Latvijoje dėl karantino pažeidimų siekiama uždrausti „Naujosios kartos“ bažnyčią

laikmetis.lt

Latvijos generalinis prokuroras Juris Stukanas pateikė teismui prašymą sustabdyti religinės organizacijos „Naujoji karta“ veiklą.

Savo ieškinyje Latvijos generalinė prokuratūra prašė teismo taikyti laikinąją apsaugos priemonę „Naujosios kartos“ bažnyčiai – uždrausti šiai religinei organizacijai rengti bet kokius viešus renginius, įskaitant pamaldas, neatsižvelgiant į renginio vietą.

Tačiau Rygos Pardaugavos teismas, išnagrinėjęs generalinės prokuratūros prašymą, nusprendė jį atmesti. Generalinė prokuratūra pateikė protestą dėl teismo sprendimo, todėl pirmosios instancijos teismo sprendimą turės įvertinti Rygos apygardos teismas. Š. m. sausio 20 d. teismas raštu svarstys laikinosios priemonės taikymo klausimą.

Kol sprendžiamas šis ginčas, pagrindinės bylos nagrinėjimas dar nepaskirtas – tik po apygardos teismo sprendimo Rygos Pardaugavos teismas galės paskirti bylos nagrinėjimo iš esmės datą.

„Naujosios kartos“ vadovas pastorius Aleksej Lediajev (Aleksejus Lediajevas) sakė, kad bažnyčia nepripažįsta kaltinimų ir kad generalinis prokuroras, norėdamas uždaryti bažnyčią, šiurkščiai pažeidė esminius Konstitucijos principus, susijusius su pagrindinėmis žmogaus teisėmis. bažnyčios atvejis yra religijos laisvės klausimas, teigė A. Lediajev.

„Naujoji karta“ gali patikti ar nepatikti, bet mūsų teisė egzistuoti yra įtvirtinta Konstitucijoje, o mūsų bendruomenės narių teisė tiesiogiai dalyvauti „Naujosios kartos“ susirinkimuose yra viena pagrindinių žmogaus teisių pasaulyje“, – pabrėžė bažnyčios vadovas.

Bažnyčia prokuroro veiksmus vertina kaip tiesioginį išpuolį prieš ją, manydama, kad jis yra užmaskuotas kerštas dėl tvirtos bažnyčios pozicijos, t. y. konservatyvių tradicinių vertybių gynimo.

A. Lediajev apgailestauja, kad tokia padėtis yra Latvijoje.

„Ką tik patyrėme didelį spaudimą Rusijoje, kur Rusijos generalinis prokuroras įtraukė „Naująją kartą“ į nepageidaujamų organizacijų sąrašą. Įdomu, ar Rusijos ir Latvijos generalinės prokuratūros nebendradarbiauja?“, – retoriškai klausia A. Lediajev ir pridūrė, kad dar visai neseniai negalėjo įsivaizduoti, jog Latvijos generalinė prokuratūra veiks Rusijos stiliumi.

Jis nurodo, kad prokuroras prie prašymo pridėjo vieną iš policijos protokolų, kuriame teigiama, kad „Naujosios kartos“ lyderis ir pastorius A. Lediajev „kritikavo vyriausybę rusų kalba“.

Lediajev klausia, kuo iš tikrųjų kaltinama bažnyčia: tuo, kad susirinkimai vyksta rusų kalba, ar tuo, kad bažnyčios susirinkimuose kritikuojami vyriausybės vadovo Krisjanio Karinso sprendimai? Jis pažymėjo, kad prokuroro J. Stukano veiksmai taip pat gali sukurti precedentą ES lygmeniu. Todėl bažnyčia jau kreipėsi pagalbos į pagrindinius religijos laisvės ir žmogaus teisių gynėjus JAV, Kanadoje ir ES.

Prokuratūros atliktas patikrinimas parodė, kad Rygos „Naujosios kartos“ bendruomenė, nesilaikydama socialinės distancijos reikalavimų ir kitų įstatymuose bei kituose teisės aktuose numatytų priemonių, 2021 m. mažiausiai šešis kartus organizavo viešus renginius, kuriuose dalyvavo daug žmonių, nors už tokius pažeidimus buvo skirtos administracinės baudos.

Prokuratūros teigimu, patikrinimo metu išnagrinėta medžiaga yra pagrindas inicijuoti ieškinį dėl religinės organizacijos veiklos nutraukimo teismo sprendimu.

Pastorius A. Lediajevs yra vienas žinomiausių Latvijos religinių veikėjų. Jo įkurta bendruomenė yra pasklidusi 20 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Šaltinis: tvnet.lv

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top