L. Graužinienė lipa ant A. Paulausko grėblio: inicijuoja E. Kūrio seniai siūlytą „referendumą dėl dvigubos pilietybės“

Turime rengtis referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, kito kelio nėra, antradienį sakė parlamento pirmininkė, Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė sveikinimo kalboje darbą pradėjusiai Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijai.

„Visos frakcijos sutinka, kad Seimo nariai turi išsamiai aptarti, išdiskutuoti šį klausimą bei ruoštis referendumui, kuriame užduos tautai klausimą dėl pilietybės. Apklausos rodo, kad daugiau kaip pusė Lietuvos žmonių pritaria, kad pilietybės klausimą reikia spręsti. Būtina labai atsakingai suformuluoti klausimą, parinkti tinkamą laiką. Manau, kad galime drąsiai klausti savo tautos, nes tai liečia beveik kiekvieną Lietuvos šeimą ar giminę“, – sakė Seimo pirmininkė.

Pasak L. Graužinienės, diskusija dėl dvigubos pilietybės yra politinė.

„Manau, mes jai pasiruošę. Kito kelio nėra. Pilietybės klausimai yra sprendžiami tik referendumu. Taip yra pasakyta Konstitucijoje, ir mes kito kelio neturime“, – pabrėžė parlamento vadovė.

Ji pabrėžė ir tai, kad labai svarbu teisingai suformuluoti klausimą referendumui.

„Referendumui turime pasirengti, išaiškinti žmonėms ir labai tinkamai suformuluoti klausimą. Nuo to, kaip paklausime, tokį atsakymą ir gausime. Pirmiausia, turime suformuluoti tikslą, ko mes siekiame, visi sutarti dėl to tikslo ir kryptingai, kalbėdami su žmonėmis, to tikslo siekti, – sakė L. Graužinienė.

Pilietybės klausimą svarstę PLB nariai būgštavo, kad referendumas gali ir neįvykti, ir dviguba pilietybė liktų neįteisinta. Todėl jie pateikė kitą pasiūlymą – keisti Pilietybės įstatymą, o Konstitucijos nekeisti.

JAV lietuvės Reginos Narušienės siūlymu, įstatyme galėtų būti numatyta, jog Konstitucijos leidžiami atskiri atvejai aprėptų ir asmenis, turėjusius Lietuvos pilietybę iki 1940 metų birželio 15 dienos, taip pat jų vaikus ir vaikaičius, nepaisant to, kada jie patys paliko Lietuvą ir įgijo kitos šalies pilietybę.
„Reikia tik politinės valios šį reikalą sutvarkyti“, – sakė ji.

Straipsnį apie Artūro Paulausko inicijuotą „referendumą dėl dvigubos pilietybės“ skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gudi giria

koks referendumas vrk nepraleis,daug klumpiu reiks sunesioti,o gal jau pradejo veigti konstitucija,tada metam visus vienu ipu,del Lito issaugojimo,del zemes,seimo paleidimas ir taip toliau.Dievas izgirdo Lituveles sauksma,konstitucija suveike nepraleiskit sanso,nu va,o sako,kad stebuklu nebuna pasirodo buna

nesąmonė

Visiškai niekam nereikalingas referendumas. Turi būti tik viena pilietybė. Arba tu esi lietuvis – Lietuvos pilietis, arba esi lietuvis, bet kitos šalies pilietis. Tautybės niekas neatims, nes gauni ją gimdamas. O piliečiu tampama. Be to, jei esi kelių šalių pilietis – tai kurią šalį eisi ginti, jei tarp tų šalių kiltų karas?

Nuomonė

Neleido referendumo dėl lito išsaugojimo, blokavo referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, tai nėra reikalo ir pinigų taškymo dėl dvigubos pilietybės.Pilietybės yra atsisakoma, prisiekiama kitai valstybei, kitoje valstybėje mokami mokesčiai, keliama kitos šalies ekonomika ir pan.tad kurių galų mums tokie piliečiai, kurie jokio indėlio neįneša dėl Lietuvos gerovės, bet norėtų rinkti MUMS VALDŽIĄ :)?
Pinigų švaistymas, jokių referendumų, beje kaip ten ponai neseniai sakė : lietuviai nepribrendę referendumams. Tai va, mes nepribrendę :)laukit kol pribręsim ponai amerikonai.

Anupras

Pilietybė dabar prekė.Jos nori litvakai,oligarchai ir tt.O kiek Lietuvoje yra piliečių parodė žemės referendumas.

Aura

Konservatoriai labai norėtų grįžti į valdžią, bet po naktinių reformų, po Lietuvos praskolinimo, saulutė sunkiai šviečia. Vienas iš kelių būtų užsienio lietuvių patraukimas savo pusėn. Tai jų elektoratas. Kito kelio sugrįžti į valdžią jiems nėra. Matysit kaip bus suinteresuoti prastumti dvigubą pilietybę, paminėsit mano žodį. O kad paskutiniu laiku konservatorių nuomonę išsako kitos partijos, tai ne naujiena.

dviguba pilietybe

rojus Zemes aferiugoms.

balvonam

pirmiau laukiam Referendumo del Lito issaugojimo.

Ne dvigubai pilietybei

Jau ir datą bando derinti…kartu su seimo rinkimais 2016m.O kodėl ne atskirai? pvz.vasarą ? kaip pvz.žemės referendumą ?

hmm..

o kiek ne lietuviu turejo Lietuvos pilietybe iki 1940 metu? Izraelyje gyvena apie 200 000 kilusiu is Lietuvos pilieciu. Panasiai tiek gyvena Pietu Afrikoje. O kiek JAV, Pietu Amerikoje ir kitur Europoje? Kazkaip keistai cia ta ponia Narusiene siulo.

beje,

kai lenkai eme dalinti zaliaja korta Lietuvos pilieciams su visokiom privilegijom, Lietuvos ukrainieciai, karaimai , baltarusai ir siaip lietuviai tuteisiai kaip mat virto „lenkais”. Labai painus dalykas ta dviguba pilietybe. Ar pareigos ir lojalumas Lietuvai cia irgi bus itraukti? Ar dviguba pilietybe gaves rusas kovos uz Lietuva?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top