Krymo dėlionė (nuolat atnaujinama): V.Putinui bus „leista normalizuoti visuomeninę ir politinę padėtį Ukrainoje“?

„Echo Moskvy“ internetinio portalo naujienų juosta

Putinas pateikė Rusijos Federacijos Tarybai kreipimąsi apie RF ginkluotųjų pajėgų panaudojimą Ukrainos teritorijoje, siekiant normalizuoti šioje šalyje visuomeninę politinę padėtį
2014-03-01 | 17:46

Apie tai praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Vladimiro Putino pareiškime sakoma, kad jis teikia šį kreipimąsi „dėl Ukrainoje susiklosčiusios nepaprastosios padėties keliamo pavojaus Rusijos Federacijos piliečiams, mūsų tėvynainiams, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų karinio kontingento, dislokuojamo Ukrainos teritorijoje (Krymo autonominėje respublikoje) pagal tarptautinę sutartį, pagal Rusijos Federacijos konstitucijos 102-ojo straipsnio 1-osios dalies „g“ punktą “, – sakoma Vladimiro Putino pareiškime.

V.Putinas prašo Rusijos Federacijos Federalinio Susirinkimo Federacijos Tarybos leisti panaudoti Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgas „Ukrainos teritorijoje, kol bus normalizuota visuomeninė politinė padėtis toje šalyje.

Gavusi šį kreipimąsi, Federacijos Taryba šeštadienį susirinko į skubų posėdį.

Rusijos karių buvimą Kryme Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas įvertino kaip neadekvatų veiksmą
2014-03-01 | 12:30

Jis paragino Maskvą užtikrinti, kad Rusijos kariai liktų nuolatinės dislokacijos vietose. Pradėdamas Vyriausybės posėdį, A. Jaceniukas pabrėžė, kad Ukraina nesileis Rusijos išprovokuojama ir nereaguos jėgos metodais.

Kaip ką tik pranešė Reuters agentūra, Ukrainos gynybos ministras pareiškė, kad Rusija neseniai permetė į Ukrainą šešis tūkstančius papildomų kariškių. Ukrainos kariuomenė Krymo regione yra padidintos kovinės parengties.

Situacija Ukrainoje praėjusią naktį buvo svarstoma uždarame jtO Saugumo tarybos posėdyje
2014-03-01 | 11:31

Apie tai pareiškė aukštas amerikiečių pareigūnas, kurį cituoja agentūra Reuters. Pareigūnas teigė, kad taip gali įvykti, jeigu Maskva pradėtų karinę intervenciją į Ukrainą.

Oficiali JAV valstybės departamento atstovė Dženifer Psaki pareiškė, kad pranešimų apie Rusijos įsiveržimą į Krymą Valstybės departamentas negali patvirtinti iš nepriklausomų šaltinių. Jos žodžiais, Vašingtonas įdėmiai seka Ukrainos įvykių eigą.

Atsakydama į klausimą apie Viktorą Janukovyčių, Dženifer Psaki pasakė, kad Vašingtono nuomone, jis, kaip Ukrainos prezidentas, neteko teisėtumo.

Ukrainos Generalinė prokuratūra pradėjo oficialią Viktoro Janukovyčiaus ekstradicijos procedūrą
2014-03-01 | 07:02

Ukrainoje paskelbta apie Viktoro Janukovyčiaus tarptautinę paiešką, inkriminuojant jam tyčinės žmogžudystės organizavimą, valdžios ir tarnybinių įgaliojimų viršijimą. „Ukrainos piliečio Viktoro Janukovyčiaus surengta spaudos konferencija Rostove-prie-Dono yra oficialiai patvirtintas faktas apie jo buvimą Rusijos Federacijos teritorijoje. Todėl po kreipimosi į Maskvą Ukrainos Generalinė prokuratūra tikisi artimiausiu metu sulaukti teigiamo Rusijos Federacijos Generalinės prokuratūros atsakymo“, – sakoma žinybos pranešime.

Valstybės departamentas: Viktoro Janukovyčiaus JAV nelaiko valstybės vadovu
2014-03-01 | 05:06

Žurnalistų prašymu komentuodamas Janukovyčiaus spaudos konferenciją Rostove-prie-Dono, oficiali valstybės departamento atstovė Dženifer Psaki pareiškė, kad JAV nelaiko Viktorą Janukovyčių Ukrainos valstybės vadovu. Išvykęs į Rusiją Janukovyčius ten pareiškė, kad buvo teisėtai išrinktas prezidentu ir „tokiu lieka“. „Tačiau mes manome, kad Janukovyčius prarado teisėtumą, nes atsisakė vykdyti savo pareigas, paliko Kijevą ir sukūrė valdžios vakuumą“, – pasakė Psaki.

Barakas Obama įspėjo Rusiją dėl karinio įsiveržimo į Krymą
2014-03-01 | 02:40

Specialiu pareiškimu dėl įvykių Ukrainoje Barakas Obama įspėjo Rusiją dėl karinio įsiveržimo į Krymą. Jis pasakė, kad JAV yra susirūpinusios dėl pranešimų apie Rusijos kariškių judėjimą pusiasalyje ir paragino Rusiją paisyti savo tarptautinių susitarimų. „Sykiu su tarptautine bendrija JAV patvirtina, jog dėl karinės intervencijos į Ukrainą teks užmokėti“, – pasakė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad „bet koks Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas bus iš esmės destabilizuojantis, ir tai nėra Ukrainos, Rusijos ar Europos interesas“.

Savo kalbos pabaigoje Obama pasakė, kad seks įvykius ir toliau palaikys kontaktus su Rusijos vyriausybe.

Pranešama apie 13 lėktuvų Il-76 su Rusijos desantininkais atvykimą į Krymo pusiasalį
2014-03-01 | 00:11

UNIAN praneša, kad nuolatinis Ukrainos prezidento atstovas Kryme Sergejus Kunicynas pranešė apie 13 lėktuvų IL-17 su Rusijos desantininkais atvykimą į Krymo pusiasalį. „13 lėktuvų su desantininkais leidžiasi oro uoste Gvardeiskij (šalia Simferopolio), kiekviename po 150 žmonių, paskaičiuokite“, – pareiškė jis Krymo totorių televizijos kanalo ATR eteryje.

S. Kunicynas mano, kad vyksta karinis įsiveržimas į pusiasalį, kariškiai kontroliuoja visą „išorinį perimetrą“. Jo nuomone, intervencijos dalyviai laukia atsako, kuomet Ukrainos kariškiai pradės šaudyti (perduoda RBK).

Aleksandras Turčinovas apkaltino Rusiją pradėjus karo veiksmus Kryme, o Rusija pareiškia, kad nepažeidžia tarptautinių susitarimų
2014-03-01 | 00:35

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas ir laikinai Ukrainos prezidento pareigas einantis Aleksandras Turčinovas pareiškė apie Ukrainos atžvilgiu Rusijos pradėtą karinę agresiją.

„Prisidengdama kariniais mokymais, Rusija pradėjo akivaizdžią agresiją prieš Ukrainą. RF įvedė karius į Krymą ir ne tik užėmė Krymo parlamentą ir Ministrų tarybą, bet siekia kontroliuoti komunikacijų objektus ir kariškių dislokavimo vietas“, – pasakė A. Turčinovas penktadienio vakarą, kreipdamasis per televiziją (Interfaks citata).

„Jie mus provokuoja kariniam konfliktui. Mūsų žvalgybos duomenimis, jie kuria scenarijų, visiškai analogišką Abchazijos įvykiams, kuomet išprovokavę konfliktą, jie pradėjo teritorijų aneksiją“, – pareiškė A. Turčinovas.

Jis paragino Rusiją atšaukti kariškius iš Krymo.

Šveicarija, Austrija ir Lichtenšteinas paskelbė Ukrainos politikų, kurių sąskaitos šiose šalyse užblokuotos, sąrašą
2014-03-01 | 00:09

Tarp kitų, šiame sąraše yra Viktoro Janukovyčiaus, jo sūnaus Oleksandro, Nikolajaus Azarovo, Viktoro Pšonkos, Vitalijaus Zacharčenko, Michailo Dobkino, Jelenos Lukaš pavardės. Spaudos konferencijoje Rostove-prie-Dono Viktoras Janukovyčius teigė, kad užsienyje neturi sąskaitų ir nuosavybės.

Sevastopolyje ginkluoti žmonės be atpažinimo ženklų užėmė kompanijos „Ukrtelekom“ pastatą
2014-03-01 | 00:02

Kaip praneša Gazeta.ru, 80% miesto gyventojų neteko nuolatinio telefoninio ryšio, daug kur ir interneto. Prie pastato budi „liaudies savigynos“ būriai, durys užblokuotos, niekas į vidų neįleidžiamas. Kompanija „Ukrtelekom“ pareiškė, kad nebėra techninės galimybės užtikrinti ryšį tarp Krymo pusiasalio ir likusios Ukrainos teritorijos.

Oro erdvė virš Simferopolio iki šeštadienio vakaro uždaryta civiliams lėktuvams
2014-03-01 | 00:01

Visi atvykimo ir išvykimo reisai aerouoste „Simferopolis“ uždaryti iki kovo 1 d. 18.30 val., nors draudimas gali būti pratęstas. Apie tai agentūrai RIA pranešė oro uosto dispečerinė tarnyba. Kieno nurodymu ir dėl kokių priežasčių uždaryta oro erdvė, nepatikslinta.

Tuo tarpu agentūra Reuters praneša apie oro erdvės uždarymą virš viso Krymo. Apie tai agentūrą informavo aviakompanija „Tarptautinės Ukrainos oro linijos“.

Šaltinis: echo.msk.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top