Laisvūnas Šopauskas. Lietuvos priešai perima valstybės įstaigas, mokslą ir švietimą?

Prokuratūrai ir VSD niekaip nesugebant paaiškinti, kokius įstatymus pažeidė keletas Rusijos prezidento Vladimiro Putino simpatikų, pas kuriuos jie apsilankė su kratomis, į pagalbą atskubėjo propagandistai ir „ekspertai“, vos ne kas dieną skaitytojus pradžiuginiantys vis originalesnėmis įžvalgomis.

Atrodo, dar visai neseniai kraipėme galvas ir negalėjome atsistebėti „Lietuvos ryto“ publikuotu agento Rimo perlu, jog Lietuvos Mokslų Akademija dirba Rusijai, bei bandėme perprasti to paties dienraščio perduotą Leonardo Griciaus įžvalgą, jog „nuomonė negali būti bet kokia ir apie bet ką“. O štai ir vėl mus džiugina žurnalistės Astos Aleksėjūnaitės surastas dar vienas, tiesa, šįkart, anoniminis kenkėjiškų jėgų ekspertas. Pastarojo ilgų ir gilių tyrinėjimų vaisiai, paskelbti „Diena Media News“ leidžiamų dienraščių „Vilniaus diena“, „Kauno diena“ ir „Klaipėda“ straipsnyje „Prieš Lietuvą – iš vidaus“, tiesiog stulbinantys.

Pasirodo, nacionalinio saugumo pamatus griaunančias knygas, net dvylika, (ekspertas nutyli – kokias) palaimino Mokslų Akademija ir jos (o siaube!) atsidūrė savivaldybių vadovų kabinetuose. Visa laimė, kad, kaip patikino žurnalistę Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybių vadovai knygų neskaito, todėl ši baisi diversija prieš valstybės pamatus sužlugo.

Nors valstybei priešiškos jėgos ir patyrė fiasko Klaipėdos savivaldybėje, jos nė nemano apsiraminti: lietuviškuose interneto puslapiuose (žurnalistė nutyli – kokiuose) jos ėmė platinti Rusijos generolo majoro Konstantino Petrovo videopaskaitas apie „Visuomenės saugumo koncepciją“.

Pasirodo, Petrovo kenksmingos idėjos netruko išplisti. Aktyviai veikiantis forumas „Aš Lietuvai“ sukūrė naują Lietuvos Konstituciją, prikurpė strategijų ir įstatymų apmatų, įgyvendino apie 40 keistai pavadintų projektų, kurių pavadinimai (!) nuosekliai atitiko pagrindines Petrovo rusiškos „Visuomenės saugumo koncepcijos“ (KOB) nuostatas.

Tai dar būtų pusė bėdos, bet pasirodo, kad prorusiškos ideologijos sekėjų „pilna valstybinėse įstaigose – nuo Valstybės sienos apsaugos tarnybos iki Vidaus reikalų ministerijos“, o lengviausiai kenkėjų įtakai pasiduodančios sritys yra „mokslas, švietimas, kultūra“. Situacija esanti kur kas geresnė tose kontorose, kuriose konkuruoja partiniai interesai – ten „tokios grupelės nepajėgia išsivystyti“.

Skaitytojas šioje vietoje turėtų rimtai susimąstyti: gal išties būtų geriau, jei ir sienos apsaugos tarnyboje konkuruotų partiniai interesai?

Anoniminiam ekspertui antrina Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys: „Tai yra kelių dešimčių aktyvių veikėjų grupelė, kuri turi kelis šimtus sekėjų. Niekas nesiruošia ramiai stebėti jų veiklos“. Ką darys tie, kurie dėl kelių dešimčių aktyvistų veiklos prarado ramybę, Seimo narys, deja, nepaaiškino.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Tomas Janeliūnas žurnalistei atskleidė, jog ir jam pavyko užčiuopti „tylų ir sunkiai užčiuopiamą smegenų plovimą“.

Tylaus ir sunkiai apčiuopiamo smegenų plovimo rezultatai, anot Janeliūno, esantys tokie: „didinamas nepasitikėjimas savo valstybe, valdžia, didinamas nepasitenkinimo jausmas, keliamas pasipiktinimas įvairių institucijų, teisėsaugos veikla“.

Tokius reiškinius stebinčiam politologui Janeliūnui kyla natūralus klausimas: „ar visiems šiems veikėjams nedaro įtakos kokia nors šalis iš Rytų?“.

„Kaip nedarys, jei kenkėjiškų projektų pavadinimai atitinka generolo majoro Konstantino Petrovo nuostatas“, – ir vėl pagalvos šioje vietoje valstybe susirūpinęs pilietis.

Bet Janeliūnas, kaip tikras mokslininkas, pasisako kur kas atsargiau: „Tai nustatyti bus sunku“.

Kol VSD, prokuratūra, politologai ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas snaudė, kenkėjai suįžūlėjo visiškai. Kažkokie „Laisvojo universiteto (LUNI) įkūrėjais pasivadinę veikėjai“ paragino „piliečius išeiti iš transo ir kritiškai vertinti įvairius JAV ir ES sutarties aspektus“. Anot anoniminio eksperto, „Sąsajos su LUNI įkūrėjais bei ideologais nusidriekė į mokslo ir švietimo įstaigas, valstybės institucijas. Bet juk tai buvo paties tikriausio hibridinio karo elementas. Atrodo, kad ir plito jis beveik nekontroliuojamai“.

Kad niekas nesuabejotų, jog ekologinėmis iniciatyvomis užsiimantis LUNI prieš Lietuvą kariauja dar ir hibridinį karą, žurnalistė ar ekspertas pateikia geležinį argumentą: vienas LUNI kūrėjų yra neįvardintas „Rusijos pilietis, sovietmečiu dirbęs karinėje Linksmakalnio (Kauno raj.) radiotrukdžių stotyje“.

Pasirodo, VSD pražiopsojo ne tik LUNI kariaujamą hibridinį karą, bet ir radikalia valdžios kritika užsiimančių tinklalapių tinklą, kurį (kokia gėda VSD!) atskleidė „Mokslo pievų“ giliai mokslinis studentų atliktas „tyrimas“.

Žurnalistė pateikia skaitytojams šio tyrimo rezultatų santrauką: „Skiriamieji šio tinklo narių požymiai – požiūris žemės referendumo ir skalūnų dujų klausimais“.

Ypač verčia sunerimti ši anoniminio eksperto įžvalga: nors iš pradžių „įvairaus plauko pilietiniuose judėjimuose“ aktyviai veikė „vis tie patys 15–20 asmenų“, bet organizacijos „sparčiai dauginasi“, o „procesas yra ne tik koordinuojamas, bet ir griežtai kontroliuojamas“.

Tiesa, kas koordinuoja ir kontroliuoja, kaip visada (žr. Manto Adomėno opusą), lieka be atsakymo.

Na, ir paskutinė straipsnio eilutė verta dėmesio jau vien dėl to, kad kaip niekad atvirai atskleidžia propagandistų suaktyvėjimo priežastis: „šių tarpusavyje susijusių veikėjų iniciatyva organizuotas referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams surinktų parašų skaičius verčia rimčiau pažiūrėti į plintantį reiškinį“.

* * *

Daugiau apie pastarųjų metų Lietuvos valdžios kovojamą informacinį karą su savo piliečiais skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Laisvūnas Šopauskas. Kaip Mantas Adomėnas idiotų ieškojo

Atviras laiškas „Lietuvos ryto“ redakcijai: kalbėjimas apie Lietuvos interesus nėra kalbėjimas prieš Ameriką

Iš mokslinių propagandos pievų: Tiesos.lt populiariausias tarp „įtartinų“ portalų

Agentas Rimas: Lietuvos mokslų akademija dirba Rusijai

Iš propagandos frontų. Leonardas Gricius: nuomonė negali būti bet kokia ir apie bet ką, arba Niekas neturi teisės reikšti kvailysčių

Tomas Viluckas. Kaip tapau radikalu

Sąmokslo teorijos apie sąmokslo teorijas

Dr. Algimantas Šindeikis: Lietuvos Sąrašas – penktoji kolona

Advokatas Algimantas Šindeikis. Grasinantis laiškas Tiesos.lt portalui

Laisvūnas Šopauskas. Daktaro A. Šindeikio politologijos metodologija

* * *


Technologija: keliolika žmonių skleidžia priešišką informaciją Lietuvos valstybėje. Vytauto
Petriko fotomontažas


Gudrybės: priešiškiems veiksmams pagrįsti naudojamos „modernios“ valdymo schemos. Vytauto
Petriko fotomontažas


Ideologija: Visuomenės saugumo koncepcijos autorius – Rusijos generolas majoras K.Petrovas.
DMN nuotr.


Užmokėjo: Lietuvos sarmatų suvažiavimą finansavo V.Romanovas, vėliau pats sprukęs į Rusiją.
Artūro Morozovo nuotr.


Laisvūnas Kavaliauskas. Vytauto Petriko nuotr.


Arvydas Anušauskas. Vytauto Liaudanskio nuotr.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top