Lenkijoje valdantys konservatoriai atnešė socialinį teisingumą

Lenkijos valdančiosios partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) sėkmės paslaptis yra ta, kad ji užtikrino geresnį gyvenimą milijonams paprastų lenkų, o ne sutelkė dėmesį į pasiturinčių žmonių turtėjimą, teigia Goranas Andrijaničius (Goran Andrijanić ).

Jaroslavas Kačynskis (Jarosław Kaczyński), valdančiosios Lenkijos konservatyvios partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) lyderis, parodė, jis kad supranta savo partijos sėkmės paslaptį.

Neseniai duotame interviu portalui wPolityce jis sakė skaitytojams, kad partijos socialinio teisingumo reformos yra ne neatsakingas pasiaukojimas, o grįžimas prie normalumo.

„Priartinome Lenkiją prie Vakarų,“ – sakė J. Kačynskis ir pridūrė, kad „Vokietija nėra tokia sėkminga, nes ten, kaip ir daug kur kitur, pasiturintys yra verslininkai ar teisininkai“.

„Sėkmė yra tada, kai paprasti žmonės, pavyzdžiui, fabrikų darbininkai, ūkininkai ir tarnautojai, jaučiasi pasiturintys ir gali sau leisti atostogauti, turi pinigų pramogoms ir papildomam vaikų švietimui. Būtent šia kryptimi ir judame,“ – aiškino J. Kačynskis.

Pastarieji aštuoneri metai Lenkijai buvo geri, nes milijonams paprastų lenkų, kurie per pirmuosius du nepriklausomybės dešimtmečius buvo netekę abiejų šių galimybių, sugrąžintas orumas ir galimybės. Todėl partija Įstatymas ir teisingumas yra išskirtinė tarp buvusių komunistinių šalių. Šiame regione tiesiog nėra kitos partijos, kuri sugebėjo padėti atsitraukimo nuo komunizmo ekonominės ir politinės transformacijos aukoms.

Tai padidino paramą PiS partijai, tačiau taip pat sukūrė jai priešų. Vakaruose Lenkijos pertvarkymas į šalį, kuri rūpinasi savo žmonėmis, o ne korporacijų interesais, nesulaukė didelio pritarimo.

Tai taip pat papiktino daugelį Lenkijos gyventojų. Elitas, turėjęs naudos postkomunistiniu laikotarpiu, niekada neatleis PiS už tai, kad ji perskirstė ne tik turtą, bet ir įtaką bei valdžią. Todėl jiems niekada nepatiks visuotinių išmokų vaikams programa, ištraukusi iš skurdo milijonus žmonių, ir jie visada laikys ją pinigų švaistymu.

Spalio mėnesio rinkimai bus lemiami daugelyje sričių. Viena iš jų – ar bus tęsiamas Lenkijos pertvarkymo į visuomenę, suteikiančią galimybes visiems, procesas. Alternatyva – postkomunistinio elito sugrįžimas su jo požiūriu ropštis kopėčiomis ir traukti jas paskui save.

Šaltinis: Remix News

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top