Laisvieji menininkai apipylė VSD pareigūnus dovanomis (fotoreportažas)

Laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai, įdėmiai stebimi ir budriai saugomi Valstybės saugumo departamento pareigūnų kitoje VSD kamerų pusėje, pratęsė naujai besiformuojančią lietuvių liaudies tradiciją ir šį penktadienį, spalio 24-ąją, Konstitucijos dienos išvakarėse, jau trečią kartą paminėjo Konstitucijos dieną kartu su mūsų saugumą saugančiais draugais.

Susirinkę prie VSD rūmų slenksčio laisvieji menininkai pasveikino su švente visokeriopai nusipelniusius Lietuvos saugumiečius Romualdą Vaišnorą, Gediminą Griną bei kitus. Laisvi ir saugūs Lietuvos piliečiai dėkojo pareigūnams už tai, kad šie juos saugo dieną naktį nelengvomis propagandinio karo sąlygomis, kad neleidžia įsimesti visuomenės sąmonėn nepasitikėjimo valdžia ir jos institucijomis virusui.

Lėšų patogiai ir saugiai įsikurti pritrūkusiems pareigūnams Tėvynės laisvę branginantys piliečiai įteikė polifunkcinių dovanų: užtarnautam saugumiečių poilsiui bei atsipūtimui garantuoti – sudedamąją lovelę, pačių pareigūnų vadinamą „raskladuške“, su ekologiniu čiužiniu („matrasu“), čia pat iškimštu sausais klevo lapais, beigi granatų ir lemonų – pareigūnams padrąsinti ir jų saugumo lygiui būsimoje buveinėje Pilaitės prospekte pakelti. Prie polifunkcinių dovanų pridėtą kuklią Konstitucijos knygelę šįkart piliečiai dedikavo eiliniam VSD pareigūnui.

Rašytojas Liudvikas Jakimavičius ir vaizdžiai papasakojo apie dovanojamų daiktų prigimtį bei paskirtį, ir pademonstravo, kaip šiais daiktais patogiai naudotis. Pasak gerbiamo rašytojo, sudedama metalinė lovelė puikiai tinka ir darbščioms žurnalistėms, naktimis ruošiančioms publikacijas iš patikimų VSD šaltinių, priimti, ir priešą sekant pasaloje prigulti, ir prigulus Konstituciją paskaitinėti, ir menkesnio sudėjimo tardomajai pririšti. Klevo lapais iškimštu čiužiniu galima tiek pasikloti, tiek užsikloti. Po juo, priešui užpuolus, galima saugiai suslėpti visas granatas ir lemonus, o ir pačiam, jei baisu, po lapais palįsti.

„Taigi, dovana visokeriopai gera“, – apibendrino rašytojas įdėmiai jo klausantiems akcijos dalyviams bei VSD darbuotojams, akciją stebėjusiems pastato viduje savo monitoriuose.

Saugumo departamento atstovas spaudai Vytautas Makauskas dovanas maloniai priėmė. Šįkart iš VSD dovanų gavo ir laisvieji menininkai – budrių ir darbščių saugumiečių parengtą brošiūrą, mokančią dar laisvus piliečius suprasti, „Kas, kaip ir kodėl šnipinėja Lietuvoje“.

Nuotraukos – Aurelijos Babenskienės, Leono Merkevičiaus ir Laisvūno Šopausko.

* * *

Tiesos.lt siūlo prisiminti ir praėjusių metų Konstitucijos dienos minėjimus prie VSD:

VSD ir Konstitucija, arba Išlaisvinkime karpį!

Liudvikas Jakimavičius: VSD. Karpio nuotykiai

Konstitucijos diena – prieš VSD kameras

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
77 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
77
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top