Krikščionys jungiasi į ginkluotą kovą prieš „Islamo valstybę“

Bernardinai.lt

Niekam ne paslaptis, kad kai kurie amerikiečiai – tokie kaip Douglas McAuthuras McCainas – su ginklu rankose įsijungė į „Islamo valstybės“ kovą dėl islamistinio kalifato įkūrimo Irake ir Sirijoje. Tačiau dar nebuvome girdėję, jog ir Vakarų šalyse esama piliečių, kurie ryžtasi stoti į ginkluotą kovą tam, kad būtų apginti šiame regione persekiojami krikščionys.

Minėtasis McCainas – tai pirmasis amerikietis, kuris, kaip pranešama, žuvo kovose už „Islamo valstybę“ Sirijoje. JAV Federalinio Tyrimų Biuro (FTB) direktorius sako, kad vien tik birželio mėnesį apie 100 Jungtinių Valstijų piliečių išvyko kovoti Sirijoje.

Tačiau į kovas Rytuose vyksta ne tik fundamentaliojo islamo garbintojai. Pasirodo, į kovą pakilo ir nemažas būrys Vakarų šalių krikščionių.

Tūkstančiai krikščionių iš asirų krikščionių bendruomenių Vakarų šalyse jau išvyko į Iraką ginti savo tikėjimo brolių ir seserų arba aktyviai rengiasi tokiam žygiui. Tokius duomenis pateikė Davidas Williamas Lazaras, Kalifornijoje įsikūrusios Amerikos Mesopotamijos organizacijos vadovas.

D. W. Lazaras teigia, kad jų organizacijoje jau užsiregistravo „tūkstančiai jaunų asirų krikščionių savanorių, pasirengusių per artimiausias savaites ar mėnesius įstoti į krikščionių apsaugos būrius“. Kartu jis pabrėžė, kad „situacijose kaip ši, prieš imantis konkrečių kovos veiksmų, visų pirma būtina pasiekti politinį sutarimą“. Nors šiuo metu dauguma savanorių jau apsiginklavę lengvaisiais šaulių ginklais, tačiau pagrindinės pajėgos dar nėra parengtos kovai. Organizacijos vertinimu, didžiąją dalį Irako Ninevės lygumos, kurioje tradiciškai gyvena asirų krikščionių bendruomenės, vis dar kontroliuoja „Irako ir Sirijos Islamo valstybė“ ir kol kas nėra tikėtina, kad kurdų savigynos pajėgos būtų pajėgios išstumti islamistus be tarptautinės bendruomenės paramos.

D. W. Lazaras sako, kad didžiausia Irako asirų politinė partija – Asirijos demokratinis judėjimas – oficialiai kreipėsi į Irako vyriausybę Bagdade prašydama asirų pajėgoms suteikti ginklų ir finansinę paramą. Tačiau kol kas nei Bagdado vyriausybė, nei kurdų regioninė valdžia toliau pažadų ir moralinės paramos nepajudėjo.

Šveicarų dienraščio „Sonntags Zeitung“ reporteris apsilankė keliuose Sirijos karinės tarybos rengimo centruose, kur ruošiami savigynos būriai, kuriuos sudaro Sirijos krikščionys, chaldėjai ir asirai. Juose dalyvauja ir keletas Šveicarijos gyventojų, kurių vienas pasakė: „Kas nors turi imtis veiksmų, kad krikščionys nebūtų išnaikinti.“

Šio mėnesio pradžioje Kurdistano prezidentas Massudas Barzanis pareiškė, kad jo vyriausybė buvo pasirengusi atverti duris krikščionių savanoriams kurdų ginkluotų pajėgų gretose aprūpinant juos priemonėmis kurti savigynos pajėgas kaimuose ir apsiginti nuo džihado „Islamo valstybės“ kariškių.

Barzanis ragino krikščionis „negalvoti apie emigravimą iš savo gimtųjų vietų, kadangi terorizmo grėsmė yra laikina ir teroristai bus nugalėti“.

Tačiau krikščionių gynėjams, gaunantiems karinę pagalbą iš Vakaruose gyvenančių žmonių, neatrodo, kad Irako vyriausybė ir Vakarai daro adekvačias pastangas. Esama europiečių, svarstančių apie „ginkluotą piligrimystę“ į Iraką, esą reikia penktojo kryžiaus žygio ar antrojo Laepanto, kai 1571 m. Šventoji lyga sutriuškino Osmanų imperijos musulmonų laivyną.

Taip pat esama tokių, kaip katalikų žurnalistas Antonio Socci, kurie kritikuoja popiežių Pranciškų dėl jo „tylėjimo“, kada „200 000 krikščionių (bei kitų mažumų atstovų) bėglių yra medžiojami islamistų, kurie savo priešus nukryžiuoja, nukirsdina ar užmuša akmenimis“.

Popiežius Pranciškus skrydžio iš Korėjos į Romą metu pareiškė, kad turi būti tik sustabdyta agresija prieš nekaltus Irako civilius. Pabrėždamas žodį „sustabdyta“, „aš nesakau, kad reikia bombarduoti ar kariauti, bet sustabdyti“.

Jau keletą mėnesių Italijos dešiniųjų koalicijos organizuoja pagalbą pasipriešinimui prie Irako ir Sirijos sienos teikdamos finansinę ir karinę paramą „pasaulietiniams ir kariniams Sirijos prezidento B. Assado ir Egipto prezidento Al Sisi režimams ir chaldėjų, asirų, ortodoksų ir koptų savigynos būriams.

Pasauliui vis daugiau sužinant apie Irako valstybės žiaurumus prieš religines mažumas Irake, Asirų tarptautinė naujienų agentūra išreiškė savo nuomonę, kad JAV ir EU turėtų padėti apginkluoti asirus krikščionis ir jazidus, kad šie galėtų apginti savo istorines tėvynes.

„JAV ir Europa, su JT palaiminimu, privalo įkurti Asirų gynybos pajėgas Ninevės lygumoje, Bagdade bei kitose jų gyvenamose teritorijose“, – buvo rašoma agentūros vedamajame.

Irako Katalikų vyskupų konferencijos pirmininko nuomonė kiek skiriasi. Pasak jo, nors civiliai gyventojai turi teisę gintis nuo agresijos, tačiau tik „valstybinės pajėgos turėtų rūpintis jų gynyba“, “pareiškė Babilono ir chaldėjų patriarchas Luisas Raphaelis I Sako. Iš tiesų kariuomenės, paremtos skirtingais etninias ir religiniais identitetais, kūrimas, pasak jo, „gali sugriauti Iraką“.

Šias pastabas patriarchas pareiškė rugpjūčio 20 d., dalyvaudamas penkių Rytų ir Vidurio Rytų bažnyčių patriarchų susitikime. Tiek katalikų, tiek ortodoksų patriarchai susitiko kurdų sostinėje Erbile, kur dešimtys tūkstančių krikščionių iš Mosulo ir Ninevės lygumos rado prieglobstį nuo vadinamojo Islamo kalifato. Rugpjūčio 7-ąją „Islamo valstybė“ įsiveržė į šiaurinį Mosulą ir privertė 200000 asirų bėgti iš daugybės Ninevės lygumoje esančių kaimų.

Kreipdamasis į krikščionis, kurie buvo išvaryti iš savo namų, maronitų kardinolas Bechara Rai kalbėjo: „Mes jums norime pasakyti negalvoti apie emigravimą, dabar laikas likti savo žemėse ir apsaugoti savo kultūrą bei istoriją ir šaknis. Tai nėra laikinas jūsų prieglobstis – jūs esate krikščionys, kuriems 2000 metų.“

Patriarchas Sako pridūrė, kad įmanoma įsteigti autonominę sritį Ninevės lygumoje, kur gyventų krikščionys. Tačiau tai turi būti pasiekta dialogo, bet ne konflikto būdu.

Nors kurdai suteikė apsaugą asirams ir jazidams, Asirijos naujienų agentūra yra įsitikinusi, kad pastarosios grupės taip pat turėtų turėti teisę į savigyną.

„Niekas neapgins asirų ir jazidų, tik jie patys, nes jie brangina savo gyvybes, savo gyvenimo būdą, savo žemes ir savo namus. Savigynos teisė yra pamatinė“, – buvo pareikšta Asirų naujienų agentūros vedamajame.

Daug asirų ir jazidų pabėgo į Irako Kurdistano regioną, kur kurdų pešmergų pajėgos kovėsi prieš „Islamo valstybės“ kovotojus siekdami nuo jų apginti regioną. Tačiau kai „Islamo valstybė“ ėmė kelti grėsmę Kurdistano sostinei Erbilui, JAV pradėjo teikti pagalbą ir ginklus kurdams, taip pat padėdama jazidams saugiau pabėgti. Prancūzijos ir Britanijos vyriausybės taip pat pažadėjo pagalbą kurdams.

Kalbėdamas Rytų patriarchų susirinkime Erbile Sirijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Ignatius Ephremas II Karimas pareiškė, kad Mosulas bei kiti Ninevės lygumos miestai ir kaimai turėtų būti išlaisvinti su užsienio pajėgų pagalba, o asirams turėtų būti padedama grįžti į savo namus.

Tačiau ne vien tik krikščionys gina krikščionis, kaip galėtų pasirodyti. Nuosaikūs musulmonai taip pat padeda krikščionims rizikuodami būti apkaltinti „Islamo valstybės“.

„Šiaurės Irake esama didžiulio tarpreliginio solidarumo“, – tvirtina Chaldėjų arkivyskupas Yousifas Thomas Mirkis.

„Suleimanijoje iki 50 žmonių gyvena vienuose namuose, kadangi daug šeimų – tiek krikščionių, tiek musulmonų – atvėrė savo duris, bėgantiems nuo smurto“, – konstatavo arkivyskupas. Dauguma pabėgėlių pasiekė Kurdistaną, Erbilą ar jo priemiesčius šalia Sirijos ir Turkijos sienos. Į Kirkuką atvyko 250 šeimų, o į Suleimaniją, esančią prie Irano sienos, – 500.

Dauguma jų yra krikščionys, tačiau esama ir etninių bei religinių mažumų atstovų, kaip antai, turkomanų, kurie šimtmečiais gyveno Irako miestuose ir kaimuose – tai marginalizuota etnoreliginė grupė, kurios tikėjime esama islamo ir krikščionybės elementų. Tarp pabėgėlių taip pat yra ir musulmonų šiitų. Kirkuke apie 500 jų glaudžiasi krikščionių bažnyčiose ir jiems yra teikiama visa reikalinga pagalba.

Pagalba yra abipusė. „Kai kurios musulmonų šeimos perka maistą krikščionims, jiems padeda ir juos slepia, rizikuodamos savo gyvybe“, – tvirtino arkivyskupas Mirkis.

Pagal Aleteia parengė Jurga Žiugždienė

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Visa kaltė krinta ant tų, kurie trokšdami pajungti islamą globaliniam ateistiniam diktatui, sukėlė islamišką sukilimą, išpranašautą Pr 16, 12. Kalifatas, visų musulmonų pasaulinė valstybė (paskutinysis buvo sunitų Osmanų kalifatas) yra sukilusio islamo tikslas. Daugelis europiečių, protestuodami prieš plintantį „orvelizmą”, jungiasi prie vienintelės realiai su juo kovojančios islamiškos salafitų jėgos, bet nesusigaudo sunitų nesutarimuose. Irako „kalifatas” kitų salafitų nepalaikomas ir neturi šansų laimėti, nes prieštarauja šariatui. Todėl ir tie europiečiai, kurie vyksta kariauti jo pusėje, rizikuoja žūti kartu su juo. Irako „kalifatas” yra antrasis pasiskelbęs kalifatu kovojantis sunitų sąjūdis (neseniai pasirodė jau ir trečiasis – Nigerijoje). Pagal šariatą, kalifato pirmumas priklauso pirmajam save kalifatu pasiskelbusiam imaratui (emyratui), o tai Talibano imaratas. Iš noro įgyvendinti iškeltas pretenzijas jėga (o tai būdinga islamo… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letas Palmaitis yra neteisus. Nėra jokio globalinio ateistinio diktato. Yra tik grupė kvailių, kurie manosi, kad gali valdyti pasaulį be Dievo pagalbos. Ir ta jų beprotybė atsigręžia prieš juos pačius. Leto paskelbta pranašystė pagal jo mąstymą yra užkoduota, bet ji juk seniausiai yra „išsipildžiusi”… Daug didesnė bėda yra teologinis „nesipriešinimo” suvokimas, kuris krikščionybėje yra esminis. Kada Jėzus demonstravo nesipriešinimo ir kito veido atsukimo „politiką”, jis tikrai neteigė pasauliui, kad blogiui nereikia priešintis. Jis tuo sakė, kad reikia priešintis aktyviai ir garbingai. Jei gali atlaikyti smūgį į kitą skruostą, tai gali jį ir atsukti, bet jei tu jį atsuksi tik tam, kad tave kas nors primuštų, tai toks skruosto atsukimas netenka tos prasmės, kurios mokė Jėzus. Atsukti kitą skruostą galima tik… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis apie fanatikus fundamentalistus

Ateistai nuo sovietmečio „fanatikais” vadina ištikimus ir nuoseklius tikinčiuosius, kaip turbūt suprato dar pagonys romėnai. Dabar dar išrastas naujas orvelinis žodelis su neigiamu atspalviu – „fundamentalistai”. Nefundamentalistai tai tolerastai, kurie sako, kad „visos religijos yra lygios”. Tai tas pats kaip sakyti, jog visų tiesos yra lygios, t.y. Vienos Tiesos (D-vo) nėra. Religija (bent abraominė) ir yra bandymas susiburti apie Vieną Tiesą, kurią pajėgtume pajusti bendraudami su D-vu (bet ne su urantijomis). Kam Viena Tiesa neegzistuoja, kam „visos religijos yra lygios”, tas neturi jokios religijos. Daugiausia ką galime – tik pasakyti, kad kitoje religijoje (pvz., musulmonų, talmudininkų) yra DALIS Tiesos, bet ne kad „viskas lygu”. Jei koks „muslmonas” pasakytų, neva islamas ir krikščionybė „lygu”, jis joks musulmonas ir neturi JOKIOS religijos.… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letai, neįdėk kitam tokių žodžių, kokių jis nesako. Tai negarbinga. Fanatikas – tai tas, kuris tiki į religiją, galvodamas kad taip jis tiki į Dievą, bet kartu jis beprotiškai tiki į tiesą, kuri tikrai nėra Dievo tiesa. Bet kuris idiotas, kuris ragina žudyti kitatikius arba netikinčius yra beprotis religinis fanatikas, visiškai nieko neturintis bendro su Dievo. Nėra lygių religijų yra tik teisingesnės religijos, ir religijos be Dievo (panteistinės). Teisingesnės religijos yra monoteistinės religijos. Ir labiausiai žinomos – tai judaizmas, krikščionybė ir islamas. Visose jose yra daug klaidų, bet jos tikrai gali atvesti prie Dievo. Judaizmas nusipelnė pasauliui tuo, kad atvedė prie monoteizmo. Krikščionybė atskleidė pasauliui šiek tiek daugiau, kad Dievas yra meilė. Islamas atvedė prie monoteizmo arabus. Bet visas religijas… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

Darkart.
Musulmonas, kuris neteigia, kad tik jo religija yra teisingiausia, neturi religijos. Krikščionis, kuris neteigia, kad tik jo religija teisingiausia, neturi religijos. Talmudinis judėjas, kuris neteigia, kad tik jo religija teisingiausia, neturi religijos.
Toliau kiekvienas veikia taip, kaip reikalauja jo religija. O musulmonų religija (kalbame apie klasikinį sunizmą) reikalauja elgtis pagal šariatą. Kaip? – Skaitykite, kam įdomu. Internetas pilnas, o kad susigaudytumėt, duota galva ant pečių. Urantijos čia niekuo dėtos, į jas šariatas (beje, kaip ir visos kitos religijos) neatsižvelgia ir neatsižvelgs.

VaidasVDS

Šariatas, o taip pat ir visokiausios religijos nėra nei Dievas, nei Dievo valia.
Kiekvienas religininkas, kuris ieško Dievo, atsako tik prieš Dievą pats asmeniškai, o ne prieš religijas ar religininkų „valdininkus-tarpininkus”.
Kvailas tikėjimas bet kokia religija tikrai negarantuoja išlikimo po mirties.
Urantijos Knyga (ir vėl tu Letai esi nemandagus) lygiai taip pat niekam nieko negarantuoja. Žmogus arba vykdo Dievo valią, arba ne…

Letas dėl Vaido logikos

Aiškinu tiems, kurie nežino arba klaidinami, kodėl yra taip, kaip yra. Oponentas pertraukia pereidamas prie pamokslų, kad taip, kaip yra, yra kvaila.
Belieka Vaidui patarti, kad nusiųstų Urantijos knygą visų pasaulio musulmonų kalifu Irake pasiskelbusiam Abu Bakrui al Bagdadi.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top