Kviečiame pasirašyti peticiją dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo

Pavasario sesijoje Seimas svarstys naująją Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakciją.

Tiesos.lt primena, kad 1996 m. priimto įstatymo formuluotė „kiekvienam vaikui – tiek iki gimimo, tiek ir po jo – turi būti garantuota galimybė būti sveikam ir normaliai vystytis fiziškai bei protiškai, o gimusiam vaikui – taip pat doroviškai ir dalyvauti visuomenės gyvenime“ išliko ir naujoje įstatymo redakcijoje. Kadangi taip suprantamos vaiko teisės prieštarauja vadinamosioms reprodukcinėms teisėms, tarp jų – ir „teisei“ į abortą – esmingiausiam vaiko teisių pažeidimui, ši įstatymo nuostata tapo suinteresuotų grupių puolimo objektu.

Kviečiame savo parašu paraginti Vyriausybės ir Seimo narius išsaugoti žmogaus gyvybei draugišką Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakciją.

Peticija dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo

LR Vyriausybei
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai
LR Seimui

Mes, žemiau pasirašiusieji, reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusius žiniasklaidos ir tam tikrų organizacijų pareiškimus, norime išreikšti tvirtą pritarimą naujojoje Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcijoje išreikštai nuostatai, jog „kiekvienam vaikui – tiek iki gimimo, tiek ir po jo – turi būti garantuota galimybė būti sveikam ir normaliai vystytis fiziškai bei protiškai, o gimusiam vaikui – taip pat doroviškai ir dalyvauti visuomenės gyvenime“.

Manome, kad ši nuostata išreiškia integralų požiūrį į vaiko gerovę ir atspindi vieną iš esminių socialiai ir pilietiškai atsakingos visuomenės idealų. Turint omenyje tai, kad minėta nuostata įsigaliojo jau 1996 metais ir jos įgyvendinimas prisidėjo prie pažangos vaiko teisių srityje, nėra racionalaus pagrindo atnaujinant senąjį įstatymą ją išbraukti ar kvestionuoti jos vertingumą.

Be to, pažymime, kad nuostatoje išreiškiamas siekis rūpintis vaiku iki gimimo ir po jo suponuoja rūpinimąsi ne tik vaiko, bet ir nėščiųjų sveikata bei poreikiais, o tuo pačiu integralia šeimos – Konstitucijoje įtvirtinto visuomenės ir valstybės pagrindo – gerove.

Kadangi nuostatoje deklaruojamas rūpinimasis vaiko interesais yra fundamentalus žmogiškumo, socialinio atsakingumo ir valstybės teisinio brandumo požymis, jos reikšmės vertinimas neturėtų būti nepagrįstai ir tendencingai siejamas vien su atskiros religijos ar konkrečios Bažnyčios palaikymu. Prašome atkreipti dėmesį, kad ši nuostata yra remiama daugybės įvairių pažiūrų ir įsitikinimų piliečių bei skirtingų visuomeninių susivienijimų.

Visapusiškos vaiko apsaugos ir jo interesų garantavimas yra investicija į šeimos, visuomenės ir valstybės ateitį ir gerovę, todėl palaikome minėtą nuostatą ir raginame Vyriausybės ir Seimo narius nepasiduoti nepagrįstam spaudimui.

Peticiją galima pasirašyti ČIA.

Kviečiame paraginti ir savo artimuosius bei draugus parašu paremti šią peticiją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Simona

Dėkui visiems – būtina nepamesti esmės: ne mes esame gyvenimo ir mirties viešpačiai

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top