Kremlius grasina panaudoti branduolinį ginklą kaip atsaką už bepiločio drono smūgį Maskvos dangoraižiams

dailymail.co.uk

Kremlius grasina panaudoti branduolinį ginklą kaip atsaką už bepiločio lėktuvo smūgį Maskvos dangoraižiams: po atakos prieš verslo rajoną, dėl kurios buvo uždaryta Rusijos oro erdvė ir vienas žmogus buvo sužeistas,Putino sąjungininkas perspėja, kad “kitos išeities nėra”.

Kremlius atvirai pagrasino panaudoti branduolinį ginklą po Ukrainos bepiločio lėktuvo smūgio Maskvos dangoraižių rajone.

Trys bepiločiai orlaiviai ankstų sekmadienio rytą smogė elitiniam biurų pastatui ir gyvenamajam dangoraižiui Maskvoje. Rusijos gynybos ministerija tai pavadino “Kijevo režimo bandymu įvykdyti teroristinį išpuolį”.

Buvęs Rusijos prezidentas ir V. Putino sąjungininkas Dmitrijus Medvedevas perspėjo, kad “kitos išeities paprasčiausiai nėra”, ir sakė, kad Kijevas turėtų “melstis mūsų kariams”, kad jie “neleistų įsiplieksti pasaulinei branduolinei ugniai”.

Maskva pranešė, kad anksti sekmadienį numušė tris ukrainiečių bepiločius lėktuvus, kurie bandė atakuoti sostinę. Ji taip pat teigė, kad jos pajėgos naktį sužlugdė Ukrainos bandymą 25 dronais atakuoti Rusijos aneksuotą Krymą.

Krymas, kurį Rusija aneksavo 2014 m., buvo Kijevo taikinys per visą Maskvos puolimą Ukrainoje, tačiau pastarosiomis savaitėmis buvo intensyviau ir dažniau puolamas. Kijevas ne kartą yra sakęs, kad planuoja susigrąžinti Krymą.

Minėtas ukrainiečių išpuolis priminė Maskvai terorą, kokį Vladimiro Putino ginkluotosios pajėgos per karą primetė Kijevui ir kitiems Ukrainos miestams.

Sekmadienį – Rusijos karinio jūrų laivyno dieną – D. Medvedevas pasmerkė Ukrainos puolimą ir perspėjo: “Mūsų ginkluotosios pajėgos, atremdamos kolektyvinio priešo kontrpuolimą, gina Rusijos piliečius ir mūsų žemę. “Tai akivaizdu visiems doriems žmonėms. Bet be to, jos užkerta kelią pasauliniam konfliktui. “Juk jei įsivaizduotume, kad [ukrainiečių] puolimas, remiamas NATO, tampa sėkmingu ir jie užgrobia dalį mūsų žemės, tuomet pagal 2020 02 06 Rusijos prezidento įsako taisykles turėtume pereiti prie branduolinio ginklo panaudojimo.

Jis taip pat paminėjo naują Kremliaus kuriamą greitaeigį povandeninį branduolinį droną-kamikadzę “Poseidonas” (Armageddon). Putino šalininkai sako, kad šis ginklas galėtų paskandinti Didžiąją Britaniją po milžinišku cunamiu.

Trys Ukrainos bepiločiai orlaiviai atakavo Maskvą ankstyvą sekmadienio rytą, pranešė Rusijos valdžios institucijos, paskatindamos
laikinai uždaryti eismą į vieną iš keturių aplinkinių oro uostų ir iš jo Rusijos sostinės. “Šešiolika ukrainiečių bepiločių orlaivių buvo sunaikinta priešlėktuvinės gynybos ugnimi, – sakė Rusijos gynybos ministerija, turėdama omenyje bepiločius orlaivius. “Dar devyni ukrainiečių bepiločiai orlaiviai buvo nuslopinti elektroninės kovos priemonėmis ir, nepasiekę taikinio, nukrito į Juodąją jūrą,” – pridūrė ministerija .

Pirmasis iš dviejų bepiločių orlaivių, prasiskverbusių pro Rusijos sostinės oro gynybą, smogė 3.20 val. Jis pataikė į 50 aukštų IQ kvartalo bokštą, kuris yra verslo rajono, vadinamo Maskva City. Jame taip pat yra elitinių gyvenamųjų apartamentų ir mansardiniai namai. Nors niekas nenukentėjo, buvo nežymiai apgadintas dviejų biurų pastatų fasadas.

Maskva-Citi verslo  rajonas, esantis už kelių kilometrų nuo Kremliaus, garsėja moderniais daugiaaukščiais bokštais, o viename iš apgadintų pastatų buvo  trys Rusijos ministerijos ir gyvenamieji butai, – pranešė Rusijos žiniasklaida.

Taigi išpuolis pasiekė pačią Maskvos širdį, netoli Rusijos vyriausybės Baltųjų rūmų būstinės.Viename iš pastatų, į kuriuos smogė dronai, įsikūrusios Ekonominės plėtros bei Pramonės ir prekybos ministerijos Svetainė , Skaitmeninės plėtros, telekomunikacijų ir masinės informacijos , taip pat čia įsikūręs ir komunikacijos centras –  tai Putino propagandos pastato dalis.

Ministerijų vyriausybinė dokumentacija po atakos buvo išmėtyta gatvėje. Viename vaizdo įraše užfiksuoti dviejų moterų, matančių atskriejantį droną, balsai.

Štai jis skrenda, – sako viena iš jų. Jis skrenda taip greitai.

Kitame vaizdo įraše užfiksuotos dar dvi moterys Presensko krantinėje, viena jų sako: “Aš jums sakiau…”.

Viena iš jų šaukia: “Ach! Mamočka! [Mama…]

“Visai šalia mūsų dronas pataikė į pastatą.

Aš tai nufilmavau.

“Novotel” viešbučio Maskva City svečiai dėl išpuolio buvo apimti panikos .

Jauna moteris, pasivadinusi tik Lija, aprašė incidentą: “Su draugais išsinuomojome butą, kad atvažiuotume čia atsipalaiduoti, ir kažkuriuo metu išgirdome sprogimą. Visi pašoko. Paskui buvo daug dūmų ir nieko nesimatė. Viršuje matėsi ugnis”.

Vieno daugiaaukščio pastato stiklo paketai buvo išmušti, o stiklas ir nuolaužos užgriozdino dalį šaligatvio apačioje, kurį atitvėrė policija ir gelbėjimo tarnybos.

Dėl dronų smūgių pagrindiniame Maskvos tarptautiniame Vnukovo oro uoste, kuriuo naudojasi V. Putinas ir Rusijos vyriausybės nariai, buvo laikinai sustabdyti skrydžiai.

Vienas šaltinis sakė: “Vnukovo oro uostas uždarytas atvykstantiems ir išvykstantiems keleiviams. Skrydžiai nukreipiami į kitus oro uostus. Vienas skrydis yra laukimo zonoje.

Vėliau oro uostas vėl buvo atidarytas. Odincovo rajone veikė priešlėktuvinė gynyba.

Gynybos ministerija pranešė, kad du bepiločiai orlaiviai sudužo Maskvos-Citi rajone naudojant radioelektroninę įrangą.

Atskirai, ji  pranešė, kad sėkmingai užkirto kelią naktiniam išpuoliui prieš Juodosios jūros Krymo pusiasalyje, kurį Rusija aneksavo iš Ukrainos 2014 m.,

25 ukrainiečių bepiločiais lėktuvais, kuriuos, pasak jos, ji arba numušė, arba privertė sudužti. Pasak jos, niekas nenukentėjo ir nebuvo padaryta jokia žala.

Ukrainiečiai iš karto jokių komentarų nepateikė. Maskva įprastai menkina Ukrainos atakas, stengdamasi nekelti nerimo.
Šaltinis sakė: “Buvo sudaužyti stiklai dėl sprogimo penktame ir šeštame aukštuose 50 aukštų pastato Presensko krantinėje.
TASS pranešė: “Žmonių aukų nėra, gaisras nekilo. Žmonės evakuojami. Į įvykio vietą atvyko operatyvinės tarnybos ir teisėsaugos institucijos. “Teisėsaugos institucijos pranešė, kad priešlėktuvinės gynybos pajėgos atrėmė dviejų bepiločių orlaivių ataką Maskvos srities vakaruose.

Ukraina, tiek Rusija anksčiau yra sakiusios, kad nesės prie taikos stalo deryboms, jei nebus įvykdytos tam tikros išankstinės sąlygos.
Tai praėjusį mėnesį buvo pranešta, kad Afrikos tarpininkavimas konflikte galėtų prasidėti nuo pasitikėjimo stiprinimo priemonių, po kurių būtų nutrauktas karo veiksmų nutraukimo susitarimą, kurį lydėtų Rusijos ir Rusijos derybos. Vakarai.

“Yra nuostatų dėl šio taikos iniciatyvos nuostatos, kurios yra įgyvendinamos, – vakar sakė V. Putinas. “Tačiau yra dalykų, kuriuos sunku arba neįmanoma įgyvendinti. Jis pridūrė, kad vienas iš iniciatyvos punktų yra ugnies nutraukimas.
“Bet Ukrainos kariuomenė yra puolime, jie puola, jie vykdo plataus masto strateginę puolamąją operaciją… Mes negalime nutraukti ugnies, kai esame puolami.

Kalbėdamas apie taikos derybų pradžią, V. Putinas sakė: “Mes jų neatmetėme… Kad šis procesas prasidėtų, turi būti abiejų pusių sutarimas”.

Pranešama, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmetė idėją nutraukti ugnį dabar, nes tai leistų Rusijai kontroliuoti beveik penktadalį jo šalies teritorijos ir po 17 trunkančio karo mėnesių suteiktų jos pajėgoms laiko persigrupuoti.

Tuo tarpu praėjusią naktį pasirodė pranešimų, kad Saudo Arabija planuoja rugpjūčio pradžioje surengti Ukrainos organizuojamą taikos aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame bus siekiama rasti būdą pradėti derybas dėl Rusijos karo su šia šalimi.

Aukščiausiojo lygio susitikime dalyvaus Ukraina, taip pat Brazilija, Indija, Pietų Afrika ir kelios kitos šalys,-  vakar vakare sakė vienas anoniminiu panorėjęs išlikti pareigūnas. Tikimasi, kad susitikime taip pat dalyvaus aukšto rango pareigūnas iš JAV prezidento Joe Bideno administracijos. Šaltinis teigė, kad renginio planavimą prižiūri Kijevas, o Rusija neturėtų jame dalyvauti.

Jungtinė Karalystė ir Kijevas iš karto nepatvirtino planuojamų derybų. Ankstyvą sekmadienio rytą įvykdytas išpuolis buvo surengtas po praėjusį pirmadienį, Rusijos teigimu, Ukrainos panašaus mėginimo atakuoti Maskvą dviem bepiločiais lėktuvais. Vienas iš jų nukrito miesto centre, netoli Gynybos ministerijos būstinės prie Maskvos upės, maždaug už 2 mylių nuo Kremliaus. Kitas dronas pataikė į biurų pastatą Maskvos pietuose, apgadindamas kelis viršutinius aukštus.

Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotojas Michailas Fiodorovas po pirmadienio bandymo įvykdyti išpuolį pareiškė, jog dronų smūgių bus daugiau.

Per liepos 4 d. surengtą ataką Rusijos kariuomenė nurodė, jog Maskvos apylinkėse priešlėktuvinė gynyba numušė keturis bepiločius orlaivius, o penktasis buvo užblokuotas elektroninės kovos priemonėmis ir priverstas nutūpti.

Pirmadienį Rusija pareiškė, kad atkeršys Ukrainai už tai, kai du bepiločiai orlaiviai apgadino pastatus Maskvoje, o vienas smūgis buvo suduotas netoli pastato, kuriame kariškiai rengia pasitarimus, kuriuos Kremlius vadina “specialia karine operacija” Ukrainoje.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top