Kraujas, įžeidinėjimai ir peiliai: Vokietijos geležinkelio sistema dėl smurtaujančių migrantų virsta gyvybei pavojingu „mūšio lauku“, perspėja regioninės geležinkelių sąjungos vadovė

Geležinkelio darbuotojų profsąjungos vadovė pasakoja apie „pilietinio karo“ sąlygas, traukinių darbuotojus, kurie iš baimės užsirakina vagonuose, ir kruvinus išpuolius, dėl kurių traukinių darbuotojai patiria traumas, o viską dar labiau apsunkina politikai, kalbantys apie sėkmingą „integraciją“.

Vokietijos traukinių darbuotojai nuolat susiduria su migrantų įžeidinėjimais, priekabiavimu, smurtu ir net grasinimais būti atakuojamais peiliu, todėl jų darbas tampa nepakeliamas, perspėja Vokietijos profesinė sąjunga, atstovaujanti Tiuringijos žemės geležinkelio darbuotojams.

Dėl masinės imigracijos Vokietijos traukiniai tampa vis pavojingesni, ir šią tendenciją kas savaitę patvirtina šokiruojančios laikraščių antraštės bei policijos statistiniai duomenys. Profesinė sąjunga įspėja, kad vis dažniau užpuolikai yra jauni prieglobsčio prašytojai, o Tiuringijos regiono darbuotojams darbas traukiniuose, anot profesinės sąjungos, „kartais kelia pavojų gyvybei“.

„Kiekvieną savaitę į mano biurą Erfurte teisinių konsultacijų kreipiasi vidutiniškai trys darbuotojai. Jie buvo užpulti, apspjaudyti, įžeisti, jiems buvo grasinama arba jie buvo stumdomi“, – sakė Štefi Reknagel (Steffi Recknagel), Tiuringijos geležinkelių ir transporto profesinės sąjungos (EVG) vadovė, duodama interviu naujienų portalui Focus Online.

Profsąjungos vadovė pasidalijo informacija apie kasdienius nusikaltimus, su kuriais susiduria traukinių palydovai ir mašinistai, įskaitant žodinį ir fizinį smurtą ir net nusikaltimus naudojant peilius. Be to, ji tvirtino, kad žalos pridaro ir nuolatinis žodinis priekabiavimas.

„Blogiausias atvejis buvo tas, kai traukinio palydovei buvo grasinama peiliu“, – sakė Š. Reknagel, o kita traukinio palydovė buvo fiziškai užpulta iš už nugaros ir „jai buvo trenkta į paširdžius“.

Kitais atvejais traukinių darbuotojos buvo „tapšnojamos“, „spardomos“, tampomi jų drabužiai ir su jomis buvo „elgiamasi agresyviai“. Kai kuriais atvejais smurtautojai šioms darbuotojoms sakė, kad joms neleidžiama kalbėti, nes jos yra moterys.

Šio regiono profsąjungos vadovė pasakojo, kad nors probleminių vietų yra visoje šioje Vokietijos žemėje, vienas ypač blogas ruožas yra tarp žemės sostinės Erfurto ir Zūlio. Ji sakė, kad „ekstremali“ situacija ten susidarė dėl to, kad Zūlyje yra pabėgėlių centras, kuriame daugiausia gyvena Sirijos, Afganistano ir Turkijos migrantai, nuolat keliaujantys į Erfurtą ir atgal.

„Aš kasdien važiuoju maršrutu Erfurtas-Zūlis“, – sakė Reknagel. „Ir, deja, turiu pasakyti štai ką: dažniausiai mūsų traukiniuose visiškai netinkamai elgiasi jaunuoliai iš pirminio priėmimo centro. Jie visada keliauja grupėmis ir kartu jaučiasi stiprūs“.

Ji minėjo Focus, kad įsikišti yra pavojinga, o tiems, kurie tai daro, gresia pavojus.

„Kai kas nors nutinka važiuojant, kai kurie žmonės dabar sau sako taip: Geriau jau nusisuksiu, kol netapau kita auka“, – perspėjo Reknagel.

Ji įspėjo, kad padėtis traukinių sistemoje „kartais kelia pavojų gyvybei“. Mūsų žmonės bijo, labai bijo. Turime darbuotojų, kurie sako: Jei šios grupės yra traukinyje, aš netikrinsiu bilietų. Tada jie aiškina, kad liks priekyje su traukinio mašinistu arba užsirakins savo kabinoje, kol nuvažiuos į saugią stotį ir išlips.“

Kaip visos Vokietijos plaukimo baseinuose, siekiant užkirsti kelią seksualiniam priekabiavimui, užpuolimams ir riaušėms, teko papildomai pasirūpinti policija ir apsauga, taip ir Vokietijos geležinkelio sistemai dabar teko sekti šiuo pavyzdžiu.

Recknagelis sakė, kad nors dabar traukiniuose dirba daugiau apsaugos darbuotojų, apskritai jų vis dar nepakanka. Taip pat jiems trūksta įgaliojimų imtis kokių nors esminių veiksmų.

„Be to, jie negali padaryti nieko daugiau, tik išsodinti žmones artimiausioje traukinių stotyje“, – perspėjo ji. Net jei juos sustabdo policija, dažniausiai jie tik apklausiami ir paleidžiami.

„Po savaitės traukinyje vėl sėdi tie patys žmonės, ir viskas kartojasi“, – sakė Reknagel. „Niekas neįvyksta, tiesiog neįvyksta“.

Šioje teritorijoje veikiančios traukinių bendrovės ragino politikus spręsti šitą problemą, be kita ko, Tiuringijos žemės Ministrui Pirmininkui Bodo Ramelovui (Bodo Ramelow) (Kairiųjų partija) išsiuntė griežtą, situaciją nušviečiantį keturių puslapių laišką, kuriame aprašomi sunkūs nusikaltimai, su kuriais susiduria traukinių darbuotojai.

Laiške aprašoma „dramatiška“ situacija, kurią traukinių darbuotojams kelia „migracijos faktą biografijoje turintys žmonės“, o darbo taryba atkreipia dėmesį į „kasdienį“ šių išpuolių ir įžeidimų pobūdį, ne tik didesnius incidentus, kurie patenka į nacionalinius laikraščius. Vokietijos darbo tarybos dažnai yra tarpininkas tarp profesinių sąjungų ir įmonių, bandančių sudaryti tarpininkavimo sutartis, atstovaudamos darbuotojams ir užtikrindamos, kad būtų tinkamai laikomasi darbo įstatymų.

Darbo tarybos laiške pažymima, kad kontroliuoti šiuos asmenis, kurie dažnai atsisako pirkti bilietus, yra pavojinga, o be fizinių išpuolių tiek prieš darbuotojus vyrus, tiek prieš moteris, moterys patiria ir „seksistinius įžeidinėjimus bei šlykštų apspjaudymą“, įskaitant incidentus, kai migrantai nusimovė kelnes ir šioms moterims demonstravo savo lytinius organus.

Dėl didelio smurto tarp konkuruojančių migrantų per vieną incidentą visas traukinio vagonas buvo užlietas krauju, todėl darbuotojai slėpėsi kitose traukinio dalyse.

„Mūsų kolega turėjo tęsti kelionę į Zūlio geležinkelio stotį, bijodama mirties ir vagone, kuris buvo smarkiai užterštas žmonių krauju“, – rašoma šokiruojančiame laiške. „Šiuo metu mums net nereikia kalbėti apie psichologines pasekmes mūsų dar labai jaunai kolegei ir keleiviams, atsižvelgiant į scenas, kurios galėtų būti matomos pilietinio karo zonoje!

Toliau laiške aprašomas vienas atvejis, kai dviejų mergaičių motinai buvo grasinama vaikų akivaizdoje, ir ji buvo priversta bėgti iš traukinio. Apskritai laiške aprašoma, kaip kai kurių darbuotojų moterų vyrai dabar lydi savo žmonas, siekdami jas apsaugoti.

Laiške tiesiogiai kritikuojami kairiųjų pažiūrų politikai, tokie kaip Tiuringijos Premjeras B. Ramelovas. Jame parašyta, kad federalinio ir valstijų lygmens politikai kalba apie „integraciją“ ir „toleranciją migrantams“, kai piliečiai susiduria su smurtu. Laiške rašoma:

„Kaip galima tikėtis, kad šios šalies piliečiai bus atviri vykdomai pabėgėlių politikai, kai tai vyksta praktiškai kiekvieną dieną, ir ne tik viešajame transporte! – kai mums tenka matyti tokį smurtą, brutalumą ir absoliučią nepagarbą mūsų įstatymams ir visuomenei?“

B. Ramelovas ir kiti politikai atsakė, kad sustiprins policijos kontrolę probleminėse geležinkelio linijose ir pasamdys daugiau apsaugos darbuotojų, o taip pat pažadėjo kas tris mėnesius susitikti su profesinių sąjungų atstovais ir stebėti padėtį.

Tačiau Vokietijos geležinkelių profsąjungos vadovė Tiuringijoje abejoja: „Politikai parodė supratimą ir pažadėjo paramą, tačiau dabar mes pagaliau norime pamatyti faktus!“ Jos teigimu, kol kas neaišku, iš kur bus gauta pinigų ar personalo, padėsiančio apsaugoti traukinių darbuotojus. Ji ragina kelti daugiau baudžiamųjų bylų ir geriau taikyti galiojančius įstatymus.

Ji taip pat kalbėjo, kad nors jos profsąjungos komentarai gali būti suprasti kaip „dešiniojo sparno“ ar „ksenofobiški“, jos tvirtinimu, reikia sąžiningai diskutuoti apie problemas, kurios Vokietijos traukinių darbuotojams yra aiškios kaip diena, nes jie tiesiogiai susiduria su didžiausiu smurtu, su kokiu gali susidurti valstybės tarnautojai.

Dėl didėjančio imigrantų skaičiaus sparčiai augant nusikalstamumui, policijos ir saugumo pajėgos įtemptai dirba visuose lygmenyse, ne tik geležinkelio sistemoje. Neseniai paskelbti Vokietijos vidaus reikalų ministerijos statistiniai duomenys rodo, kad Vokietijoje migrantai įvykdo rekordinę, 41 proc. visų nusikaltimų dalį, o jų vaidmuo smurtiniuose nusikaltimuose, tokiuose kaip išžaginimai, nužudymai ir užpuolimai, yra dar didesnis.

Partija Alternatyva Vokietijai (AfD), pasisakanti už griežtą migracijos į Vokietiją kontrolę, atsakė į Vokietijos geležinkelių darbuotojų pagalbos prašymą, rašydama taip: „Tiuringijos geležinkelių ir transporto profsąjunga siunčia pavojaus signalą: Traukinių palydovai ir geležinkelio darbuotojai nuolat užpuolami, spjaudomi, įžeidinėjami, jiems grasinama arba jie mušami.“ Partija teigė, kad šie darbuotojai bus saugūs „tik su mumis“, jei AfD sugebės įgyti politinę galią.

Šaltinis: Remix News

4.3 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top