Latvių režisierius Viesturas Kairišas: nenoriu, kad Latvijoje būtų suformuota padlaižių kultūra kaip Rusijoje

„Rusijoje tik pavieniai kultūros žmonės pasmerkė valstybės vadovo Vladimiro Putino agresiją Ukrainoje. Tai šokiruoja, tačiau paaiškinama tuo, kad imperijoje sukurta valdžiai paranki „padlaižių kultūra“. Negalima leisti, kad tokia susidarytų Latvijoje“, – antradienio vakarą atsiimdamas „Didįjį muzikos apdovanojimą“ už Richardo Wagnerio tetralogijos „Nybelungo žiedas“ pastatymą Latvijos nacionalinėje operoje kalbėjo režisierius Viesturas Kairišas.

„Ypatingas jaudulys ir didžiulė garbė gauti šį apdovanojimą dabar, kai kiekvieną dieną mes svarstom ir užduodam sau klausimus, ir širdyje darome sprendimus – apie kultūrą, kultūros reikšmę, Latvijos nepriklausomybę“, – režisieriaus žodžius pateikia portalas Diena.lv.

V.Kairišo nuomone, krizė Ukrainoje atskleidė Rusijos kultūrininkų pataikūnišką santykį su valdžia. To negalima leisti Latvijoje.

„Latvijoje norėčiau tokios kultūros, kuri būtų iššūkio kultūra, kuri nebūtų tik visuomenės „aptarnautoja“ – pataikūnė ir linksmintoja. Norėčiau tokios kultūros, kuri kviestų padaryti neįmanoma, kuri iš tiesų rūpintųsi laisvo žmogaus suformavimu. Laisvas žmogus laisvai mąstys, laisvai kurs, laisvai išsakys savo poziciją per rinkimus. Galų gale laisvo žmogaus neįmanoma okupuoti“, – sakė režisierius.

Teatro ir kino režisierius V.Kairišas 1997 metais baigė Latvijos kultūros akademiją. Dirbo Naujajame Rygos teatre. 1999 metais debiutavo kaip operos režisierius – LNO pastatė P.Čaikovskio „Eugenijų Oneginą“ ir buvo apdovanotas „Didžiuoju muzikos apdovanojimu“.

2002 metais įsteigė nepriklausomą teatrą „United Intimacy“ – kaip alternatyvą valstybiniams teatrams, eksperimentų aikštelę naujoms idėjoms.

Stato operas Berlyne, Kelne. Šiuo metu kuria filmą „Melanijos kronikos“ pagal autobiografinę Melanijos Vanagos prozą apie pirmąsias latvių deportacijas į Sibirą 1941 metais.

Portalas lzinios.lt jau rašė, kad šią savaitę Naujasis Rygos teatras, vadovaujamas garsaus režisieriaus Alvio Hermanio, protestuodamas prieš Ukrainos okupaciją atšaukė visas numatytas gastroles Rusijoje. A.Hermanis taip pat nebestatys spektaklio Maskvoje, Didžiajame teatre.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top