Latvijos ekonomikos ministrė: Lietuvos piliečiams referendume pasakius NE atominės projektas neįmanomas

Latvijos ekonomikos ministrė: Lietuvos piliečiams referendume pasakius NE atominės projektas neįmanomas

Kaip rašo „Verslo žinios“, Latvijos ekonomikos ministrė Dana Reizniecė-Uozuola nesupranta, kaip Lietuvos politikai ketina statyti atominę elektrinę žinodami neigiamą piliečių nuomonę.

„Kaskart gavusi klausimą apie Latvijos poziciją dėl bendrų Baltijos šalių investicijų į Visagino atominės elektrinės projektą ir galimą Latvijos dalyvavimą, pagalvoju, kad norėčiau aiškiai paklausti Lietuvos politikų: kaip jūs žadate dėl šio projekto susitarti su Lietuvos piliečiais, kurie 2012 metais pasisakė neigiamai?“ – „Verslo žinioms“ sakė Latvijos ministrė.

Tai būtų neįmanoma Latvijoje – „turint per referendumą gautą neigiamą piliečių nuomonę“ nieko panašaus įgyvendinti būtų neįmanoma.

Ministrės teigimu, ne mažiau svarbu ir kita aplinkybė – ekonominis projekto patrauklumas: „Mes rėmėme šį projektą ir siuntėme signalus, kad mūsų bendrovė „Latvenergo“ yra pasirengusi dalyvauti, jeigu projektas bus ekonomiškai pagrįstas, tačiau kol kas, kaip suprantu, jis nėra pakankamai patrauklus šiuo požiūriu“.

Lietuva 2011 metų vasarą parinko „Hitachi“ strateginiu investuotoju į naują atominę elektrinę, bet po metų surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos.

Tiesos.lt primena, kad 2012 metais surengtame patariamajame referendume, kuriame dalyvavo 52,58 proc. balso teisę turinčių Lietuvos piliečių, naujos AE statybai nepritarė 62,68 proc. balsavusiųjų. A. Butkevičiaus vadovaujama koalicinė vyriausybė iki šiol neapsisprendė, ar ir ji nekreips dėmesio į piliečių valią.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pagarba Latvijai!

O musiskiams dar neaisku? Tiesa, prezidentei tai pasirode ,,Farsas”. Taip, jai tauta tai farsas, kaip ir ji pati Tautai.

simonas

Latvijos valdzia gelbeja lietuviu tauta , nes gerbia istatymus ir referendumus

copypast

Šv.Kaimo Jurgis 2015-05-8 20:19 Juozaps teigia, kad čion renkasi Lietuvos žmonių ir jų išrinktos prezidentės niekintojai ir jie šią savo panieką pavadino žodžiu TIESOS. Dėkui, kad paaiškinot, pons Juozapai. Tik iš kurio tamsta kaimo? Mano kaime irgi yra du nuolat neišsipagiriojantys, ir dėl savo “vargų” susimedžiot pilstuko, nuolat keikiantys Raspublikos Prezidentę, o Putiną su Uspaskiu leikantys gelbėtojais. 5 10 ha ha 2015-05-8 20:04 Kai Kėdainių kniazius sakė – nebenoliu to ministro, noliu ano ministro, prezidente, keisk ministrą, nes per gerai anas dirba, bet ne taip kaip liepiau, tai Juozaps su Beta iš juoko nemirė… ; Kai tv pranešė, kad seimo pirmininkas Gedvilas taręsis su Rusijos atominių elektrinių vadais dėl Ignalinos atominės Rusijai perleidimo, Beta su Juozapu ausis užsikimšo… . Dabar… Skaityti daugiau »

>> pagarba Latvijai

jei ne Hitahi, statytųm o Uspaskio-Gedvilo komanda iš Rusijos, tai, aišku, liaudis referendumu vėl pakeistų nuomonę. O Linas Balsys visiems paaiškintų, kad tai kur kas tobulesnė elektrinė, neteršianti aplinkos ir labai naudina visuomenei.

Beta

Iš karto po referendumo Grybauskaitė pareiškė jog referendumas yra niekinis, nes jame pasisakė per mažai žmonių.
Vėliau pakeitė savo nuomonę. „Lietuvos gyventojai per referendumą dėl naujos atominės elektrinės buvo apgaudinėjami, nes jie negavo išsamios informacijos, o buvo daug lobistinės propagandos” (Dalia Grybauskaitė).

Referendume dalyvavo 52,58 proc. visų rinkėjų, net 62,68 proc. balsavusiųjų nepritarė naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje. 🙂

Beta copypast'ui

Uspaskichas paaiškino kodėl jam netinka Pavalkis. Nes nevykdo Vyriausybės ir partijos programos. Tikėti ar ne, čia jau kiekvieno asmeninis reikalas. Bent jau aš ta priežastimi netikiu. Tačiau, pagal Konstituciją DP yra teisūs, nes ministrus deleguoja ir atšaukia koaliciją sudarančios partijos.
Tas: „Prezidentė iš pat pradžių pasakė, kad nesirinks iš vieno kandidato. Ji buvo neišgirsta.
Pasiūlytas buvo vienintelis Gedvilas.” ( internauts 2015-05-8 15:19) yra niekinis. Nes, ačiū Dievui, Vyriausybę formuoja ir už jos darbą atsako ne Grybauskaitė, bet Premjeras.

ruta

Grybauskaite ir Putkinas is to pacio sovietines represines sistemos lizdo , todel jiems Tautos nuomone yra nulis / farsas/ . O stai kai Grybauskaite i prezidentus isrenka TIK trecdalis Lietuvos zmoniu , neturinciu istorines atminties ir proto , tai cia jau jai tinka . Kol Grybauskaite tupejo Finansu ministres poste , tai nemate Uspaskicho 280 milijonu nesumoketu mokesciu , ir Maximiniu 70 milijonu nukomunizdintu mokesciu . Grybauskaitei mielai palaike eks ministra Palaiti , kuris yra teistas uz parasu klastojima , matomai artimos sielos ?Raulusaitis , kuris buvo daleistas prie valstybes paslaptiu suristu su ‘Snoro’ bankrotu , kai jo uosvis turejo finansiniu interesu ‘Lietuvos ryte’/ akcininke ‘Snoro’ / ir t.t. O jau kiek milijardu isplauta auksineje lesykloje -Atomine , tai matomai… Skaityti daugiau »

Joo,

Pagarba Latvijos valdziai ,mus paliko „uodegoje”!

>copypast

Uspaskich visada buvo už elektrinę. Tiek tuomet, kai seime su socdemais balsavo už Leo, tiek prieš referendumą kartu su Kubiliumi agituodamas už elektrinę.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top