Laisvės premijomis žadama apdovanoti Vytautą Landsbergį ir Valdą Adamkų

77 parlamentarams balsavus už, nė vienam nepasisakius prieš, tik 7 susilaikius, Seimas šiandien nutarė, kad Laisvės premiją galima skirti ir dviem žmonėms.

„Galimi atvejai, kai gindami žmogaus teises, plėtodami demokratiją ar skatindami tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, veikė ne vienas, o kartu keli asmenys, todėl įvertinti tokių asmenų ir organizacijų pasiekimus ir indėlį, galima tik bendrai, neišskiriant kiekvieno jų atskirai“, – projekto pateikimo metu sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad išimtiniais atvejais, atsižvelgdama į ypatingus asmens ar organizacijos pasiekimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, komisija gali pateikti Seimui siūlymą ir išvadą dėl pretendento antrai tais metais Laivės premijai gauti. Tokiam asmeniui taip pat būtų skiriama 5 tūkstančių eurų dydžio premija, kuri būtų mokama iš Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto.

Įstatyme įtvirtinta, kad premija Seimo nutarimu paskiriama iki gruodžio 23 dienos. Priimtomis pataisomis papildyta, kad šis terminas nebus taikomas, kai Laisvės premija skiriama antram asmeniui, tačiau šiuo atveju Seimas Laivės premiją nutarimu turi paskirti ne vėliau kaip iki sausio 13 dienos – Laisvės premijos įteikimo dienos.

LRT.lt portalas praneša, jog Seimo komisija šiemet siūlanti ja pagerbti Aukščiausiosios tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį ir kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų.

„Kadangi pernai Seimas neįvykdė savo prievolės – neįteikė niekam tos premijos, – tai šiemet jis turi galimybę įteikti dvi“, – mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tiesos.lt primena, jog gruodžio 1 dieną 52 Seimo nariai yra pasiūlę Laisvės premijų komisijai šių metų Laisvės premiją skirti disidentei Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojai ir Helsinkio grupės narei s. Nijolei Sadūnaitei.

Kol kas paviešintas tik Laisvės premijų komisijos sprendimas, o ne svarstymo medžiaga ar priimto sprendimo motyvacija.

Laisvės premijų komisijos sudėtis:

Juozas Baublys – Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Petras Gražulis – frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys
Eugenijus Jovaiša – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos frakcijos narys
Michal Mackevič – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos- krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys
Antanas Malinauskas – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys
Aušra Maldeikienė – Mišrios Seimo narių grupės narė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė
Gediminas Kirkilas – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys
Jonas Prapiestis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Rimvydas Raimondas Survila – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Rita Tamašunienė – Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narė
Mantas Zakarka – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top