„Laisvės sampratos šiuolaikinėje visuomenėje“ – pirmoji diskusija iš TAUTŲ KIEMO minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šį šventinį vakarą kviečiame pasižiūrėti pirmąją diskusiją, įvykusią šiandien, kovo 11-ąją, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, iš TAUTŲ KIEMO* – Lietuvos socialinių inovacijų klasterio kartu su VšĮ „Ramintoja“ įsteigtos intelektualių diskusijų erdvės.

Apie laisvės sampratas šiuolaikinėje visuomenėje diskutavo filosofė, publicistė dr. Nida Vasiliauskaitė, teisininkas, visuomenininkas dr. Vygantas Malinauskas, istorikas prof. dr. Egidijus Aleksandravičius, filosofas, apžvalgininkas Paulius Gritėnas, kunigas ir iniciatyvos „Tautų kiemas“ sumanytojas Algirdas Toliatas. Diskusiją moderavo Aurimas Perednis – politologas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas.

Kaip rodo pastarojo laikmečio diskusijos ir teisėkūros iniciatyvos, laisvės sąvoka yra ir plati, ir daugiaprasmė. „Kalbame apie politinę, juridinę, religinę laisvę, taip pat apie sąžinės, spaudos, žodžio laisvę. Šios sąvokos nurodo didelę laisvės aspektų įvairovę bei platų jos taikymą pačiose įvairiausiose žmogaus veiklos srityse, – rašoma įvadiniame žodyje, pristatančiame diskusiją „Laisvės sampratos šiuolaikinėje visuomenėje“. – Laisvė – pagrindinė žmogaus būties paradigma. Jos pagrindu skleidžiasi kūrybinė veikla, plėtojasi jo dvasinė egzistencija ir vertybių pasaulis. Atverdama neribotas saviraiškos perspektyvas, laisvė kartu yra ir atsakomybės prielaida. Atsakomybė užbaigia ir įprasmina laisvę.“

*Cortile dei Gentili (it.) – tai Popiežiškosios kultūros tarybos inicijuotas formatas, skatinantis dialogą ir bendrystę tarp tikinčiųjų ir netikinčiųjų.
TAUTŲ KIEMO erdvėje susitiks įvairių kultūrų, religijų, mokslo sričių ekspertai ir kalbėsis apie aktualius socialinius reiškinius ir tendencijas šiuolaikinio itin greitai, net radikaliai kintančio pasaulio ir visuomenės kontekste.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kas

gali klausyti beveik dvi valandas trunkančią pliurpalynę?

Al.

Nida čia pasirodė kaip nindzė padriką valstiečių rikiuotę. Tiesiog smagu matyti nors vieną žmogų, įvaldžiusį mąstymo meną. Malinauskas neblogas. Aleksandravičių galima pagirti bent už tai, kad sugebėjo įvertinti Nidos minties tikslumą. Gritėnas – tiesiog komjaunuolis, bandantis išlaikyti veidą. Toliatas – gerietis, bet minkštas ir sunkiai surezgantis mintį. Perednis kaip vedėjas pasirodė pakenčiamai. Jei bolševikams tektų dalyvauti tokiose laisvose diskusijose, galų gale atskleistų savo beviltiškumą. Todėl viską padarys, kad to nebūtų – savo priešininkus tiesiog pašalins iš ginčo ,,už neteisingą mąstymą”.

Raigerdas

Įdomu, kad A. Perednis įvardino teisingai, kas yra laisvė. Bet jis, matomai, nesupranta pats, ką jis pasakė teisingai. Kas vyksta su lietuviais šiandien? Dėl TAMSOS švietimo sistemoje jie yra visiškai dezinformuoti, todėl jie net nesuvokia, kad NĖRA ABSOLIUČIOS laisvės. Tai, jeigu jūs sutinkate su tuo, kad neegzistuoja ABSOLIUČIOS LAISVĖS, tai, kodėl jūs nedarote sekančio žingsnio? Vygantas Malinauskas nieko nepasakė. Kas jums neleidžia suprasti, kas yra laisvė? JŪSŲ PAČIŲ PRIETARAI, KLAIDINGI ĮSITIKINIMAI IR KITOKIE VIDINIAI PANČIAI, KURIUOS JŪS PASIRINKOTE PATYS. Jūs kalbate apie tai, apie ką jūs nesuprantate. TAI YRA LIETUVIŲ BĖDA – ŠNEKĖTI APIE TAI, APIE KĄ NIEKO NEIŠMANAU. Tuščia plepalynė yra mėgstamas žurnalistų žanras. A. Perednio laidos pasižymi dažnai tuščiomis kalbomis. Taigi, kas yra ta saldžioji ir labai norima,… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

Laisvė – tai gyvenimas pagal dešimt Dievo įsakymų.Kas prasilenkia su šiais įsakymais yra paklydimai ir paklydimuose gyventi yra nevalia,nedora,negarbinga.Kiekvienas svajoja būti gerbiamu žmogumi,bet reikia gyventi garbingą gyvenimą,NEMELUOTI.Žodį
paleisti į laisvę ir sakyti jį kitam ,kad tam būtų gera žinoti ir suprasti,kad laisvas žodis yra teisingas ir patikimas.

Nemiga

Dar vienas padūsavimas garo nuleidimui.
––––
Vienas musulmonas Jurgai Lago pasakė: “… jei būčiau baltasis naktimis neužmikčiau…”.
––––
Pažiūrėkite į dabartinius Egipto koptus, tikruosius egiptiečių palikuonis…
Tas pats laukia visų lietuvių, visos baltųjų rasės, visos Vakarų civilizacijos…
Ir toliau mėgaukitės epizodiniais garo nuleidimas.
.
Aš baltas, ir tuo didžiuojuosi.
.
….

Raigerdai,

ar būtina rašyti paklodes, ir dar didžiosiomis raidėmis, kai visiškai neturi ką pasakyti?

,,Alas"

pasijuto dievu ir svajoja sukurti tobulybių pasaulį, kur visi iš nematomų lapukų tobulai atkalbėtų tobulus tekstus pagal tobulai reglamentuotą mąstymo meną 🙂 .

Raigerdas>Anonimui

Šiandien peržiūrėjau interviu su moterimi, kuri slėpė partizanų vadą Vanagą ir supratau, kokios yra lietuvių tautos tragedijos šaknys. Šita tauta įsivaizduoja, kad nebaudžiant išdavikų, įvairių niekšų ar kitų kenkėjų, išliks pati tauta. Ne, tai neįmanoma. Jeigu jūs daržą neravėsite ir paliksite taip, kad ten šusnys tiesiog užgrobs visą daržo teritoriją, tai ar jūs gausite kokį nors derlių? Manau, kad labai apgailėtiną. Prieš tai kalbėjau su vienu jaunu lietuviu iš Airijos, kuris ten gimė. Tai jis man pradėjo aiškinti, kad lietuviai yra tamsi ir netolerantiška tauta, išaudžiusi beveik visus žydus savo teritorijoje. Ką gi, man teko jam pasakyti, kad esi tos šmeižikas ir melagis, nes net nežinai istorijos, kad žydus naikino fašistinė Vokietija. Bet pradžia buvo ne žyduose. Vokietija puolė Lietuvą… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Kadangi matau, kad nežiūrint į tai, kad parašiau keletą komentarų apie laisvę, bet vis vien tą laisvės sąvoka daugeliui yra nesuprantama. Iki to, kad pradėti kalbėti šia tema apie laisvę, būtina nubrėžti ribas tarp individo vidinės laisvės ir išorinės laisvės. Tai nesunku padaryti, nes objektyviai, manau, kiekvienas žino, kad alkoholikas yra vergas, narkomanas – taip pat, pedofilas – taip pat, zoofilas- taip pat ir t.t. Suteikite laisvę bežionei jūsų namuose ir ji ten iš tvarkingų namų padarys visišką chaosą. Suteikite narkomanui laisvę savo namuose ir jūs pamatysite, kas ten dėsis. Aš asmeniškai buvau liudininkas vieno klaikaus įvykio, kuris įvyko vienoje iš Vakarų valstybių sostinių. Šis miestas yra labai kultūringas. Ten yra tokia tvarka, kai šeimininkas neprižiūri savo pastatų, tai juos… Skaityti daugiau »

Štai

vìsos laisvės sampratos šiuolaikinėje visuomenėje:
Switzerland’s Agenda ID2020 –
Amen.

Raigerdas

Parašysiu dar, nes tema yra labai aktuali. Štai yra pas mus kabinami makaronai apie, neva, egistuojančią „Laisvąją rinką”. Tai yra teorija, bet lietuviams tai buvo pakišta, kaip praktikoje veikiantis dalykas. Politikai tuo patikėjo ir tiki iki pat šiandien. Yra tokia šalis, kur veikia ta „Laisvoji rinka” ir tai yra SOMALIS. Somalio piratai demonstruoja visam pasauliui savo laisvės suvokimą ir užgrobia prekybinius laivus iš įvairių šalių. Prisiminkime tą suvokimą apie privatų verslą nuo pačios Nepriklausomybės pradžios. Privačiam verslui buvo suteikta laisvė be dorovės. Koks rezultatas? Lietuvoje apie 60% žmonių atsidūrė ties skurdo riba. Apie milijoną tautiečių emigravo. O kas vyksta Seime? O ten yra laisvė nuo atsakomybės už savo darbo pasekmes. Todėl, nepriklausomai nuo to, kokia yra padėtis šalyje, seimūnai gviešis… Skaityti daugiau »

Raigerdai,

ar būtina trolinti lenininiais daugiatomiais? Jei esate DRĄSUS, MANDAGUS IR NE PSICHOPATAS,IR NET NE IŠDAVIKAS, kaip kad giriatės, tai steikite savo televiziją. Ten visi matys ne tik jūsų ,,nick’ą”, bet ir tobulą veidelį, ir visą didingą povyzą. Vieną žiūrovą tikrai turėsite visas 24 valandas per parą – save veidrodyje 🙂 . Tik gaila, kad para turi ne 25 valandas, ar ne? 🙂

Raigerdas>Anonimui

Kalba eina apie laisvę, bet Anoniminis kvailys daro atvirkščiai, kaip ir pridera sovietinių laikų tvarkos ištikimam tęsėjui. Ir aišku, Anoniminis kvailys žino geriau už mane, ką man daryti:”Raigerdai, 2021-03-12 22:49 ar būtina trolinti lenininiais daugiatomiais? Jei esate DRĄSUS, MANDAGUS IR NE PSICHOPATAS,IR NET NE IŠDAVIKAS, kaip kad giriatės, tai steikite savo televiziją”. Koks tavo reikalas, ką man daryti? Gal pirma pradėk nuo savęs ir užsirašyk savo nik’ą. Kodėl bijai? Kartoju dar kartą, kad aš tokiems Anonimams nesu parašęs nei vieno komentaro. Man keista, kodėl pats skaitai mano komentarus? Pamatei mano nick’ą „Raigerdas” ir praleisk. Ne, bet tu negali, nes tau, kaip tam Šarikovui, reikia reikalauti, kad visi mąstytų taip, kaip mąsto Šarikovas. Aš niekada nenusileidžiu Šarikovų reikalavimams. To nedariau sovietmečiu… Skaityti daugiau »

>> Raigerdui

,,Koks tavo reikalas, ką man daryti?” Būtent, Raigerdai. Koks tavo reikalas, rašyti man savo slapyvardį ar ne. Gal aš kaip tik nenoriu su tam tikro tipo žmonėmis bendrauti asmeniškai, ,,ad hominem”. Bet turiu teisę pastebėti, kai tu trolini. ,,Anonimams nesu parašęs nei vieno komentaro”. Va štai ir meluoji. Dar ir kaip rašai! Visada rašai. Net ir šiame puslapyje net keletą kartų. Jei būtų priimtas tas ,,neapykantos kalbos” įstatymas, tu pirmasis gautum krūvas baudų. Va tada ir pagalvočiau, ar neverta prisistatyti vardu ir pavarde, o ne ,,nicku'”. Nes niekas neturi teisės kitų žmonių vadinti bailiais, psichopatais, vargšais, neįgaliais, patologiniais, ligoniais, kvailiais, išdavikais, silpnapročiais, Šarikovais ir daugybe kitų ,,inteligentiškų” žodelių, kartais žmones net pavardėmis įvardinant, nors jie čia su tavimi nė nediskutuoja.… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top