Lenkijos mokyklų sistema stumiama kairėn

Naujoji Lenkijos švietimo ministrė Barbara Nowacka, save vadinanti feministe, pacifiste, abortų šalininke ir LGBTQ aktyviste, pasitarusi su ministru pirmininku Donaldu Tusku, paskelbė apie išsamią Lenkijos mokyklų sistemos reformą, kurios pagrindiniai akcentai jau įsigaliojo šiais metais. Programa yra šokiruojanti, nors Vakarų europiečiams iki skausmo pažįstama – o tikslo, t. y. masinio kairiųjų vykdomo jaunimo perauklėjimo, skirto užkirsti kelią bet kokiai konservatyvių partijų grįžimo į valdžią galimybei, sunku nepastebėti.

Svarbiausias svertas – namų darbų vertinimo panaikinimas, kuris jaunesniems nei 15 metų vaikams bus pradėtas taikyti jau balandžio mėn.; planuojama po kelerių metų visiškai panaikinti namų darbų vertinimą vidurinių mokyklų moksleiviams. Visi, kurie mano, kad namų darbus galima pakeisti savanoriškais namų darbais, tikriausiai per pastaruosius 30 metų nė karto nėra buvę mokykloje. To priežastis? Namų darbai yra diskriminacinio pobūdžio, nes vaikai iš geriau socialiai aprūpintų šeimų gauna paramą namuose, kurios kiti negali gauti – tipiškas socialistinis (netikras) argumentas, kurio nesėkmė vakarinėje žemyno dalyje išryškėjo prieš 20 metų. Kadangi atitinkama medžiaga turi būti atitinkamai perkelta atgal į klasę, reikia smarkiai sutrumpinti visą mokymo programą, kuri turi būti sumažinta 20 proc. Ši priemonė maskuojama teiginiu, taip pat pažįstamu iš vakarietiškos patirties, kad siekiama „nuobodų įsiminimą“ pakeisti „kritiniu mąstymu“.

Paskui pažvelgus į „ekspertų“ sukurtas naujas mokymo programas, greitai tampa aišku, į kurią pusę pučia šio „kritinio mąstymo“ vėjas: Nacionalinę klasiką, tokią kaip „Ponas Tadas“, ketinama skaityti tik ištraukomis, anglų kalbos mokėjimo lygį, palyginti su dabartiniu, ketinama sumažinti vienu balu (nuo B1+ iki B1), baigiant mokyklą, iš istorijos pamokų ketinama išbraukti pagrindinius antikomunistinės kovos elementus, matematikos „teorinius“ aspektus ketinama sumažinti, palyginti su „konkrečiu taikymu“, tikybos mokymą ketinama sumažinti perpus, o popiežiaus Jono Pauliaus II tekstai tikriausiai visiškai išnyks iš skaitymo sąrašų, jei vyriausybės paskirti „ekspertai“ laikysis savo nuomonės. Opozicija šėlsta, tačiau mokytojai laikosi nuošalyje: nenuostabu, nes viena pirmųjų priemonių, kurių ėmėsi D. Tusko vyriausybė, buvo gerokai padidinti jų atlyginimus. Priešingai nei dešinieji, politiniai kairieji puikiai žino, kad politinę kovą lemia „viršenybė virš vaikų lovų“ (ir smegenų).

Šaltinis europeanconservative.com

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top