Lenkija statys tvorą ties Baltarusija už 353 mln. eurų

laikmetis.lt

Lenkijos įstatymų leidėjai penktadienį pritarė iniciatyvai statyti prieštaringai vertinamą užtvarą prie Europos Sąjungos narės rytinės sienos su Baltarusija, reaguodami į precedento neturintį migrantų ir pabėgėlių, daugiausia iš Artimųjų Rytų, antplūdį.

Siena kainuos maždaug 353 mln. eurų. Planuojama, kad ji nusidrieks daugiau kaip 100 km palei rytinę išorinę ES sieną.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) pažadėjo artimiausiomis dienomis pasirašyti šį įstatymą.

Nuo rugpjūčio tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių – daugiausia iš Artimųjų Rytų ir Afrikos – bandė kirsti Lenkijos sieną iš Baltarusijos teritorijos.

ES kaltina Minską organizuojant šią migrantų bangą, taip keršijant už sankcijas prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui dėl susidorojimo su oponentais.

Reaguodama į beprecedentį migrantų antplūdį, Lenkija pasiuntė į pasienį tūkstančius karių, įvedė ten nepaprastąją padėtį ir skubiai nutiesė tvorą su aštria viela.

Varšuva sulaukia aštrios kritikos dėl savo griežto požiūrio į krizę, pasieniečiams nuolat apgręžiant migrantus ir pabėgėlius. Nevyriausybinės organizacijos įspėja apie vis pavojingesnes sąlygas pasienyje.

Lenkija yra viena iš 12 valstybių narių, prašiusių ES sumokėti už pasienio barjerus, kad migrantai negalėtų patekti į Bendrijos teritoriją, tačiau praėjusią savaitę Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) tarė „ne“.

Pasak U. von der Leyen, ji per Briuselyje vykusį Europos Vadovų Tarybos susitikimą pasakė, kad jau ilgą laiką laikomasi pozicijos, jog „aštri viela ir tvoros nebus finansuojamos“.

Tačiau lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) ketvirtadienį pareiškė, kad be tvoros jo šalis negalės „apsiginti“ nuo ją „puolančios“ Baltarusijos. M. Morawieckio teigimu, Varšuva „nieko neprašė pagalbos“.

Lenkijoje įvesta nepaprastoji padėtis, neleidžianti žurnalistams ir labdaros organizacijų darbuotojams artintis prie sienos, sukėlė itin didelę kontroversiją, o ES paragino užtikrinti „skaidrumą“.

Tuo metu Jungtinės Tautos reikalauja imtis skubių veiksmų, kad būtų išgelbėtos gyvybės ir išvengta kančių ES ir Baltarusijos pasienyje, kur jau mirė keli prieglobsčio prašytojai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Tai ir nuvežkite pabėgėlius poniai Uršulei į namus ir tegul ji džiaugiasi sveteliais.
O dabar žiūrėkite kaip Europa „padeda” Lietuvai ir Lenkijai.Atsisakė.O gal ji atsisakytų ir karo atveju?Gal mes be reikalo tikimės,kad karo atveju Europa mus apgins? Jau vieni „apgynė” po antrojo pasaulinio karo.Mūsų vyrukai lauke miškuose ir nesulaukė kol juos visus iššaudė rusas.Istorija linkusi kartotis.Mokykimės iš savo klaidų.

Dzeikas

Zodzio laisvei: Labai logiskas palyginimas su Lenkijos „gynyba” uzpuolus Vokietijai 1939m rugseji. Bet nereikia apibendrinti: Kariauti nenorejo visu pirma Prancuzija, nors sutartimi su Lenkija ji buvo tiesiogiai isipareigojusi tuo. Todel atsirado kruva „otmazkiu” karo veiksmu nepradeti,- mobilizacija (6 menesius vykde), lauke anglu EK atvykymo. Nors tiesos delei reikia pasakyti, kad Prancuzija realiai nebuvo karui pasiruosusi. Anglija stojo i realu kara nuo pat pradziu. Su Vokietijos juru ir oro laivynu ji kovesi ne juokais jau 1939m. Todel ir dabar reikia atydziai galvot, kas realiai pades, o kas vel batraiscius ims lyginti. Antra, realiai JOKIOS problemos nera. Yra gudriu dedziu sugalvota chimera kuri vadinasi „politkorektiskumas”, taip tycia kad invazyviniai gyviai turi kazkokia tai teise uzimti teritorija i kuria jie ateina. Si chimera… Skaityti daugiau »

stasys

Baisu tai kad Lietuva tos pagalbos prašė ir tikėjosi ilgus metus jos gauti , o va įšėjo iš to šnipštas ir galiausiai dėka mūsų ilgamečiu politikų naivumo šalis tapo pažeidžiama išorės priešų . Nežinau ka apie tai kalbės po daugelio metų jauni politikai , bet norisi tikėti kad tas nusikalstamas atsainumas bus įvertintas tinkamai .Suvereni šalis negali savo sienų apsaugos patikėti sutarčiu pagrindų trečioms pusėms , o tie kas ta daro pažeidžia ne tik Konstitucija bet ir privalo būti teisiami kaip išdavikai .

Linas

Segmentinė tvora gali padėti išspręsti šią problemą. Tikėkimės, kad ir mes, ir lenkai, tvorą pastatysime laiku.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top