Laurynas Kasčiūnas. Keli pastebėjimai apie Prancūzijos prezidento rinkimus

Veidaknygė

Vakar per Info TV kartu su Viktoru Jakovlevu diskutavome apie rytoj vyksiančius Prancūzijos prezidento rinkimus.

Nuo pat studijų VU TSPMI laikų šioje šalyje vykstantys rinkimai mane domino labiausiai, nes ideologinė kandidatų įvairovė visada darydavo didelį įspūdį. O kur dar 2002 metų sensacija… Šį kartą Prancūzijos rinkimai domina ne tik dėl ideologinių susikirtimų, bet ir dėl to, kad ant kortos pastatytas ir Lietuvos saugumas – net trijų iš keturių pagrindinių kandidatų požiūriai į Kremlių ir NATO neatitinka Lietuvos nacionalinių interesų.

Visi kalba apie Marine Le Pen. Taip, ji dirba su Putinu. Faktas. Bet Prancūzijos politinėje sistemoje ji įsitvirtino ne dėl šios priežasties. Nacionalinio fronto iškilimą lėmė atsivėręs lūžis visuomenėje – nekontroliuojami imigracijos procesai, žlungančios multikultūrinės visuomenės iliuzijos ir tradicinių dešiniųjų ir kairiųjų partijų nesugebėjimas rasti recepto, kaip suvaldyti šiuos iššūkius. Geriausias to įrodymas – šiauriniai Prancūzijos pramoniniai regionai, kurie anksčiau palaikydavo komunistus, šiandien balsuoja už Le Pen.

Prognozės? Beveik neabejoju, kad po ISIS teroristinio išpuolio Le Pen pirmu numeriu įžengs į antrąjį rinkimų turą (antrąjį etapą laimėti šansų kol kas mažai), antrojj vieta turėtų atitekti E.Macronui, bet nenustebčiau, jeigu prasibrauti pavyktų ir F.Fillonui. Macronui sutrukdyti gali ne pats lojaliausias elektoratas (ypač lyginant su Fillono rinkėjais). Tuo tarpu komunistai ir naujoji kairė tegu pasidžiaugia šiandienine pergale Lietuvoje. Daugiau jie nenusipelnė 🙂

Kokios Jūsų prognozės? Kas pateks į antrąjį turą?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top