Laisvūnas Šopauskas. Piliečiai turėtų domėtis ir žinoti, dalyvauti ir kontroliuoti

Supažindiname su dr. Laisvūno Šopausko, logiko ir Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojo, Tiesos.lt portalo bendradarbio, kartu su Lietuvos Sąrašu kandidatuojančio į Vilniaus tarybą, pozicija.

Piliečiai pernelyg dažnai įsivaizduoja, jog renka gerą ir ūkišką Poną, kuris tvarkysis savo nuožiūra, ir kuriam galima atleisti bet kokius piktnaudžiavimus vien dėl to, kad jis geras ar ūkiškas; kai paaiškėja, jog Ponas nei geras, nei ūkiškas, o paprasčiausias melagis ir sukčius, piliečiai jam keršija atiduodami balsus kitam melagiui ir sukčiui, gebančiam įtikinti, jog geru ir ūkišku Ponu bus jis. Mes niekada negyvensime demokratinėje ir klestinčioje visuomenėje, kol įsivaizduosime, jog renkame tą, kuris gavęs valdžią, išspręs mūsų problemas.

Mums, piliečiams, laikas suvokti, kad renkame ne Poną, o mums atskaitingus pareigūnus, kurių veikla dera pradėti domėtis ne tada, kai mus užgriūva nemalonios pasekmės ar kyla skandalas, o nuolat. Dabar mes gal galime pasakyti mero pavardę, bet kokius sprendimus jis ir Taryba priima, kam savivaldybė išleidžia mūsų pinigus, kiek uždirba miestui pavaldžių įmonių ir įstaigų administracija, kaip atsiranda savivaldybės skolos, nežinome beveik nieko. Dauguma piliečių nieko nėra girdėję apie Vilniaus miestui nepalankias Valstybės kontrolės išvadas.

Visa ši informacija turi būti suprantamu pavidalu pateikta ir prieinama visiems piliečiams, o susitelkę ir organizuoti piliečiai turėtų įgyti galimybę tarti svarų žodį kiekviename bet kurio sprendimo priėmimo ir įgyvendinimo etape. Turiu omenyje pirmiausia bendruomenes ir seniūnus. Į seniūnų pareigas turi būti skiriami tie, kuriuos tiesiogiai išsirenka vilniečiai. Piliečių rinktus seniūnus, bendruomenių atstovus ir kitus aktyvių piliečių sambūrius oficiali miesto valdžia turi pradėti branginti kaip savo padėjėjus, konsultantus ir kontrolierius ir šį jų statusą formaliai įtvirtinti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
teisingi žodžiai

būtent – renkam sau tarnus, o ne ponus.
o su tarnais, kaip Leninas sakė: pasitikėk, bet tikrink. (doveriaj, no proveriaj)
nekvailas buvo tas žydukas gėjus Leninas.

Pragmatikas

Teisingai, Laisvūnai.

Letas Palmaitis

Gerai išdėstyta teorija, tik kad ji neatitinka tikrovės! Kad piliečiai turėtų kontroliuoti, jie pirmiausiai turi būti LAISVI PILIEČIAI, o kad jie būtų laisvi piliečiai, jie patys neturi būti tarnybų totaliai kontroliuojami ir šantažuojami. Kuriõs valstybės yra piliečiai, įteikiantys visus savo fizinius duomenis + tik nusikaltėliams istoriškai privalomus piršto atspaudus (mat visi „laisvi piliečiai” dabar jau „įtariamieji”, kaip stalinų SSSR, todėl ir tardytojų nebėra, juos iškart pakeitė tiesiog prokurorai!) nežinia kuriai valstybei (nes tie duomenys nebegrįžtamai išeina už LR ribų tarpvalstybinei kontrolei), o mainais gaunantys neva „Lietuvos” pasą, vadinamą „asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu”, be kurio asmuo nebe asmuo ir nieko nereiškia ir negali (yra tik fizinis priedas prie to „dokumento”, kuriame visi jo „duomenys” kartu su vardą pakeičiančiu lagerininko numeriu yra… Skaityti daugiau »

Parašyta teisingai

bet, kad mūsų piliečiams nėra jokio noro kontroliuoti išrinktuosius. Jie laukia, kad jų ponas vienas pasirūpins visais.

Letas Palmaitis parašytateisingajui

Ne noras, bet klausimas: KAIP tu kontroliuosi būdamas kiaurai kontroliuojamas taip, kad ir privatumo nebelieka? Buvau nurodęs naujos kartos „sumaniuosius” Samsung „televizorius”, kurie ne vien rodo, bet jau ir rašo, tiksliai pagal Orvelo „1984-uosius metus”… Niekas neatkreipė dėmesio, žirniai į sieną, visi mano, kad pasaulis vien Lietuva, o čia jau sutvarkys… rinkimais. Juk tada visa sistema su oligarchais ir policininkais besąlygiškai paklus išrinktiems geriems ubagams! Ir užsienis (kas dabar „užsienis”? viršvalstybinės kontrolės vidaus kalėjimo skyrių ribos?), matydamas kaip gerai sekasi Lietuvai, pasikeis iki pat JAV, o Bilderbergas su visais rockefelleriais subyrės iš siaubo. Iš ten niekas nepadės „taikos palaikymo pajėgomis” Lietuvoje kelių gerų merų išvaromiems oligarchams. Ubagai ateina! Jie vykdys Pačią TTTikrą DDDemokratiją! O kaip su 2006/24/EC? – Niekai! Ir… Skaityti daugiau »

Kokia mums iš

to nauda?Persekiojimai.

Letas Palmaitis Kokiamumsišui

Teisybę sakai: geras vergas nepersekiojamas. Kai tokių perdaug, nereikalingi naikinami. Užtat likusieji valgo skanias košes!
Tegyvuoja skani vergo košė gražiame „sumaniajame” indelyje!

Anikė

Įdomu,ką apie mus,suvešėjusią valdžią ir Zoses Gargasaites dabar sudainuotų Vytautas Kernagis?Tur būt,”bedarbiais ir bevaliais likom ne tik Ukmergėj”.
Vis tik Jis keltų Tautos dvasią,žadintų žmonių orumą,išjuoktų ne tik Zoses,bet
ir trigalvį Lietuvos drakoną,naikinantį ne tik žmones,bet ir mūsų žemę.
Net sovietmetis neįstengė iš mūsų padaryti bedvasių,piktų,kerštingų zombių,o keli dešimtmečiai sugebėjo,nes suvarė mus į privatizuotus urvus,bijome iš jų išeiti,pasirodyti,kad dar gyvi esame,kad nusibodo melas,vargas,ponų pažadai.
„Kažkas tarė: Šis pasaulis serga…
-Melas!-
Netikėjau. -Ne! Ne! Ne! -šaukiau.
O kasnakt jis blaškėsi išbalęs
Ir kasdien vaitojo vis klaikiau. (Bernardas Brazdžionis”
Tokių netikinčių,suklaidintų žmonių daug,tiki žiniasklaidos ir valdžios melu.
Manau,kad atėję jauni dori pakels žmones apsikuopti ne tik savo namuose,bet
miestuose,privers valdžia ne sėdėti tupėti šiltose minkštose kėdėse,bet dirbti.

Letas Palmaitis Anikei

Valdžia sudaryta iš tų pačių lietuvių, ne iš ruskelių ir ne iš žydelių. Išskyrus vieną kitą išimtį, ten patekusieji po kelerių metų nebeatskiriami nuo senesniųjų – apie tai ir Orvelo „Ferma” („Gyvulių ūkis”). Kol tikima, kad pagaliau bus išrinkti patys sąžiningiausi, tol Ferma veiks be priekaištų. Šią tiesą tik patvirtina Jūsų žodžiai „suvarė į privatizuotus urvus”. Socializmo reikia? Bus ir biorobotų socializmas, tik dar truputį lieka palaukti.
Taigi sovietmetis tęsiasi dabar, tik pasikeitė dekoracijos ir „ponų” pavadinimai. O ką čia rašinėjate – tik emocinio opiumo dūmai, tikrovę bijančių pamatyti nemąstančiųjų savitaiga.

Kritikas Pikčiurna

O kad iš Laisvūno lūpų tai pakliūtų tiesiai Dievui į ausį… Bet Dievas senas ir apkurtęs, o gal apsimeta tokiu, ir kavos rinkėjams ne atneša į lovas… Čia Orwell’as ir Letas visiškai teisus – valdžia gadina. Visos valdžios tokios. Todėl ir buvo iškelta idėja siekti demokratijos pagal graikų žodžius δῆμος (demos) – liaudis, tauta ir κράτος (kratos) – valdžia. Bet lietuviai blogai moka graikų kalbą ir LAUKIA tokių valdžioje, kurie liaudį bei tautą KRATO. Iškratė kišenes, toliau per siauroviziją krato smegenis, greitai iškratys ir Lietuvą nuo lietuvių. Matyt, demokratija Lietuvoje pradės rastis, kai joje gyvens graikai… O jei rimtai, mes renkame ne valdžia, bet savo atstovus, kurie privalo neperžengti jiems suteiktų įgaliojimų. Ar pagal rinkimų įstatymus renkatės savo atstovą, kai… Skaityti daugiau »

Anikei

Rašai: – „Manau,kad atėję jauni dori pakels žmones apsikuopti ne tik savo namuose,bet ir miestuose,privers valdžia ne sėdėti tupėti šiltose minkštose kėdėse,bet dirbti”. O aš nelabai norėčiau tikėti jaunais. Kas tie jaunieji ateis? Daugelis jau dabar jaunieji konserviniai susibūrę į „Baltųjų pirštinių” šutvę, o paėmus dar liberastinę padlaižių jaunąją gaują, kurie išauklėti konservatizmo ir liberalizmo dogmomis, t.y. šių „mokyklų” šalininkai vykdys dar ne vieną dešimtmetį vyresniųjų konservliberastų prikimštas į makaules teorijas, kaip neginčijamas tiesas. O tos tiesos – kas ne su mumis, tas priešas, rusų agentas. Vyresniųjų nutarimai, tezės yra privalomos jų šalininkams. Taigi, ar tų dogmų šalininkai gali būti dori ir ar gali kelti žmones apsikuopti pačius save. Tai va, mes turime apsikuopti pradžioje nuo dabartinių dogmatikų sėdinčių prie… Skaityti daugiau »

Nendrė

Laisvūnas- šaunuolis.

Anikė Letui

Tai gal atsakysit,kaip tarnai sau susikūrė komunizmą Lietuvoje – rentos, rezidencijos,sklypai,apsauga? Užmiršote,kad yra dar ir patriotai,kurių tikrai nemažai.Jie tikrai nesigriebs kiaulių vietos prie valdžios lovio,neapiplėšinės
likusių Lietuvoje žmonių.Priminsiu,kad „fermose” išsaugojo kalbą,papročius,
tradicijas,pagarbą kitam.Bešakniai lietuviai ir „ne žydeliai”pirmiausia ir puolė tas fermas griauti,naikinti šaknis,persikėlinėti nekilnojamą turtą į gražiausias Lietuvos vietas.Ar žinote,kiek „atėjūnų” atsirado pajūryje be elnyno? Prichvatizavo, prichvatizuoja…Gyvenimą pažįstų neblogiau už tamstą,opiumo nereikia.Mačiau,matau,kas vyksta Lietuvoje – nesu zombis,vienavingė,ar vienaakė,
matanti,ką valdžia mums rodo,dar yra gyvas bendravimas su kaimynais – neblogas
dalykas.

dalinkites
Letas Palmaitis Anikei

Gerbiamoji Anike, esu senis, turbūt todėl Jūsų logikos nesuprantu kad laužiatės pro atdaras duris. Nesusišnekame. Gal pasigilinkite, prašom, į mano komentarą dar kartą.

VaidasVDS

Kritikui, piktai bambančiam, Dievas nei aklas, nei kurčias. Yra tik viena problema. Dievas suteikęs žmogui laisvą valią ir šios savo dovanos tikrai niekada nesiruošia atšaukti. Tad žmogui, nori jis to ar nenori, teks žmogiškąsias problemas išsispręsti patiems. Niekada nesutiksiu su Leto virkavimais, kad ir kiek minusų man kas bedėtų. Žmogus gali norėti kontroliuoti orveliškai ar neva bibliškai žmogų, žinoti žmogaus mintis, bet tik Dievas tą gali realiai ir joks žmogus ar žmonių grupė to niekada neįstengs padaryti. Tačiau Dievas niekada nekontroliuos žmonių pagal savo įgeidžius dėl to, kad jis suteikęs jau paminėtą laisvą valią. Šia prasme (filosofiškai) Dievas yra ir išliks demokratas. O štai kiekvieno žmogaus mintis ir tikrus ketinimus tik vienas Dievas visada žinos ir pagal tai spręs įsileisti… Skaityti daugiau »

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top