„Labas rytas, Lietuva! Elektroninėje erdvėje – virtualus policijos patrulis!“ – pranešė mums šiandien (kovo 1-ąją – red. past.) LRT.
„Pamėginsime nuo „feisbuko“… Nežinome, ar galėsime ištrinti komentarus… Bet netinkamos kalbos prevencijos funkciją atliksime. Jei neapykantos kalbos ir smulkių nusižengimų bus požymių, asmenį įspėsime… Užkardysime pasekmes… Koncentruosimės ne tik į neapykantos kalbą ir dezinformaciją…“, – aiškino šįryt LRT laidoje Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis.
„Šiuo metu atrinkinėjamas tam tikras kiekis pareigūnų, kurie 24 valandas per parą stebės elektroninę erdvę, ir užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos – šalia pasimatys konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai ir juos reikia nutraukti“, – šį pirmadienį žurnalistams dėstė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Ir patikslino: ši priemonė „bus efektyvi“ ne tik prieš „neapykantos nusikaltimus“, bet ir „visais kitais klausimais“.
Kokie tie „visi kiti klausimai“, kurių imsis policija, komisaras neatskleidė. Nepasakė mums komisaras, ir kas suteikė policijai galias be teismo nuspręsti, kas yra „neteisėti veiksmai“ elektroninėje erdvėje? Nepaaiškino, kaip jo atrinkti pareigūnai, nustatys, kas yra „netinkama kalba“, „neapykantos kalba“, „dezinformacija“ ir „visi kiti klausimai“, dėl kurių bus imtasi „prevencijos priemonių“ prieš piliečius?
Tikėjausi, kad toks policijos mestas iššūkis laisvai visuomenei sulauks Seimo parlamentinių partijų lyderių, bent jau Teisės ir teisėtvarkos komiteto viešo atsako. Kad ir labai mandagaus klausimo vidaus reikalų ministrei: „Ir kas toje Lietuvoje, miela Ponia, dedasi?“
Deja, viešumoje pasigirdo tik Tėvynės sąjungos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio balsas, gana entuziastingai pritaręs aktyviam policijos dalyvavimui mūsų „viešosiose diskusijose“.
lrt.lt: „Landsbergis mano, kad diskusijas dėl Stambulo konvencijos turėtų stebėti ir teisėsauga“
Labas rytas, Lietuva!
Taip, patyčias, žmogaus orumo žeminimą reikia bendromis pilietinėmis pastangomis stabdyti.
Bet tikrai ne policinės valstybės priemonėmis, kuriomis žmogaus orumas dar bjauriau trypiamas.
LRT.LT nuotrauka.