Lenkijoje į islamą atsivertęs 18 – etis planavo teroro aktą prieš policiją

laikmetis.lt

Į islamą atsivertusiam 18-mečiui iš Silezijos regiono, kuris buvo „Islamo valstybės” sekėjas, pateikti kaltinimai ir gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Lenkijos prokurorai apkaltino į islamą atsivertusį 18-metį lenką dalyvavimu organizuotoje grupėje, planavusioje teroro aktus, įskaitant sprogmenų naudojimą.

Po to, kai birželio mėn. jį sulaikė Vidaus saugumo agentūra (ABW), vyrui pateikti kaltinimai, pagal kuriuos jis gali būti įkalintas 10 metų.

Jo namuose buvo atlikta krata ir rasta įrodymų, kad buvo planuojamas teroristinis išpuolis prieš policijos nuovadą Ząbkowice Śląskie mieste.

Lenkijos laikraštis „Super Express” pranešė, kad vyras iš pradžių planavo susprogdinti Lenkijos parlamentą, tačiau paaiškėjo, kad šis projektas viršija jo galimybes. Todėl galiausiai jis pasirinko Ząbkowice Śląskie rajono policijos nuovadą.

vyras iš pradžių planavo susprogdinti Lenkijos parlamentą, tačiau paaiškėjo, kad šis projektas viršija jo galimybes

Pasak bulvarinio leidinio šaltinių, jaunuolis bandė sukonstruoti „šachido diržą”. Tai diržas arba liemenė su sprogmenimis, kuriuos dėvi asmenys, ketinantys įvykdyti savižudžio sprogdintojo išpuolį.

2022 m. asmuo atsivertė į islamą ir pasivadino tokiais veikėjais kaip Osama bin Ladenas ir „Islamo valstybė”. Jis susisiekė su „Islamo valstybės” nariais ir rinko informaciją bei medžiagas savižudžio diržui sukonstruoti, kurį planavo susprogdinti viešajame pastate Lenkijoje.

Lenkijos valdžios institucijos aiškiai nurodė, kad šis vyras nedirbo Lenkijoje įsikūrusioje teroristinėje grupėje. Jis gaudavo indoktrinaciją ir nurodymus už šalies ribų, tačiau Lenkijoje veikė vienas.

ŠaltinisREMIX NEWS

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top