Krescencijus Stoškus. Skubus, bet viltingas pareiškimas

Ką tik baigėsi rinkimai į Seimą. Jų rezultatai labai pamokantys ir nepaprastai svarbūs mūsų Valstybės ateičiai.

Pirma, jie ryžtingai į nuošalę pastūmėjo užsisėdėjusias parlamentines partijas, seniai užmiršusias, kad jos privalo tarnauti ne sau, o savo valstybei ir jos žmonėms, ir privertusias iš šalies emigruoti beveik apie trečdalį Lietuvos gyventojų bei sukėlusias kitus nelengvai įveikiamus demografinės krizės požymius.

Antra, šie rinkimai pirmąsyk įtikinamai parodė žmonėms, kad atstovaujamoji demokratija Lietuvoje jau nėra tik Konstitucijoje įrašyti žodžiai, nes jiems patiems jau pavyko pasinaudoti jos atsiveriančiomis galimybėmis ir žengti pirmąjį žingsnį į permainas mūsų šalyje.

Trečia, jie davė žymų postūmį tikėjimui ir supratimui, kad demokratiškai sprendžiant valstybės problemas, yra svarbus kiekvienas mūsų balsas ir veiksmas, todėl čia reikalingi mes visi.

Ketvirta, pirmąsyk per ketvirtį amžiaus rinkimus laimėjo politika, ryžtingai orientuota į žmonių gyvenimo galimybių užtikrinimą, reikalaujantį bazinių gyvenimo vertybių gaivinimo, emigracijos sustabdymo, tautos išblaivinimo, sveikatos stiprinimo, moralinės ir demografinės krizės įveikimo.

Penkta, ant šios politikos pečių gula atsakomybė, svarbi ne tik jai, bet ir visos Lietuvos ateičiai. Tokios politikos įgyvendinimas neįmanomas ant kraštutinio individualizmo, egocentrizmo ir partinio bei klaninio savanaudiškumo pamatų. Jai būtinas maksimalus visų kuriamųjų valstybės galių sutelkimas. Dėl savo išlikimo privalo dirbti visa tauta.

Šešta, jos įgyvendinimui bus reikalingos didelės permanos. Reikės daug išminties, kad politikoje įvyktų esminis moralinis persilaužimas, kad Seimas nuo įstatymų priėmimo kiekybės pereitų prie jų kokybės, kad būtų gerai subalansuotas visų valdžios grandžių darbas, kad valdžios institucijose būtų sutelkta pakankamai kvalifikuotų ir padorių žmonių, kad būtų sudarytos tikrų ir nešališkų ekspertų grupės, kad užsimegztų intensyvus bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis ir t.t.

Labai norime tikėtis, kad naujosios politikos kūrėjams užteks išminties, išradingumo ir ištvermės, jog tokios permainos nedelsiant prasidėtų ir apimtų visą šalį.

Nacionalinio komiteto „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“
pirmininkas Krescencijus Stoškus

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top