Krikščionis J. Phillipsas pralaimėjo apeliaciją dėl torto translyčiams

laikmetis.lt

JAV Kolorado apeliacinis teismas priėmė nepalankų sprendimą krikščioniui tortų kepyklos savininkui, kuris dar kartą stojo prieš teismą dėl to, jog atsisakė gaminti tortą, prieštaraujantį religiniams įsitikinimams.

Ketvirtadienį priimtame sprendime Kolorado apeliacinio teismo trijų teisėjų kolegija palaikė Autumn Scardina, translytį, kuris įsitikinęs, kad Phillipsas ir jo Leikvudo (Kolorado valstija) kepykla „Masterpiece Cakeshop“ diskriminavo jį, atsisakydami iškepti rožinį tortą su mėlynu glajumi translyčio gimtadienio ir lyties keitimo progoms paminėti.

Krikščionis Phillipsas nesutiko gaminti pageidaujamo translyčio torto, nes tai būtų „pažeidę jo krikščioniškus religinius įsitikinimus“.

Byloje kepėjui atstovauja Laisvės gynimo aljanso (angl. Alliance Defending Freedom) teisininkų grupė, kuri skųs sprendimą Kolorado Aukščiausiajam Teismui.

„Žodžio laisvė skirta visiems. Niekas neturėtų būti verčiamas reikšti žinią, kuri pažeidžia jo pagrindinius įsitikinimus“, – sausio 26 d. sakė Laisvės gynimo aljanso vyresnysis patarėjas Jake’as Warneris (Džeikas Vorneris).

„Daugiau nei prieš dešimtmetį Kolorado pareigūnai ėmė persekioti Jacką, piktnaudžiaudami valstijos įstatymais, kad priverstų jį sakyti dalykus, kuriais šis netiki, – sakė J. Warneris. – Tada aktyvistas advokatas tęsė šį kryžiaus žygį. Toks žiaurumas turi liautis. Nereikia sutikti su Jacko pažiūromis, kad pritartume, jog visi amerikiečiai turėtų būti laisvi sakyti tai, kuo tiki, net jei valdžia tiems įsitikinimams nepritaria“.

Phillipso advokatai apskundė 2021 m. pirmosios instancijos teismo nuosprendį Scardinos naudai, kuriuo nuspręsta, kad vyras ir jo kepykla pažeidė valstijos antidiskriminacinį įstatymą.

Sausio 26 d. apeliacinio teismo sprendimas, kurį parašė teisėjas Thomas J. Schutzas (Tomas Šulcas), palaikė Scardinos teiginį, kad paslaugą buvo atsisakyta suteikti dėl translyčio tapatybės, taip pažeidžiant teisę nebūti diskriminuojamam viešoje vietoje.

Daugiau.

Šaltinis: CNA

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sapienti sat

Kuo toliau tuo labiau atrodo, kad pabaiga ateis ne iš ruskyno…

Gera žinia

Kepėjui atstovaujanti teisininkų grupė skūs sprendimą Kolorado Aukščiausiajam Teismui.
BET
Jei ten bus bent vienas žalymas tai kepėjui teks keisti lytį ir iki gyvenimo pabaigos kepti tik bendralyčiams.

Skaitytojas

Atrodo, kad tortų kepėjas tampa pavojingiausia profesija.

Pamastymas

..kaip moraline kompensacija,kepejas galejo priskrepliuoti i ta torta….

stasys

taip veikia teisinė sistema . Berazumiai Lietuvoje galėtu ta kada nors įsiminti , visi turi teisę ginti savo pažiūras ir nuomonę. Išimtis tik xuilo-satrapai ..juos reikia ant stulpu kabinti kaip kalėdinius žaisliukus .

Žemyna

Bet ir sugalvok tu man, kaip organizuoti konfliktą – pareikalauk iš verslininko to, ką įvykdyti jo įsitiūkinimai jam neleidžia, o tada užtąsyk jį per teismus… Ar ne sovietmetinis KGB žmonių persekiojimo stilius grįžo?

Fedis

čia viskas iki šiol normalu. Mane irgi gali bet kas paduot į teismą, jei aš pvz. ne vietoj garsiai subezdėjau. Tvarkoj, reikia laukt kas bus toliau. Tesinė sistema LT ir gyventojų teisinis išprusimas mat yra tam tikro lygio. Daugelis gyvena savo bute ir mano, kad tai jo tvirtovė,.Tai gali tekt įrodinėt teismuose. Kieno rankose teismai? Čia klausimas.

Al.

Teisinė sistema pati viena, be dorovinio pagrindo ir sveiko proto virs stipresniojo teise. Nuostatą, kad esam laisvi tiek, kiek tai nevaržom kitų žmonių laisvės riboja dorovinis įstatymas. Jei jį iškraipysim, turėsim iškrypusią teisėtvarką. .

Diadia Vasia

Aš pyderam irgi torto nekepčiau.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top