Lenkijoje LGBT lobistai uždirbo tašką

Pirmą kartą homoseksualų pora, užregistravusi civilinę „santuoką“, užsienyje, pasiekė savo sąjungos pripažinimo Aukščiausiame Administraciniame teisme, ir šis sprendimas gali prisidėti prie įstatymų leidybos pokyčių šalyje, kuri iki šiol priešinosi „santuokos visiems“ legalizavimui.

Katalikiškoji Lenkija, teikianti ypatingą svarbą tradicinėms vertybėms, suvirpėjo po šio 2022 metų lapkričio 3 dieną priimto teismo sprendimo.

Bet grįžkime prie istorijos ištakų: Jokūbas ir Dovydas (Jakub, Dawid) sudarė civilinę sąjungą Madeiroje 2017 metais. Penkerius metus du aktyvistai stengėsi siekti savo santuokos pripažinimo Lenkijoje, kuri iki šiol atsisakė legalizuoti vienalytes sąjungas.

2018 metais Varšuvos civilinis registras atsisakė imtis žingsnių, kurių pageidavo du vyrai, ir tuomet šie kreipėsi į teisingumo sistemą. Po pralaimėjimo pirmosios instancijos teisme Aukščiausiasis Administracinis teismas galų gale nusprendė patenkinti jų prašymą, remdamasis teisiniu vakuumu, esančiu pačiame Lenkijos konstitucijos tekste. Pastaroji iš tikrųjų 18 straipsnyje nustato, kad „Lenkijos Respublika gina ir saugo santuoką kaip moters ir vyro sąjungą, šeimą, motinystę ir tėvų orumą“.

Pasak teisėjų, nagrinėjusių bylą, ten nėra aiškaus ir formalaus draudimo suteikti teisinę struktūrą homoseksualiems santykiams.

Aukščiausiojo teismo sprendimas buvo palankiai sutiktas LGBT bendruomenės, kuri jame mato galimybę toliau pastūmėti šį procesą, skatindama daugelį „porų“ vykti į kaimyninę Vokietiją, kur „santuoka visiems“ yra legali nuo 2017 metų spalio. Galų gale jų tikslas yra priversti Lenkijos valstybę nusileisti, stumiant ją legalizuoti tos pačios lyties sąjungas.

Bet „progresyviųjų“ kova vis dar toli nuo pergalės: nuo 2019 metų apie šimtas vietinių savivaldybių sudarė „LGBT stabdymo“ zonas, kuriose homoseksualumo lobistų propaganda yra uždrausta ir vyksta tradicinių šeimos vertybių skatinimas.

Į šias zonas dabar yra nusitaikiusi Europos Sąjunga, didinanti savo spaudimą Lenkijos vyriausybei dėl jų panaikinimo.

Taigi natūralios tvarkos gynėjams nėra kitos išeities, kaip arba gauti konstitucijos išaiškinimą, kad būtų užbėgta už akių niekinantiems santuoką ir neleidžiama jos griauti, arba tapti iš užsienio atkeliaujančios „santuokos visiems“ įvedimo liudytojais.

Šaltinis: fsspx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top