Laisvieji menininkai: „Išjunk siauroviziją“

Ilgai, kantriai ir atlaidžiai stebėję vadinamojo visuomeninio transliuotojo LRT kasdienį darbą, laisvieji menininkai pagaliau pritrūko kantrybės.

Šiandien, ketvirtadienį, vasario 12-ąją, 19 valandą 15 minučių ant LRT laiptų, S. Konarskio g. 49, laisvieji menininkai rengia išskirtinę laidą „Mūsų laisvės metai 2015“.

Išskirtinės laidos tema – „Ar Lietuvos dalia – tik siaurovizija?“.

Laidos pabaigoje – pilietinio meno akcija „Išjunk siauroviziją“.

Daugiau apie „visuomeninį transliuotoją“ skaitykite šiose Tiesos.lt publikacijose:

Visuotinę ir lygią rinkimų teisę Lietuvos Sąrašas gina teisme: Teismo posėdis vasario 11-ąją

LRT debatų laidoje E. Jakilaitis įžūliai melavo, o D. Grybauskaitė tam pritarė

N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

Dėl akiplėšiško E.Jakilaičio melo LRT neatsiprašė visuomenės

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
87 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jurgis

pagarba laisviesiems menininkams už nuoseklumą – aš jau seniai išjungiau.

Kuo siriasi

Rusijos ir Lietuvos tv?

komunistų tiesa

kolaborantinis komunistų mėšlas laisvai liejasi ant Lietuvos.
komunistų šuniukai – konservatoriai ir liberalai – tam pritaria.

Jau

teliką metai kaip išmečiau.

ruta

Saunuoliai , palaikome .

Diedukas

Jau keletas metų, kai televizorius atlieka tik monitoriaus funkciją. Homo sapiens ieškodamas informacijos naudojasi internetu…

Nendrė

Šaunuoliai. Skelbkim šią žinią visiems.

Beta > Kuo siriasi

Rusijos tv akis žiūrovams dumia Vladimiras Solovjovas, Lietuvos Rita Miliūtė. 🙂 🙂 🙂

Anikė

Atėjo nedalia į Lietuvos radiją ir televiziją,nes atsirado LRT. Tas trumpinys kaip KGB,LKP pakeitė,sumenkino patį pavadinimą,o naudojasi kanalu tūkstančiai.
Trumpinys- dažnai tai panieka,nepagarba,nepagrįstumas kitam,jo nuomonei.Ko čia norėti,tai tik LRT.
Taip ir sulaukėme tokios vienpusės LRT veiklos,o žmonių neigiamo vertinimo,nes užkodavome tą daug kam vienintelį matomą kanalą ne žiniasklaidai,bet vienos jėgos purviasklaidai.Ne diskutuoja laidose žmonės,bet tuščiai mala,pliurpia, reklamuojasi.Žiūriu tik kultūrines laidas,koncertus.Panašu,tampame europine Korėja,pradžiai draudimus jau turime – neįtinka valdžiai,uždrausti,išvyti
nerodyti.

Kodėl tik siaurovizija?

Neatmesčiau tokių TV kaip Info, LNK, parsidavėlės BTV. kurios „dirba” po 20 ir daugiau valandų reklamai, anonsams ir kitoms nesamonėms. Išmesk iš tų 20 valandų reklamą, anonsus ir liks šiek tiek naudingo darbo. Nekenčiu ne tik siaurovizijos bet ir šių minėtų TV. Susikuria sau TV-istinės „žvaigždės” vaikiškus žaidimus ir rodo per visas TV. Dar gerai, kad nežaidžia Fantų dalinimo žaidimo. Mėšlas ir daugiau nieko.

> Kuo siriasi Rusijos ir Lietuvos tv?

Armenu radijas apgailestaudamas pranesa, kad skirtumo nustatyti kol kas nepavyko. Naudodamasis proga armenu radijo kolektyvas linki specialiajam korespondentui Gogi, kuriam auksciau paminetos uzduoties vykdymo metu staiga eme reikstis keisti simptomai(spjaudymasis, urzgimas,kandziojimasis, spardymasis galu gale eme dribti putos is burnos ko pasekoje buvo hospitalizuotas),kuo greiciau pasveikti ir sugrizti i ju gretas.

> Beta

o kuo skiriasi Solovjovas nuo Miliutes?

Julius

Anais, tarybiniais laikais,klausydamiesi kokio nors „Amerikos balso” ar „Laisvosios Europos radijo” iš Prahos, gaudėm kiekvieną tiesos žodį apie tai, kas dedasi mūsų pačių panosėje. TV ir spauda (o interneto juk nebuvo) tik ir liaupsino „žengiančią į komunizmą tarybinę liaudį”, „džiaugėsi” vykdomais ir viršijamais penkmečių planais ir pan.
Kur nuėjom per 25 metus. Niekur. Vėl ieškom alternatyvos viešai skelbiamam „purvasklaidos melui” internetuose, kai kuriuose laikraščiuose…Lietuvos Televizija – tik tam, kad, kaip ir anais laikais apie valdžią kūrėm anekdotus,vis labiau įsitikintume skleidžiama demagogija, pagalvotume ir darytume kitaip….

HA HA

ar „laisvieji” kviečia įsijungti „putinviziją”?
bolševizmo gaivintojas Vladimir Troščenko Pakso laikraštyje irgi panašiai agituoja.

Raigerdas

Ale, kokie jūs įdomūs, ponios ir ponai komentatoriai. Kur jūsų atmintis? Lietuvos televizija Sovietmečiu buvo ideologinė tribūna, iš kurios liaudžiai buvo kabinami makaronai apie šviesų materialistinio komunizmo rytojų. Kad kiekvienas TV darbuotojas dirbtų atidžiai makaronų kabinimo procese ir nesugadintų suplanuoto makaronų pakabinimo kiekio, t.y. nepamažintų jo arba per daug nepadidintų, nes tada žmonės gali suprasti, kad tai makaronų kabinimas, tai tam reikalui buvo įdarbinti į TV daugybė KGB darbuotojų. Todėl Petras rašė ant Onutės, o Onutė ant Petro, o juos abu dar kontroliuodavo koks nors Pilypas. Tai jūs norėjote, kad šitame TV įvyktų stebuklas? Ir šitas stebuklas turėjo įvykti tik todėl, kad KGB-istų kontrolė buvo pakeista į VSD-istų? Nejaugi jūs pamiršote, kad TV buvo užgrobta specnazo būrių? Tai apie kokį… Skaityti daugiau »

hmm..

jau buvau kone pasirinkęs balsuot už „sąrašą”… ačiū, kad įspėjote.
o Puteikis turėtų paaiškint ko ten važinėjo į tą Kėdainių sinagogą. Tikrai nepatikėsiu, kad kovo 11 švęsti važiavo.

hmm.. Raigerdui

LTV buvo pakeista ių pagrindų.
Siaurusevičius atėjo iš ‘Laisvės radijo”, jei ką.

Tadas

O kaip ją išjungt,jei siaurukas skydinėj,visus kirtiklius laiko.

insijungsime

Kėdainių kniaziaus TV „Rinkos aikštę”.
Ir balsuosim už teisėją Venskienę teisiusio Fiodorovo sūnaus žmoną I. Fiodorovą, kuri paskirta valdyti kniaziaus internetinius portalus – internetozinios.lt
Ten užėję rasite visus Kėdaini kniaziaus caldomus portalus akmenietis.lt, alytiskis.lt, anykstenas lt birstonietis lt ir t.t. Visus graziai surikiuotus agal abecelę…

Mokytoja

Pagaliau. Vis pagalvodavau, kokie kantrūs menininkai.

Raigerdas hmm...

Gerbiamasai, ar jūs matote didelį skirtumą, kad narkomanas, vartojęs vienus narkotikus, pradeda vartoti kitus narkotikus. Pvz., iki to vartojo heroiną, o dabar perėjo prie metadono. Ar yra tame esminis skirtumas? Daugiau nei 15 metų tikrai nežiūriu Lietuvos TV. Ar panašu, kad aš nebūčiau informuotas? Gal būt, Siaurusevičius atėjo iš „Laisvės radijo”, gal būt, iš skydinės truputėli pakalęs, bet jokių nuopelnų Lietuvos gyventojų informavimo srityje aš nematau. O gal jų yra? Ir jus juos galite įvardinti? Na, skydinėje jis padarė ten gramelį, o dar kokie nuopelnai? Jūs juos žinote? Miliūtės vedamos laidos pagal KGB standartus, tai irgi Siaurusevičiaus nuopelnas? Na, skydinėje jis buvo be Miliūtės, nes ji, gal būt, yra abstinentė. Matai, gerbiamasai, mes vienas nuo kito skiriamės, ūgiu, plonumu, storumu,… Skaityti daugiau »

hmm.. Raigerdui

tai kurią TV siūlote?
Štai aptikau nete, kad iškart po Lubio mirties Baltijos kanalą nusipirko AMBER TRAST. (žr. transpierance internacional) Taip pat ir dalį LNK akcijų.
Kaip gerai, tikriausiai pagalvotumėt,Vakarų užsienio kompanija pagaliau valdys bent vieną TV kanalą?
Bet, pasirodo, kad ta AMBER TRAST iš Liuksenburgo ofšoro atkeliavo. O jei iš ofšoro, tai gali būti mafija, gal net Kremliaus mafija – šitaip aš pagalvojau. Na, ta pati kompanija dar nusipirko ir Lietuvos malūnus. o Malsena, kaip žinom, valdo Pakso žentas. Stumbro nicku pasivadinęs, buvęs Rusijos pilietis. Galų gale man pavyko išsiaiškinti, kad AMBER TRAST tai dar viena mūsų Kėdainių kniaziaus Uspaskicho ofšorinė kontora.
Štai jums pavyzdys, kaip į Letuvą ateina „Užsienio verslas” iš Vakarų. .

Raigerdas >hmm...

Paimkime ne tik Siaurusevičių. Paimkime kitą fruktą – Radzevičių, kuris ten pirmininkavo gana ilgą laiką. Ir ką? Šita televizija pradėjo dirbti geriau? Bet jūs pasikalbėkite su Radzevičiumi ir paklasukite jo, kodėl jis rašinėja vienus tikslus, o daro visai kitaip? Nejaugi, jūs, gerbiamasai, pamiršote, kad tai yra TSRS gyvenome plote įgyti normalūs standartai, kurie leisdavo neblogai gyvuoti komunistinėje terpėje. Rašai vienaip, o darai kitaip. Ir štai jūs imate, kokį nors Radzevičių už uodegos ir klausiate:”Kokio velnio tu čia rašai vienaip, o darai kitaip?”. Ir, galimai, jis pradės spiegti, kad „jūs mane blogai supratote; mes tikrai taip parašėme, bet tai yra mūsų tokia siekiamybė, nes mes to siekiame; ir prašau paleiskite mano uodegą, nes ne jums ją liesti”, – štai tokių ar… Skaityti daugiau »

Raigerdas >hmm...

Jūs teisus dėl žemiau išvardintų ofšorinių kompanijų. Bet sutikite ir su tuo, kad nėra pas mus suinteresuoto nei vieno politiko, kad Lietuva turėtų TV. Jeigu būtų normali TV, tai mes turėtume ir aukščiausios klasės verslininkų, kurie galėtų įpirkti ir šitą Baltijos TV. Kaltinti, kad rusai perka mūsų verslą ir beprasmis reikalas. Kaltinimais priešininko nenukonkuruosi ir nenugalėsi. Vienintelis ėjimas – tai padaryti geriau. Bet būtent šito lietuvių ir nemoko nei mokyklose, nei aukštosiose. Rusai moko šitų dalykų, tik jų motyvacija yra paimta iš kriminalinio pasaulio. Kaip yra Lietuvoje? Visos sistemos Lietuvoje yra susmaigstytos ant vieno iešmo – „neapgausi-nepragyvensi”. O kaip turi būti? Pirmiausia, efektyvus bendradarbiavimas su abipuse nauda, išradingumas, racionalumas, konstruktyvumas ir kiti teigiami dalykai, bet pamauti ant dorovės iešmo.

Raigerdas >hmm...

Dabar atsakau į jūsų klausimą: „tai kurią TV siūlote?” Aš neturiu, ką jums pasiūlyti Lietuvoje. Bet pirmiausia, turi būti idėja dėl Lietuvos TV. Kam ji reikalinga Lietuvos žmonėms? O paskiau jau turi atsirasti tikslai ir planai, kad įgyvendinti šitą idėją. Tai konceptualūs dalykai. O kaip yra dabar? Pinigus moka tai kokesčių mokėtojas? O kas tuo naudojasi? Atskiros įtakingos grupelės, sutariančios prie buteliuko, kaip jie panaudos tą televiziją savo tikslams. Jeigu kokio nors sodo bendrija įsigijo automobilį, tai kodėl juo naudojasi tik tos sodo bendrijos pirmininkas ir jo bendrai? Kas tai? Etikos klausimas ar čia reikia Seimo ar Konstitucinio Teismo sprendimo? Klausimas paprastas: kaip jis tapo sodo bendrijos pirmininku? Atliekamas tyrimas ir šituo pagrindu ieškote, kur dar yra tokių panašių gudruolių… Skaityti daugiau »

pensininke,,,,

Lietuvoj tiek visokiu problemu, tiek vargstanciu zmoniu, kariasi vaikai, kariasi suauge niekas nesaukia sos niekada nesurengia laidos panagrineti tas problemas ko jie bijo

Raigerdui

branguti, nepamiršk, kad Ltv dar ir TARYBĄ turi. Ir ją sudaro Seimo švietimo komitetas.
Tarybos pirmininkas – Žygintas Pečiulis,
pavaduotoja – Lolita Jablonskiene
Kornelijus Platelis – tarp poetų – inžinierius, tarp inzinierių poetas. bet nomenklatuscikasir tiek.
Darius Chmieliauskas, deleguotas nuo Vyskūpų. Neva. Bet jis tik „atstovas spaudai”.
Eugenijus Butkus – nuo atseit „mokslų tarybos”.
Liudvikas Gadeikis – nuo seimo.
Edmundas Ganusauskas – nuo Seimo, „Komjaunimo tiesa” korespondentas
Tomas Eitutis – nuo Seimo. verslo konsultantas
G.Lastauskienė – nuo Prezidentės. Socialinių mokslų daktarė, advokatė,
Česlovas Juršėnas – nuo Seimo, Brazausko bendražygis..
V.Targamadzė – nuo seimo Švietimo tarybos. Soc. mokslų profesorė Klaipėdos universitete.
Andrius Puksas – nuo Prezidentės. Teisės mokslų daktaras.

eglė

šiaip, ne tokia ir bloga ta mūsų televizija.
Man patinka Ltv kultūros kanalas.
Ir radijas turim neblogas – LTV, Žinių radijas, Marijos radijas Laivoji banga. Labai gerą portalą dabar turi LAISVOJI BANGA. Gal net geriausią. Su pagarba skaitytojam, nes leidžia laisvai komentuoti.
Beje, ir Seimas atnaujino savo portalą. Jis dabar kur kas atviresnis visuomenei. Malonu užeiti.

opinia

Žinių radijo portalas – kažkoks nesusipratimas.
Lauciaus valdomas LRT portalas taip pat visuomenei neprieinamas. O tai labai negerai, nes jie net nenori sužinot mūsų nuomonės. Beje, ir komercinių TV portalų prieiga visuomenei uždaryta.
Jei žiniasklaida neturi interakcijos su visuomene, tokia žiniasklaida ne visuoenei tarnauja.
Komentarų gali nepriimti išliekamąją vertę turintys žinynai, enciklopedijos, archyvai, mokymosi priemonės…

Raigerdas>2015-02-12 20:24

Taip, ši Taryba atrodo solidžiai, ir mokslo atstovų lyg tai yra. Jūsų nupieštas greitas Kornelijaus Platelio šaržas yra gana tikslus. Nors jo galvoje makalynės daug, bet jis tampa Nacionalinės premijos laureatu. Ir kuo tai ne TSRS laikai? Štai šito Nacionalinės premijos herojaus paistalynė, atsiimant Premiją Prezidentūroje:”Mėgstu kartoti, kad poetui, jei jam pavyksta ką nors doro sukurti, pirmiausia dosniai atlygina dievai, leisdami jam dar ir dar kartą emociškai bei intelektualiai išgyventi daugiabriaunius jo kūrinio ir tikrovės atitikmenis ir taip su kaupu jam grąžindami visą suvartotą kūrybinę energiją”. Kalba jis kaip tikras svarščikas-poetas suvirinęs kažkokių žodžių jungtis, kurių prasmę, kad suprastum, tai turi pats skaitytojas tapti svarščiku. Pasirodo, Kornelijus-Platelis turi kažkokius dosnius dievus, kurie jam dosniai atlygina. Tik jie čia kalba ne… Skaityti daugiau »

Mokytoja Raigerdui

Kad galėtumėte kalbėti apie Kornelijų Platelį ir jo kalbą, turėtumėte bent žinoti, kas yra metafora, perkeltinė prasmė ir t.t. ir pan. Dabar daužote palktuku per fortepijoną ir krykščiate iš pasitenkinimo.

ha ha

mielas Raigerdai,
jei tu būtum KULTŪROS TARYBOS bosas ir nuo tavęs priklausytų kaip ir kam bus skirstomi kultūrai pinigai, tai, patikėk, Lietuvių kalbos ir literatūros Institute kaip mat atsirastų DIEVŲ ir Deivių Olimpas, kuris nuspręstų tave apdovanoti NACIONALINE PREMIJA už puikią šiuolaikinę komentrų pobūdžio literatūrą. 🙂
O kadangi Kornelijus Platelis, kaip, beje, ir Dainius Radzevičius, yra ir daugelio kitų TARYBŲ narys, pavyzdžiui LATGOS, tai tavo komentarai būtų užpatentuoti ir dargautum neblogus honorarus.
O kadangi tas pats Platelis yra dar ir „Literatūra ir menas” vyr. redaktorius, gal net savininkas, tai apie tavo komentarus recenzijas rašytų gal net pati Daujotytė ir pirmuosiuose puslapiuose.
🙂

Trupmenas arkliapročiui ha ja jui

Gal iš medžio iškritai? Tokio Lietuvių kalbos ir literatūros instituto nė seniausiai nėra. Yra atskiri literatūros ir kalbos institutai. LATGA-i , tavo žiniai, vadovauja Jonas Liniauskas, kurio K. Platelio draugu tikrai nepavadinsi dar nuo tų laikų, kai abu kandidatavo į LRS pirmininkų kėdę, gal prieš 15 metų.
K. Platelis su D. Radzevičium neturi nieko bendra, nes yra visiškai skirtingų moralinių dimensijų žmonės.
Kornelijus Platelis nevadovauja ir Literatūrai ir menui jau bene trejetą metų. L.M. Vyr. redaktorius, tavo žiniai yra Gytis Norvilas.
Litmenio savininkas yra rašytojų sąjunga, mulki.
Taip, kad ha hajau, arklio prote tu stebuklingas, esi lygiai tokio paties muilo ir skiedalų varytojas per abu galus, kaip tavo pasirinktas sektantas – diskutantas, kurio vardo savo komentaruose esu pasižadėjęs neminėti.

aha ha

ką tik parėjau iš „litmenio”. Prieš porą mėnesių išties pasikeitė redaktoriai, o kartu ir portalas. Pagyvėjo. Nebijo net Koršunovą per dantį patraukt.
O Platelį mačiau dar nesenai Autorinių teisių taryboj kartu su Radzevičium.

odė Putinui

mokykloje išmokau taisyklingai rašyti žodį „šešėlis“
ir ko daugiau gali prireikt
šiam gyvenime
išmokau
tiek daug puslapių perskaičiau
apie Liudą Vasarį
štai Liudas Vasaris vaikštinėja sode
Liudas Vasaris šiapus, Liudas Vasaris anapus

ir visgi šešėly
pirmoji e, antroji ė
privalėjo įstrigti giliai atmintin
iki grabo lentos, kaip sakydavo mokytoja
kol pirmame suole sėdėdama
sąsiuvinio paraštėje nešvankiai rašinėjau apie Salomėją
Nėrį, su ė
dabar jau šešėly
amžiams, ir ko daugiau reikia
iki grabo lentos dabar
šešėly
vis

Vincai Mykolaiti – Putinai,
man nieko nereikia
visai
juk esu nacionalines premijos lauriatas

JŪSŲ ŽINIAI, GERBIAMIEJI

Lietuvių LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS – TAIP DABAR VADINASI. BET KOKS SKIRTUMAS?

ha ha jui

Eik kretine, dar toliau pasivaikščiot.

Raigerdas Trupmenui

Klausyk Trupmenai, tu naudojiesi, kad tiesos.lt redakcijoje dirba tokie tipai, kurie demonstratyviai nusispjauna į įstatymus, į elementarias moralės normas, ir kurie tau leidžia įžeidinėti ir šmeižti ne tik mane, bet ir kitus žmones. Dabar aš neturiu laiko su tavimi terliotis, bet vis vien aš tave surasiu ir nuvilksiu tave į policiją. Ten tu man ir pasakysi, koks aš sektantas-diskutantas, ir kuo tu esi geresnis už mane. Tik bijau, kad pradėsi neigti, kad tu tą sakei, ir policininkams teks stebėti tavo persikūnijimą į nekaltą bailaus zuikio vepėjimą, kad, neva, „aš netyčia”, „aš to nesakiau”, „aš nežinojau”, „aš nenorėjau įžeisti”, ar dar ką nors panašaus. Aš niekuo dėtas, kad tu esi nevykėlis, ir kad Pegasas tavęs net arti neprisileidžia. Bus laiko, aš… Skaityti daugiau »

Sektantui - diskutantui

Klaipėdos fakultetų išsilavinimas ir copy paste iš scientologinių talmudų. Bambukas yra bambukas, ar ne?

Raigerdui

esat labai protingas, bet vistiek nesuprantat paprastučio dalyko –
Trupmenas jus atakuoja tik dėl to, kad nori pamažinti Jus iki savo susimažinimo lygio. Juk meilė tarp nelygių negalima, o Trupmenui tos meilės iš Jūsų kaip tik labiausiai reikia. Jo atakos nieko kito nereiškia kaip tik šauksmą – MEILĖSSS, MYLĖKITE MANE!!!!!!!!!!!

Trupmenas guodžiasi  Siaurovizijoj:

Išvedžiau save pasivaikščioti į parką.
Aušo.
Tuomet pasijutau vienišas.
Kaip gerai, kad pamačiau penkis kartus perdažytą suoliuką. Prieinu.
– Labas rytas, tamsta, kas tokia būsianti?
– Laisva Vieta.
Nusišypsojau jai, paklausiau kodėl esanti ir pasiūliau kartu pavedžioti mane po parką.
Gaila, nejutau jos rankos. Ilgainiui pasijutau vienišas.
Pamačiau balą. Vakar nebuvo. Pažiūrėjau į ją.
– Labas rytas, gražuole, kas tokia būsianti?
– Tuščia vieta.
Išaušo. Grįžau iš kur atėjęs.
– Labas, aš grįžau.
– Bet čia Nieko Nėra.
Norėjau ją apkabinti, bet pasijutau vienišas…
Visam laikui.

Raigerdas

Čia viena komentatorė „Mokytoja” bando aiškinti man apie metaforas. Ir iš kur pas mus tokių „Mokytojų” atsiranda, kurie net Ezopo nėra skaitę. Štai šio žodžio reikšmė:”Metafora – leksinio stiliaus figūra, tropas, kai, remiantis daiktų panašumu, vieno daikto vardas, savybės priskiriamos kitam. Kiekviena metafora yra tam tikras palyginimas”. Tai su kuo Kornelijus Platelis lygina MENĄ? Su amatu? Su beprotybe? Su veidrodžiu liūdesio mūsų? Tai, gal tas Kornelijaus Platelio veidrodis yra tokio kreivumo, kad net parodo liūdesį mūsų? Tame tarpe ir Putino? O gal ir kokios motinos arba tėvo, ką tik išvydusio savo gimusį kūdikėlį? Ir jie jaučia liūdesį? Dėl ko? Bet poniai „Mokytojai” neaišku, kad Kornelijus Platelis yra mėgėjas-poetas su savo daugiabriaunėmis metaforomis, prasilenkiančiomis su tikrovėje egzistuojančiais atitikmenimis. Poniai „Mokytojai” net… Skaityti daugiau »

Odei Putinui oda rauginta

Liudas Vasaris
melancholiškai su brevijorium po pažasčia
vaikštinėja po seminarijos sodą
kur mėgdavo sėdinėti Maironis
žilas Vaižgantas su balta lazda
stoviniuodavo
šešėliai šiapus
anapus altorių šešėliai
trumpėja
Salomėjos suknelė –
tuoj bėgs per
Vasario
lūžinėjantį ledą
atsukus altoriui nugarą
e… ė… e… ė
paskui ėriuką
ar Eretą
Tysliavą
Venclovą
Cvirką
Tik odės ant XX amžiaus
neišdirbtų odų
žodžiai žodžiai žodžiai
bet tų dviejų
suskirdusiai odei
nemoku surast

Raigerdas

O štai Kornelijaus Platelio tikroji būsena: „Budeli, paskolink man kirvį, Nesvarbu – te šlykštų, te kraujuotą. Noriu aš nukirsti didį kirmį, Kurs ramybės man kasdien neduoda. Amžinai aplink mane jis rangos, Išlenda man iš gerklės ar skrandžio, Užtveria visas duris ir langus Nuo rugsėjo iki pat balandžio. Ir kenčiu be galo ilgą žiemą, Ir veju be galo ilgą virvę, Kad pakarčiau šitą dangų šėmą. Budeli, man baisiai reikia kirvio”. Tai Kornelijaus Platelio sąžinės kančios. Tada man kyla klausimas: kokio velnio reikia kitiems žmonėms daryti blogai, kad paskiau reikia išgyventi tokias sąžinės graužimo kančias? Tai gal reikėjo nueiti pas gerą supratingą kunigą ir švariai atlikti išpažintį? O pagal TV TARYBOS sudėtį, jūs galite matyti kokios grupės valdo informaciją. Bet keisčiausia visoje… Skaityti daugiau »

Sektantui - diskutantui

Klaipėdos fakultetai ugdo diletantus – sektantus, įsivaizduojančius, kad jie dar ir poeziją supranta. Gilinkis geriau į rimtą paties proza išsakytą mintį: „bambukas yra banbukas”. Tuose chaltūros baruose atrodai labai perspektyvus.

apsišiko raigerdas

komunistas raigerdas apsišiko: pradėjo komentatorius policija gąsdinti.
žemiau nėra kur kristi. bet ko norėt iš raudonųjų – niekšeliai visada buvo.

skaitytojas-"raigerdui"

čia ne tas”raigerdas”,kazkokis apsimetelis uzsiveise,,
anas raigerdas rašydavo idomiai apie baobabus klevus,berzus,bambukus,kirvius su kotais arba be kotu,iiki isprotejimo mego kiauliena ir dabartine prezidente

opinia - Raigerdui

galėtumėt recenzijas rašyt ar vest kokią PEB skiltį. Vis įdomiau būtų negu anemiški ir paskubom parašyti intelektualų pabezdėjimai…
… nors šis elėraštis man visai nieko. Primena Bodlerą. Yra teksto energetika, jo įelektrinimas, paslaptis, kurios šiame eilėraštyje esama. Suprantama, viskas yra svarbu, bet svarbiausia yra klausimas „veikia, ar neveikia?”. Nors, žinoma, netgi ego neigiamas emocijas galima jaukiau įvilkti, šviesiau liūdėti…

Raigerdas> prakaitą liejantiems šmeižikams

Ko jūs taip stengiatės? Norite įkąsti Raigerdui? Norite, kad jis būtų panašus į jus? Na, pašmeišite jūs mane, pašantažuosite, pašnypšite, visokių mėšlu bandysite apdrabstyti, – ir tai yra viskas, ką jūs sugebate? Ir tam reikėjo baigti mokyklą, o kai kuriems net Universitetą? Tai, bent. Tarp kitko, Klaipėdos fakultetuose niekada nesimokiau. Mano pagrindinis žinių kraitis pagrindinai yra įgytas užsienio šalyse, deja, ne Lietuvoje, kaip nebūtų gaila. Na, šmeižikai, pabandykite ką nors tokio sukurti. Neišeina? Na, pabandykite parašyti kokią nors odę šmeižikams. O gal net himną sugalvosite ir padovanosite jį „Gyvulių ūkiui”? Žiūrėk, dar ir Nacionalinę „Gyvulių ūkio” premiją dar gausite. Na, pavyzdžiui, galite paimti melodiją, parašytą 1936 metais filmui „Cirkas” (dainos autoriai Vasilij Lebedev Kumač ir Isaak Dunajevskij), ir sukurti kokį… Skaityti daugiau »

Raigerdas> opinia - Raigerdui

Gerbiamasai, jūs dalinai esate teisus, tačiau nepamirškite, kad Kornelijus Platelis yra ne tik Nacionalinės premijos laureatas, bet jis buvo ir Švietimo ir Mokslo ministras. Jeigu jis būtų likęs tik poetu, tai bala jį nematė. Bet jis gi užsiėmė Lietuvos vaikų švietimo procesų organizavimu. Tai, kokią jis šviesą skleidė šioje ministerijoje? Gal šitą: „Ir kenčiu be galo ilgą žiemą, Ir veju be galo ilgą virvę, Kad pakarčiau šitą dangų šėmą. Budeli, man baisiai reikia kirvio”. Gerbiamasai, ar jūs suprantate, kad šitas žmogus nesugebėjo išspręsti SAVO VIDINIŲ ASMENINIŲ PROBLEMŲ, BET LENDA MOKYTI KITUS. KO MOKYTI? SUICIDO? Ką pajaus mokinys, kuris, gal būt, įsimylėjo, bet buvo atstumtas merginos, perskaitęs šitas eiles? Ką pajaus mokinys, sukonfliktavęs su tėvais ar mokytoju arba net su savo… Skaityti daugiau »

87
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top