Lenkija: Valdančiosios PiS partijos vadovas ragina rengti nacionalinį referendumą dėl ES prievartinės migrantų perkėlimo politikos, nes Lenkijos parlamentas priėmė rezoliuciją, griežtai kritikuojančią migracijos paktą

Kačynskis (Jarosław Kaczyński )taip pat išjuokė siūlomą 22 000 eurų mokestį už kiekvieną migrantą, kurį priimti atsisakyta, palyginęs su Lenkijai siūlomais 100 eurų už kiekvieną ukrainiečių pabėgėlį.

Lenkijos parlamentas priėmė rezoliuciją dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto, kurioje patvirtinama, kad Lenkija nepritaria privalomo nelegalių migrantų perkėlimo į valstybės nares mechanizmui.

Rezoliucijoje teigiama, kad šis mechanizmas yra bandymas atnaujinti nesėkmingus mėginimus priverstinai perkelti migrantus, ką ES bandė įgyvendinti 2014-2015 m., ir kad Lenkijos valstybė nesutiks padengti kitų ES valstybių priimtų nesėkmingų sprendimų išlaidų.

Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad „Europos solidarumas negali turėti šantažo požymių“ ir kad tokio masto sprendimai turėtų būti priimami vienbalsiai, o ne kvalifikuota balsų dauguma.

Lenkijos parlamente vykusiuose debatuose valdančiosios partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) vadovas Jaroslavas Kačynskis (Jarosław Kaczyński) sakė, kad migrantų perkėlimo politika kėsinasi į nacionalinį suverenitetą ir prieštarauja ES sutartims. Kačynskis taip pat priminė, kad Lenkija jau yra priėmusi milijonus Ukrainos pabėgėlių.

Valdančiosios partijos lyderis taip pat išjuokė siūlomą 22 000 eurų mokestį už kiekvieną migrantą, kurį priimti atsisakyta, palyginęs su Lenkijai siūlomu 100 eurų mokesčiu už vieną Ukrainos pabėgėlį. Tai buvo „įžeidimas Lenkijai ir pasipiktinimą kelianti diskriminacijos forma“.

Pasak Kačynskio, lenkų tauta to nenori. Po to jis paragino surengti referendumą šiuo klausimu ir pažadėjo, kad valdančioji partija jį surengs, kad „lenkai turėtų teisę pareikšti savo nuomonę“. Referendumas galėtų būti surengtas tuo pačiu metu, kai rudenį vyks nacionalinio parlamento rinkimai.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top