Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

katalikutradicija.lt

Spalio 21 d. Latvijos Teisingumo ministerijos ir šalies religinių organizacijų atstovai nuotoliniu būdu aptarė pamaldų ribojimus nuo spalio 21 d. iki lapkričio 15 d. Po šio pokalbio Latvijos Vyriausybė paviešino sprendimą šiuo laikotarpiu leisti pamaldas laikyti tik be tikinčiųjų, o Latvijos Katalikų Bažnyčios hierarchai pakvietė Mišias stebėti per internetą ir televizijos transliacijas.

Latvijos bažnyčios išlieka atviros asmeninei tikinčiųjų maldai, tačiau apsilankymo laikas bažnyčioje negalės viršyti 15 minučių. Be to, bažnyčiose turės būti užtikrinama, kad vienam asmeniui tektų ne mažiau 15 kvadratinių metrų ploto. Tikintiesiems palikta galimybė susitarti su kunigu dėl išpažinties atlikimo ar šv. Komunijos priėmimo.

Dėl kitų sakramentų suteikimo nustatyta, kad krikšto sakramentas gali būti teikiamas tik esant kritinei situacijai. Atrodo, pamiršta, kad savo mirties dienos nei vienas iš mūsų nežino, todėl krikštą reikia priimti kaip galima greičiau. Santuoką leista organizuoti tik dalyvaujant asmenims, norintiems sudaryti santuoką, ir dviems liudininkams. Dar daugiau – santuokos ceremoniją vedantys dvasininkai privalo turėti patvirtinimą, kad yra paskiepyti arba persirgę COVID-19 virusu.

Katalikutradicija.lt turima informacija, Latvijoje lieka tik dvi vietos, kur Mišios tikrai nestabdomos, ir abi jos Rygoje. Pirmoji vieta – Šv. Pijaus X kunigų brolijos koplyčia, kurioje laikomos tradicinės lotyniškos Mišios, o antroji – Šv. Jono Krikštytojo graikų apeigų katalikų tradicinės liturgijos centras. Žinoma, tikėtina, kad, kaip ir Lietuvoje prieš kiek laiko, Latvijoje atsiras daugiau drąsių kunigų, slapta ar pusiau slapta aukosiančių Mišias su tikinčiaisiais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top