Kviečiame į konferenciją „Šeimos instituto reguliavimo perspektyvos Lietuvoje: sociologiniai ir teisiniai aspektai“

Balandžio 26 d., trečiadienį, Lietuvos Respublikos Seime VšĮ Laisvos visuomenės institutas rengia mokslinę konferenciją „Šeimos instituto reguliavimo perspektyvos Lietuvoje: sociologiniai ir teisiniai aspektai“. Konferencijoje bus pristatyti sociologijos mokslo duomenys ir teisiniai argumentai, susiję su šeimos instituto reguliavimu Lietuvoje ir Europoje. Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (su vertimu į lietuvių kalbą).

Kviečiame susipažinti su PROGRAMA.

ADF International Europos bylų skyriaus direktorius Robertas Clarke‘as pristatys Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudenciją šeimos klausimais. ADF International yra 3000 teisininkų vienijanti organizacija, kuri dirba Jungtinių Tautų, Europos Tarybos, ES ir kitose institucijose.

JAV sociologas dr. Markas Regnerusas pristatys savo ir kolegų atliktų tyrimų, kuriuose pagal įvairius kriterijus buvo vertinama vaiko gerovė įvairiose bendro gyvenimo formose, rezultatus.

Lietuvos teisininkai skaitys pranešimus apie teisės aktų projektus, kuriuos planuojama svarstyti Seimo pavasario sesijoje: LR Konstitucijos 38 str. pataisą, kuri nustatytų šeimos sukūrimo pagrindus (santuoka, tėvystė ir motinystė), ir LR Civilinio kodekso pataisos, kuriomis šiuo metu sugyventinių bylose taikomas jungtinės veiklos (partnerystės) institutas būtų labiau pritaikytas bendrai gyvenančių, bet šeimos nekuriančių, asmenų teisių ir interesų apsaugai.

Dėl registracijos rašykite info@laisvavisuomene.lt

Renginys bus transliuojamas internetu.

* * *

Dr. Markas Regnerusas

Dr. Markas Regnerusas yra Teksaso universiteto Ostine (TU) sociologijos profesorius, TU Populiacijos tyrimų centro mokslinis bendradarbis bei Ostino šeimos ir kultūros studijų instituto vyresnysis bendradarbis. M. Regnerusas yra dvejų knygų (2007 ir 2011 metų) apie paauglių ir jaunimo seksualinį elgesį autorius.

Jo naujausias tyrimas apie suaugusius vaikus tėvų, palaikančių santykius su tos pačios lyties partneriu/-e, publikuotas žurnale Social Science Research ir yra prieinamas čia. Jis sulaukė kruopštaus nagrinėjimo ir tikrinimo, todėl tais pačiais metais pateikė atsakymą kritikams bei padarė tyrimo duomenis viešai prieinamus kitiems mokslininkams. Diskusija apie tyrimo rezultatus taip pat yra prieinama. Dr. M. Regnerusas yra rašęs apie duomenų apie tos pačios lyties tėvų vaikų auklėjimą rinkimą, apklausas apie tos pačios lyties asmenų santuoką, naujausius duomenis iš Kanados ir tai, kaip tos pačios lyties asmenų santuoka gali formuoti platesnę žmonių santykių konjunktūrą.

Anksčiau dr. M. Regnerusas tyrė heteroseksualų elgesį ir šiuolaikines santykių formavimosi tendencijas. Šio tyrimo santrauka yra prieinama žurnale Society bei knygoje „Priešvedybinis seksas Amerikoje: kaip jauni amerikiečiai susipažįsta, poruojasi ir galvoja apie santuoką“ (Premarital Sex in America: How Young Americans Meet, Mate, and Think about Marrying).

Robertas E. Clarke’as

Robertas E. Clarke’as yra ADF International Europos bylų skyriaus direktorius, advokatas. Jis specializuojasi Europos Žmogaus Teisių Teismo bylose dėl gyvybės, šeimos ir religijos laisvės apsaugos.

Veikdamas ADF International, R.E. Clarke’as dalyvavo daugiau nei 15-oje EŽTT bylų. Tarp šių bylų buvo tokios garsios bylos kaip Mortier prieš Belgiją, Tonchev prieš Bulgariją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top