios puses – veidmainyste , pataikavima ES biurokratiniams pliurpaliams , kad tik Putkinas nesupyktu ..Jau senei normaliems , mastantiems pilieciams aisku , kad Rusija uzpuole Ukraina , zudami zmones , griaunami miestai . Ukrainai reikia gintis nuo Rusijos agresoriaus , bet ne duonos kepalu , ar su salmu , ar liemene .Kada Europa nustos veidmainiauti , ar mums reikia i tokia Europa , kol viska derins , zus zmones , ar tegul Putkinas kariauja , bet uz tai duoda dujas Europai , jos turciai bus dar turtingesni , politikai , kurie aptarnauja Kapitala irgi gaus savo ‘sidabrinius’, kam rupi eiliniai pilieciai ..

To ruta       2014-09-2 9:46

Jeigu Rusija užpultų Ukrainą, tai karas būtų greit baigtas.Nepasakok pasakų brangioji.Tokia mano nuomonė.Kas žudo civilius Donbase? Kam reikalinga suirutė?Mąstyk su galva, o ne rašinėk beretinių pliurpalų.

Beta

Baisi valdžia! Susiduri su jai ir nusvyra rankos.
Ko tokiu atveju verti tie Grybauskaitės ir jos pajacų klykavimai: „mes palaikome Ukrainą”? Jei realybė kalba visai atvirkščiai.

Meilė

Mes žodžiais, o ne darbais Tėvynę mylime.

Raigerdas

Mūsų valstybėje jau pradeda reikštis kvailiai. Taip jie sėdi tylutėliai gaudami pinigus iš mokesčių mokėtojų kišenės, o štai sudėtingesnių situacijų atžvilgiu jie kitaip pasielgti negali, nes kvailumas yra kasdieninė jų būsena. Stebuklų sub kvailiais nebūna. Atsiskyrus nuo Rusijos niekas nebuvo pakeista. Komunistinis požiūris į žmones, į darbą valstybinėse įstaigose, tęsia savo gyvavimą, tik užsidėjus naujas kaukes. Parazitavimas ant mokesčių mokėtojų pinigų niekda nebuvo taip išvystytas kaip dabar. Bet ir visuomenė tyli, nes nesuvokia, kad jau seniai negalima valdžiai patikėti mokesčių mokėtojų pinigų. Nekontroliuojamas mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimas suteikia neribotas galimybes piktnaudžiauti savo užimamomis pareigomis ir sėkmingai tęsti savo neatsakingą ir parazituojantį gyvenimo būdą valstybinių institucijų sąskaita.

Pasityčiojimas

prasidėjo Garliavoje.O šiandien LRT laidoje Kvietkauskas vos ne bandė pokštauti Garliavos tema.Nors visai nuvažiavo paviršiumi,būktai,jau viskas pasibaigė,bet gerai,kad jis pasapaliojo.Buvo galima pajusti Šimašiaus,Žiobienės spengiančią ir nervingą tylą.Tuoj puolė sukti link kitų temų ir aspektų.Na,na…Dar ne viskas,dar ne galas,dar ne …Jei kas ir bando pamiršti,tai dangus virš mūsų tikrai nepamirš.Logikos,kurią jie taip mėgsta,dėsniai veikia,ir širdies dėsniai veikia.Ši istorija dar laukia savo laiko,kuris tai kompanijai,deja,nepavaldus.

Nenustebčiau,jei

saugumuose jau ruošiami ir kolaboravimo scenarijai,dėl viso pikto…

klausimas

ar parama TIEms samdytiems sunsnukiams,kuriuos ruosiasi remti grybauskaite su obama ar civiliams ??

Letui Palmaičiui

Gerbiamas Letai, o Jūs – ar ne Lietuva? Taip kad tamstos teiginys”Lietuvoje nėra Lietuvos” mažumėlę klaidingas. Yra ir daugiau tų pavienių”Lietuvėlių” Lietuvoje. Problema ta, kad jos sunkiai viena kitą suranda..

Tadas

Tiems rusams , Ukraina ,tiek reikalinga,kaip šuniui penkta koja,viskas sudaužyta ,už ką jie ją atstatinės,greitai patys rusai dės dantis ant lentynos.Vienintelė priežastis,tai Europos skaldymas,kas puikiai sekasi,tokie kaip vokiečiai ir prancūzai ,pirmi puolė į ruso glėbį,nekalbant jau apie slovakus ir vengrus.

Letas Palmaitis Oponentui

„Lietuvoje nėra Lietuvos” lietuvio laisvės prasme.

elementaru

Skrydžio trasa ėjo per Baltarusijos teritoriją,šalmus ir neperšaunamas liemenes Baltarusija traktuoja kaip karinės paskirties reikmenis.Bet gi nesveria 18 šalmų ir 4 neperšaunamos liemenės 1,5 tonos?

Raigerdas >elementaru

Nesvarbu, kad ėjo per Baltarusijos teritoriją. Svarbu yra tai: kas yra tas durnius, kuris pasiūlė šalmus, liemenes ir labdarai skirtus rūbus bei maistą siųsti vienu reisu į Ukrainą. Jeigu yra toks durnius, kuris nesupranta, kuo vienas nuo kito skiriasi, tada jam reikia padaryti sumuštinį ir ant jo viršaus užtepti karvės mėšlą, ir pasiūlyti suvalgyti. Kad lengviau būtų, galima dar pasiūlyti ir užsigerti alumi. Kada jis tai suvalgys ir užsigers, tada reikia jo paklausti: ar jis mato, koks yra skirtumas tarp šalmų, liemenių ir labdarai skirtų rūbų ir maisto? Jeigu jis dar nesuprato, tai procedūrą reikia pakartoti tol, kol jis pamatys skirtumą.

lugandon

Visėm privet yš luGandonijas.
Ipatingaj nuoriū perdoti priveta dravguj Pitiliškynuj.
Mias vysadą tykiajam, kad Yozūkas Bolekas ira yštykymas musu dravgas.
Ni vialtūj musu Vadas, giarbemas Gandonas Gandonovič Gandoninas ira pasakias:
-Būvusiu nybuna.
Ąš tykiū, kad dravgas Pitiliškynas ira naš čelovek.
Yr ąš žynau, kąd jo kamodos stalčūja ira vysas kompliektas ni tik žaliu biat niat yr koloradiniu spalvu pitiliškiū.
Atiajs lajkas, ūžsyryš.
Nibiylgaj lakty, dravgas Yozaj, nibylgaj.
Mias jav pas jus atiajnamia.
Roškyte gialiū būkėtūs.

rytmetiniam Taigi 2014-09-2  6:07

Jau seniai knietejo Jums geanoriskai patarti pasikeisti slapyvardi, kad butumete atskiriamas nuo seniai Jusu varda pasisavinusio raudonarmiecio putiniecio „Taigi”=Taigos…

nebent

periodinis kailio vartaliojimas ieina i gebe-taigio uzduoti

lugandon

Tundras jus tundras -nu, kuo ča ūžsypolėt mana dravgą „Тайгис’a”. Nygražū. Nygražū pulty žmagu vėn tadiel kad ira sianas. Tajp -„Taigis” ira sianas musu agientas, (on že „Однако”). Mias ji ylgaj naudojomia. No Pribalcikas iky Čiukotkas. Nu i ka? Dabar jys ira jeu sianas, panauduotas gandonas. Biat ny „buvias”. Pas mūs „būvūsiu” nybuna! Tajgis, mias ristavravam musu siana, biat musu pažuru dar visaj giara gandona „Тайгис’a”. Šėk tėk palopiem, iputiem velikadežržavnogo patriatizma džiut džiut i vsio – tarnaus dar tėk pąt. Ča jusu vakarėtyšky „prizirvarivaj” ira vinkartiniaj, a pas mūs kytajp. Mias mokamia yšspausti maksymyma. Jėjgū riajkia -yš šuda vaška galym yšspausty. Atydžau paskajtikit musu gandona „Тайгис’a” kamintarijus – pamatisitia kėk vėnas giaras agientas gali šuda primalty. Makinkites, nedadariti zapadnikaj.… Skaityti daugiau »

Canada

Jei Rusija uzpuls, jusu-rusu krasto apsaugos ministerija stabdys ginklu isdavima Lietuvos kariams? A ne?

Letas Palmaitis Canadai

Vis dėlto kariai ginklus turi, bent taip reikia manyti. Tačiau sukoncentruoti ginklų arsenalai visų pirma pateks ruskiams į nagus, todėl jau dabar KAM privalo juos išskirstyti. Jei to nedaro, KAM vaidmuo ir pasibaigs. Pasipriešinimas įmanomas tik paskirsčius ginkluotę po savivaldybes, kad ji būtų momentaliai prieinama visiems gynėjams. Valdžia to niekad nedarys – nebent kol dar nėra iš čia pabėgusi. O kai pabėgs ir drąsiai vadovaus Lietuvos laisvinimu iš Niu Jorko, tada jau nebebus ką dalinti. Lietuvos teritorija, deja, ne Ukrainos, o Baltija taip ir liko suskaldyta.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top