Lenkijai minint Nepriklausomybės dieną Varšuvoje įvyko rekordinės patriotinės eitynės

laikmetis.lt

Lenkijos sostinės centre ketvirtadienį prasidėjusios Nepriklausomybės dienos nacionalistų eitynės pritraukė rekordiškai daug dalyvių, pranešė šalies žiniasklaida.

Varšuvos padangę nušvietė petardų blyksniai, o demonstrantai su valstybės vėliavomis rankose skandavo šūkius skambant būgnams. Eitynes tiesiogiai transliuoja visuomeninė televizija.

Lenkija, kurios teritorija 123 metus buvo padalyta tarp Rusijos, Austrijos ir Prūsijos, nepriklausomybę atgavo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos dieną – 1918 metų lapkričio 11-ąją.

Šių metų Nepriklausomybės dienos eitynių šūkis – „Nepriklausomybės neparduosi“.

Anot renginio organizatorių, eitynėse dalyvauja daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.

Anksčiau Lenkijos vadovai sudalyvavo oficialiuose renginiuose, skirtuose metinėms paminėti. Prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) padėjo vainiką prie Nežinomo kareivio kapo. Iškilmės dalyvaujant Lenkijos gynybos ministrui Mariuszui Blaszczakui (Marjušui Blaščakui) vyko Varšuvos Pilsudskio aikštėje.

Nepriklausomybės diena Lenkijoje švenčiama prastėjant situacijai pasienyje su Baltarusija. Padėtis ten komplikavosi pirmadienį, iš Baltarusijos pusės atvykus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Eigardas

Tegul būna TAIKA ir RAMYBĖ virš mūsų kaimynų lenkų. JIE praeis. Tepadeda jiems DIEVAS.

Yotube

2:38 kalba Nigerijos atstovas.

"Tiesos" redakcija

laiko Lietuvą Lenkijos dalimi? Nieko naujo…

„Lenkija, kurios teritorija 123 metus buvo padalyta tarp Rusijos, Austrijos ir Prūsijos, nepriklausomybę atgavo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos dieną – 1918 metų lapkričio 11-ąją.”

Priminsiu, kad dabartinės Lenkijos teritorija buvo padalyta tik tarp Austrijos ir Prūsijos.

???

kokia čia kalba transliacija?

tiek

kuom įžymi ta Lenkija ,kad portalui ji atstoja jau visą likusį pasaulį ? Apgailėtina.

Vaclovas ing 21:57

Šiuo klausimu nesate teisus, buvo tokia Rusijos imperijai priklausiusi Lenkijos karalystė.

Matome, kad

Lenkija išgyvens , o mes???

Vaclovas

Mane stebina: pateiki žinomybę, ne raiškinimą, o prisijungia žmogelis ir žibt neigiamą vertinimą. Nejaudina neigiami vertinimai, kuomet daliniesi pasvarstymais, tai pritinkama, bet glumina įžūlus neigimas tikrovės. Kažkoks/-ie netiesos garbintojai. Lenkijos (kongresinė) karalystė, priklausiusi Rusijos imperijai 1815 – 1915 m. Ne Korona, o Kongresówka!

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top