Laisvieji menininkai apipylė VSD pareigūnus dovanomis (fotoreportažas)

Laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai, įdėmiai stebimi ir budriai saugomi Valstybės saugumo departamento pareigūnų kitoje VSD kamerų pusėje, pratęsė naujai besiformuojančią lietuvių liaudies tradiciją ir šį penktadienį, spalio 24-ąją, Konstitucijos dienos išvakarėse, jau trečią kartą paminėjo Konstitucijos dieną kartu su mūsų saugumą saugančiais draugais.

Susirinkę prie VSD rūmų slenksčio laisvieji menininkai pasveikino su švente visokeriopai nusipelniusius Lietuvos saugumiečius Romualdą Vaišnorą, Gediminą Griną bei kitus. Laisvi ir saugūs Lietuvos piliečiai dėkojo pareigūnams už tai, kad šie juos saugo dieną naktį nelengvomis propagandinio karo sąlygomis, kad neleidžia įsimesti visuomenės sąmonėn nepasitikėjimo valdžia ir jos institucijomis virusui.

Lėšų patogiai ir saugiai įsikurti pritrūkusiems pareigūnams Tėvynės laisvę branginantys piliečiai įteikė polifunkcinių dovanų: užtarnautam saugumiečių poilsiui bei atsipūtimui garantuoti – sudedamąją lovelę, pačių pareigūnų vadinamą „raskladuške“, su ekologiniu čiužiniu („matrasu“), čia pat iškimštu sausais klevo lapais, beigi granatų ir lemonų – pareigūnams padrąsinti ir jų saugumo lygiui būsimoje buveinėje Pilaitės prospekte pakelti. Prie polifunkcinių dovanų pridėtą kuklią Konstitucijos knygelę šįkart piliečiai dedikavo eiliniam VSD pareigūnui.

Rašytojas Liudvikas Jakimavičius ir vaizdžiai papasakojo apie dovanojamų daiktų prigimtį bei paskirtį, ir pademonstravo, kaip šiais daiktais patogiai naudotis. Pasak gerbiamo rašytojo, sudedama metalinė lovelė puikiai tinka ir darbščioms žurnalistėms, naktimis ruošiančioms publikacijas iš patikimų VSD šaltinių, priimti, ir priešą sekant pasaloje prigulti, ir prigulus Konstituciją paskaitinėti, ir menkesnio sudėjimo tardomajai pririšti. Klevo lapais iškimštu čiužiniu galima tiek pasikloti, tiek užsikloti. Po juo, priešui užpuolus, galima saugiai suslėpti visas granatas ir lemonus, o ir pačiam, jei baisu, po lapais palįsti.

„Taigi, dovana visokeriopai gera“, – apibendrino rašytojas įdėmiai jo klausantiems akcijos dalyviams bei VSD darbuotojams, akciją stebėjusiems pastato viduje savo monitoriuose.

Saugumo departamento atstovas spaudai Vytautas Makauskas dovanas maloniai priėmė. Šįkart iš VSD dovanų gavo ir laisvieji menininkai – budrių ir darbščių saugumiečių parengtą brošiūrą, mokančią dar laisvus piliečius suprasti, „Kas, kaip ir kodėl šnipinėja Lietuvoje“.

Nuotraukos – Aurelijos Babenskienės, Leono Merkevičiaus ir Laisvūno Šopausko.

* * *

Tiesos.lt siūlo prisiminti ir praėjusių metų Konstitucijos dienos minėjimus prie VSD:

VSD ir Konstitucija, arba Išlaisvinkime karpį!

Liudvikas Jakimavičius: VSD. Karpio nuotykiai

Konstitucijos diena – prieš VSD kameras

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
77 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Irena

Šaunuoliai. Kritau iš juoko. Gero meno akcija. Parodėte žmonėms, kad Grybauskaitės šunelių Vaišnoro ir Grinos gėda bijoti.

Praeivė

Pagarba rašytojui Jakimavičiui ir kitiems menininkams. VSD gaujai negalima atleisti už Deimantės Kedytės, Eglės Kusaitės, kitų vaikų suluošintus gyvenimus.

Hmm

Ačiū. Tikrai verta ir teisinga valdžios išniekintą konstituciją minėti taip.

Laisviems menininkams:

Dėkui!

nujoo

Vargsai zmogeliai atskirom grupelem kazka daro ,bet niekas nekreipia ijuos demesio …kiti kuriems i viska dzin pasirieja komentaruose ir tiek jiems tereikia..nu zodziu vargo vakariene…visi suskaldyti ,visi atskirai.

Jomajo to nujoo

Jie bent daro. Susirenka ir parodo, kad nebijo. O tamsta depresuoji, inkšti, zyzi ir kitiems depresiją varai. Tikra vargo vakarienė. Apgailėtinas elgesys.

Tūkstantis

Reikia kviesti žmones prisijungti nes tik bendraminčių kuopelė atskirai atrodo kaip pramoga.10 ir 1000 (tūkstantis) protestuojančių prie vsd vartų yra didelis skirtumas Lietuvoje.

Tomas

Džiaugiuosi, kad yra laisvų menininkų. Ironija – geriausias ginklas prieš absurdą.
O ką pasakyti tokiems „nujoo”? Vargšai žmogeliai. Jiems neduota suprasti ironijos.

Skaitytoja Tūkstančiui

Ar pats šiandien buvai prie VSD? Kvietimas gi seniai kabėjo. Jei nebuvai, apie kokius tūkstančius kalbi?

Na ir ką?

Ką pasiekėt, valstybės griovėjai – ruskių tituškos? Kokie rezultatai? Kokie laimėjimai?

Jonukas

Iš nuotraukų sunku spręst – ar 7 ar 8 kontros buvo susirinkę?

Raigerdas

Na, tiesiog puiki akcija aptemusioje Lietuvos padangėje. Tai, dabar belieka tik atsiliepimų sulaukti iš G. Grinos, kaip jam patiko dovanos. Įdomu, o matrasas jam yra objektas ar asmenybė?
Baltai pavydžiu šios akcijos dalyviams. Tikri šaunuoliai!!! Ir dėkui už taiklumą ir originalumą. O kaip jie tą Konstituciją skaitys? Ar jie tikrins vienas kitą su Melo detektoriumi, kas perskaitė, o kas ne?
Fantastiškai gera akcija. Įdomu, jie įtrauks tą akciją į savo VSD istoriją ar aplenks ją, apsimedami,lyg nieko nebuvo?

Jonuikas Raigerdui

Nesvajokit, nesulauksit jokių atsiliepimų, nes esat ne kokie tai tautos atstovai, o saujelė kvanktelėjusių dundukų, į kuriuos niekas nekreipia jokio dėmesio. Na nebent Rusijos ambasadoj operatyvininkai džiaugiasi kad yra Lietuvoj kovotojų prieš Lietuvos valstybę. Bet kartu ir nusiminę jie yra kad tiek mažai jūsų, tituškų, tėra.

timas

ar per zinias isamiai parodys

Petriukas Jonukui

Galima nusišnekėti, bet saiką reikia jausti. Jei Vaišnoras, Grina, Petkus, Meželis yra „Lietuvos valstybė”, gal tada ir Sniečkus su Markuliu ir Dušanskiu tokie buvo? Nejuokinkit.

Raigerdas Jonuikui

Žinai, turi didelę bėdą. Savo komentaru bandai pralenkti putingalvius propagandistus. Bet darai tai tikrai nevykusiai. Nes jie nors tiki tuo, ką rašo, o tu rašai ir pats netiki tuo, kad tu tai rašai. Putingalviai tikrai iki tokios nesąmonės nenusiristų, kaip patsai, kuris VSD tapatina su Lietuvos valstybe. Gal kartais gramelį per dažnai padarai, kad tokias nesąmones šneki, lyg būtum apsvaigęs? Akcija puiki, nes ji dar kartą parodė, net pagal tavo komentarą, kieno interesus atstovauja VSD, o būtent putingalvių, kuriuos reikia matyt vadinti vsdzingalviais, kurie trokšta veikti būtent pagal KGB metodus Lietuvoje. Būtent jums ir buvo skirta ta akcija, bet jūs, kaip ta rusiška „Bydlo” Rytų Ukrainoje, esate pasiruošę apkaltinti akcijos dalyvius Tėvynės išdavikais. Būtent putingalviai Rusijoje tą ir daro, pavyzdžiui,… Skaityti daugiau »

Liepa

…Oho, kokios karališkos dovanos !Gal reikėjo kažkaip kukliau, simboliškai?// Nes jau atsirado nepatenkintų : štai pilietis Jonuikas, kuris čia prisistatė kaip didis Nekvanktelėjęs, Nedundukas, Netituškinas ir Nekontra, pavydi, jog jam net barankos skylės nieks neįteikė…

Raigerdas Liepai

Man atrodo, kad jam seilės pradėjo tįsti pamačius „lemonus”. Įdomu, ar Jonuikas jau perskaitė Konstituciją ar dar tik ruošiasi skaityti? O atsiliepimas ir padėka už dovanas iš pono G.Grinos vis vien turėtų atkeliauti. Nejaugi apsimes, kad nieko nebuvo? Jonuikas nori mus įtikinti, kad apsimes, nes, matai, susirinko kvanktelėje tituškos iš Ukrainos, tai ko ten G. Grinai reikia apie tai kalbėti? Bet įdomiau būtų, jeigu vsd-ėšnikai pradėtų tvirtinti, kad šita akciją surengė Putinas, ir netgi „lemonus” jis nupirko pats, o gerbiamam Liudvikui Jakimavičiui ir kitiems dalyviams beliko tik lapais prikimšti matrasą. Jonuik, o kaip tu galvoji, gal ten ne „lemonai”, o granatos?

Amelija

Šiaip tai apgailėtinas vaizdelis – susirinko keli diedukai ir linksminas, gulinėja ant čiužinio… Būtumės jūs sovietmečiu tokią akciją prie KGB padarę, iškart būtų į psichiatrinę išgabenę. Na, bet laisvoj Lietuvoj galima visaip išsidirbinėti. Dariau Dariau, su kokia kompanija Tu nuėjai? Protingiausias mūsų dėstytojas…

Grazi mintis.

grazus, inteligentiski zmones. Tik gaila, kad nedaug susirinko.

negalima tyčiotis iš PA

PA – protiškai atsilikę

Raigerdas Amelijai

Ilgiesi KGB laikų? Tai, gal tau į Krymą pats laikas važiuoti, nes ten jie ypač pasiilgo KGB laikų ir dabar bando visa tai restauruoti. Nuvažiuokite ten ir širdis atsigaus, o paskiau sugrįžusi mums papasakokite, kaip šauniai ten „nepaklusnius” menininkus išveža į psichiatrinę.
Tarp kitko, Amelija, menininkas visada buvo, yra ir bus tūkstančius metų aukščiau už bet kokį jūsų Jonuiką iš VSD ar šalia VSD, arba prie VSD. Toks jau yra šios gamtos parėdymas, ir menininko išmonei jūs nieko negalite priešpastatyti. Todėl bandote jį sumenkinti arba nužeminti. Nei vienas gyvis nesugeba nupiešti tai, ką jis mato. O menininkas gali. Ir kiekviena civilizuota visuomenė nusilenkia menininkui, o menininkas jai. VSD, matyt, nepriklauso tai civilizuotai žmonių visuomenei.

Mezgasi

šilti tarpusavio ryšiai ir nemari draugystė?

Svarbu ne ūgis,

bet smūgis.Inteligentiškas ir dvasiškai tvirtas.

Menotyrininkas

Genialus Fluxsas. Jurgis Mačiūnas užpavydėtų šitos akcijos sumanytojams. Fantastiškai sugalvota akcija. Kandu, šmaikštu, estetiška, drąsu ir iki ašarų absurdiška.Kiek teko domėtis dabartiniais meniniais hepeningais pasaulyje, ši akcija toli neša Londono ir Niujorko menininkų panašias akcijas. Pasirodo Lietuva gali pasigirti ne tik Rūta Meilutyte. Tiesiog neįtikėtina, kaip užguitos sąmonės visuomenėje iš tamsos prasimuša tokie genialūs dalykai.

Liepa-Raigerdui

Labą vakarą, mielas Raigerdai. Taip, tikrai būtų negražu, jei nepadėkotų menininkams už tokį dosnų žestą.// Juk mes net kalėdinio atviro nenusiunčiam, o čia taip maloniai viską svarbiems pareigūnams suorganizavo..// Beje, ką tik parodėt dėmesį kontorinei darbuotojai: po pseudonimu „amelija” intensyviai lojama tautininkų portale Alkas.// Matyt, nuobodžiauja, tai pas mus užsuko.”Pagerbė”, taip sakant…

Juozapas

Kolega Menotirininkas žodis žodin parašė tai ką tik ką ruošiausi parašyti.
Tačiau tikrai nepavydžiu Kolegai nei telepatinių gebėjimų, nei puikiai parašyto komentaro teksto.
Tiesiog sveikinu mielą Liudviką ir tuos kitus nuostabius žmones surengusius tikrai superinę akciją.
Sveikinu ir gerb. Menotirininką – Tamstos komentarai visuomet bus mielai laukiami.
Sėkmės!

Liepa

Beje, su kompiuteriu prasideda panašūs „cirkai” kaip kad ekspertuos būdavo…Tai nesispausdina, tai neatsidaro puslapis, tai netikėtai pradingsta.. 🙂

Taigi

Tai buvo kyšis pareigūnams?

Juozapas

Labas vakaras, Liepa, Sveikas Raigerdai.
Labai mane nudžiugino smarkiai išaugusios lojikų gretos atsiųstos čionai pastiprinimui.
Ne, pats jų lojimas man nėra malonus.
Džiugina …pripažinimas.
Reiškia Tiesos LT kažkam kelia diskomfortą.
O nerimą tiems „kažkam” dar kelia ir tai, kad portalo lankomumas sparčiai auga.
Na, ką bičiuliai -tikriausiai kontorinių šiuo reikalu nepaguosim.
Auga ir augs.
Čia dar tik „žiedeliai”.
Pažiūrėsim kokios rūgščios bus kontorinės mordos kuomet ateis derliaus metas.
O mes, mūsų „Spiečius” -mes pasirūpinsime, kad kuo daugiau žiedų užmegztų vaisius.
Kai bitės dirba, tiems kurie atšleivoja iš taigos irštvų mūsų medaus vogti, geriau artyn prie šio avilio nelįsti -galime kailius kiaurai sukapoti.
Taigi, skaudės! : )

Menotyrininkas Juozapui

Aš į šį tinklalapį pirmą sykį užklydau. Prisipažinsiu, esu toli nuo politikos. Vienas geras pažįstamas man „papasavo” linką, kad tokia akcija vyko. Ir kai pamačiau reportažą (norėčiau sulaukti ir filmuotos medžiagos), tiesiog apakau. Aukščiausias lygis. Ir pasakysiu jums, kad tai jau visai ne politinio diskurso faktas. Čia pirštu bedama į akį ne tiek VSD „biezdariams”, o mulkių visuomenei, kuriai iki tokių subtilių dalykų toli kaip iki mėnulio. Ir sakyčiau labai gerai, kad į akciją neprisirinko liumpeno žioplių. Tokie paprastai ir puikiausius meninius sumanymus sumauna, nes yra primityvai. Šio žanro akcijos yra geriausias vaistas visuomenei gydyti nuo baimių ir fobijų bei pamatyti savo merkantilišką menkumą. Diagnozė.

Liepa

Labas labas, Juozapai.// Aš mielai išsiversčiau ir be to”pripažinimo”. Man maloniau su Jumis ir kitais šauniais žmonėmis pabendrauti, padiskutuoti.// Na, bet jau „medumi” tikrai nesidalinsiu: nors ne suvalkietė, bet esu skūpi šiuo atžvilgiu.. Nebent kokią špygą „už ačiū” retkarčiais išspausiu.;)

Nevykėliams Lietuvos priešams

na ir kas iš tos jūsų 8-ių kvailių „demonstracijos”? Kokie rezultatai? Išgąsdinot Griną ir jūsų ligotų fantazijų sukurtą „pedofilinį personažą” „Aidį Meželį” (kurio niekas niekada niekur nėra gyvenime matęs)? Vargšai jūs, vargšai, nevykėliai šizoidai.

Ieva Taigiui

Slėpkis kartu su Vaišnoru po klevo lapais. Stipriai šauni pro šalį. Jakimavičiaus fluxas daug aukštesnio lygmens.

Kai pajudės pedofilijos

bylos ir daugelis galimai neteks postų,tada sužinosim ir apie Pociūno nedalią.

Oho

Vienoj nuotraukoj net 9 laisvieji liūzeriai matosi. Jėga! 🙂

Liudvikas Taigiui ir kitiems inkščiantiems

Tai tau, „Taigi” ir tavo draugeliams, iki paryčių ten prakaitą liejantiems tą „raskladuškę” dovanoju. Parašyk, parašyk, o kai pervargsi – prigulk. Pailsėjęs mažumėlę, užleisk minkštą migį ant klevų „matraco” pamainą atidirbusiam kolegai, o pats vėl kibk į darbą. Beja, granatas ir lemonkes nebūtina naudoti kaip ginklą. Jose yra daug vitamino C ir geležies. Atsigaivinkit, atgaukit jėgas, nes atrodot gerokai pavargę ir kūrybiškai išsisėmę.

Taigi

„Raskladuškę” politrukas atims, neleidžia miegot darbe. O vitaminas C ir geležis tiks, subproduktai ir kaulai jau atsibodo. Jei dar kokį bambalį pametėtumet…

Juozapas--- Menotirininkui

Dėkoju, kad atrašėte. Malonu. Be abejo, mielai Tamstai pritariu. Na, nebent tik dėl vieno – kad esate „toli nuo politikos”. Rašote ir akiai ir dūšiai labai sklandžiai. Gi dar ir teisingai. Tad, labai kviesčiau neatsiriboti nuo tos nelemtos politikos. Niekur nuo Tamstos nedings. Ji kas dieną lenda Jums į užantį, krausto Tamstos kišenes ir prispjaudo Tamstai į lėkštę. Turėdamas rašymo dovaną, galėtumėte nemažai nuveikti, kad ta politika taptų mažiau chamiška. Aš neturiu tokių gabumų kaip Jūs, bet va, kasdien paskiriu dalį savo laisvalaikio. Manote dirbu Sizifo darbą? Prisipažinsiu, būdavo kažkada dienų, kai pats pagalvodavu. Tačiau, pažvelgęs atgal matau išartą vagą ir dygstančius želmenis. Nesėjęs nepjausi. Tačiau pjaus kiti. Kita. Giltinė. Atsiribojimas yra patogus, bet visada brangiai kainuoja. Nes nemokamo komforto… Skaityti daugiau »

pagarba dalyviams

su jumoru esme pasakyta! super

Juozapas---Liudvikui

Sveiks Bičiuli. A Č I Ū ! Nerealiai gera akcija. Ech, jeigu būčiau turėjęs galimybę sudalyvauti… Kaip sakė vienas klasikas – „Nieko nepadarysi*” Kita vertus – ne kiekyje, o kokybėje vertė. Labai aukštos prabos renginys. 999. ; 999 vs 666. Gaila neteko iš arti pamatyti tų bė-ez-dė-tojų „šestiorkų” skystų šypsenėlių. Beje, trys „šestiorkos” ir jau šėtono logotipas. Taip išeina, kad šėtono jėga, velnio kūno sandara yra sudaryta iš „šestiorkų”. Menkystos yra pragaro kertiniai akmenys. Įdomu, ar „taigisas” irgi šešiukė? Gal. Jeigu kadrinis. Jeigu tik samdomas, tuomet aukščiau dviakės netrauks. Aš misliju, kad ans pamatinis, „Taigi”- yr ne akmeninis. Vaidina labai „kietą” tik. Aha, kietas. Tundroje suledėjęs meškašūdžio gabalas. Ne kokie bokštai bus iš tokių „plytų”. Šūdini Melo imperijos mūrai ir… Skaityti daugiau »

Liudvikas Taigiui

Regis jums gana aiškiai išaiškinau, kodėl dovanoju ne lovą, o „raskladuškę”. Daugiafunkcinėje šio nuostabaus daikto prigimtyje yra tokia puiki savybė, kad ji mikliai susilanksto. Kompaktiškai sulankstytą slėpkite už užuolaidos. Tai sekundžių reikalas, ir netyčia užklydęs į jūsų kabinetą Vaišnoras net neįtars, kad miegojote darbo vietoje. Beja, prie „raskladuškės” pridėjau ir instrukciją, kaip ją lankstyti. Pagal instrukciją ir lankstykit, neužsiimkit saviveikla, kuri jūsų braižui būdinga. jei išradinėsite dviratį, tik sugadinsite gerą daiktą.
Bambalio iš manęs dovanų nelaukit. Privalot išlikti budrus, neapsvaigęs, o apsinešęs galite ir dovanotą inventorių sugadinti.
Gal nutaikęs laisvą minutėlę jau pavartėte ir dovanų gautą Konstituciją? Įdomu būtų iš jūsų išgirsti, kaip jums ji atrodo? Ar įkandamai parašyta? Gal jau atradote ir kokių nors prieštaravimų?

Liepa

…Juozapai, jei dar keletą žodžių apie pušeles būtumėt brūkštelėjęs, tai tas Jūsų laiškutis Menotyrininkui pataptų šių dienų realijų poema, o Jus kaip autorių, drąsiai galėtume prilyginti kad ir ..Antanui Baranauskui, kuris savo rankraščius sau prie krūtinės nešiojo, saugojo, vylėsi, kad jo kūryba suteiks aplinkiniams grožio, vilties ir tikėjimo. 🙂

Taigi

Juokdariai, patys su savimi diskutuoja. Mano komentaras tik vienas, parašytas „21:26”

Juozapas

Liepai- apie pušeles deje, po klasiko neturėjau ką pridurti. Tik trys apykreivės liko ant lauko pliko. Ir Tėtės Grybas. Musmerė raudona. Tarp tų trijų pušelių, tundroje – „taigis” pasiklydęs stūgauja, taigą imituoti bando. Leu-leu-dies balso simuliakras vulgaris vulgaris, paprastasis. Paprastutis propagandos prostitutas. Jis piktas. Nes tikėjosi iš Liudviko gauti tam reikalui gersnį baldą -bent kušetę. Dabar susinervinęs skalina, kad instrukciją negerą davė jam Liudvikas. „Taigisas” skaito ir keikiasi. Riebiai. ……………. Liudvikui – Meldžiamasis, Tamstos įkarštį ir apmaudą dėl „taigiso” bandymo iš „raskladuškės” išlankstyti dviratį aš suprantu. Bet, Tu …pats kaltas. Davei jam dvi kygeles: Konstituciją ir „Rukovodstvo po pravilnomu polzovaniju raskladnymi kravatjami. Instrukcija”. Bet Tu gi NEPASAKLEI kuri knygelė skirta kam. Galvą dedu – dabar taigiras varto Konstituciją ir krapštydamas… Skaityti daugiau »

Taigi

Kai menininkas negabus, jis pradeda kurti visokius fluxus ir kitus šudus. Toliau ar tie šudai visuomenėje bus menu laikomi, tai priklauso nuo viešųjų ryšių, reklamos. Su gera reklama neišlavinto, menko skonio vartotojui galima bet kokį šudą iškišti, kaip aukščiausio lygio meną.

Skaistė Kurvytė

Ačiū visiems menininkams-aktyvistams. Matau kad organizuojate revoliuciją. Aš nekantriai tos sekso revoliucijos laukiu!

Taigi

Kodėl žmonėms – tiek Lietuvos gyventojams, tiek užsieniečiams – patinka Žaliojo tilto skulptūros. Nes tai yra tikras menas, o ne koks surūdijęs vamzdis.

Labai akivaizdžiai

Menininkų iš Ekspertai.eu braižas matosi, stilius visai tas pats. Ir tos pačios Kremliaus agentų ausys kyšo.

Skaistei K.

Ne tuo adresu, mergele, kreipiesi. Čia ne pageidavimų koncertas ir ne Valinsko chebra.

77
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top